Muzika Za Ucenje

Started by Vampire 666, 09-10-2006, 19:45:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Enea

@ Lero

:cvet

@ topic

godinama mi je 24/7 bio upaljen 94.9... zakonom o radio difuziji taj mili radio vishe ne postoji... vremenom sve vise mora da se gruva napamet, a kako to radim ponavljanjem u sebi, sve mi odvlachi paznju.. narochito muzika... eh da mi je da radim neke zadatke, recepte ili neshto...

_d.0.t_

npr. Future Sound Of London...

Nightmaster

Preporucujem Paco De Lucia-u i Miles Davis-a. Opusta, blago kopka i povecava koncentraciju, makar meni. Vredi probati

1maja

i da dok sam vejzbala neke zadatke sve mi je bolje islo uz muziku i to tehno...a sada...kada se tekst mora zapamtiti ... sve iskljucujem ...  cak mi i ves masina smeta ako je cujem  :lol2:

rodiæ

ja trenutno najbolje uèim uz Amy Winehouse,super je.

jeckili_cg

ljudi preporucujem italijanske operete,ali za opustanje posle ucenja

gljivicaludara

Uchenje bez muzike?! Nema shanse! Meni se nekako chini da u tishini mnogo vishe paznje mi odvlache svi zvuci sa ulice, ma koliko oni slabi bili. Tim josh gore! Onda mislim shta li je to i sta ja tog dana zanimljivo propushtam zarobljena u nekoj ispirachini mozga...huh...
zato pustim
muziku iz Amelije Pulen, Gotan project, Cafe del mar...ili vec neki chill house
lakshe je mnogo, bar meni :wink:

Mashrum

#37
Quote from: gljivicaludara on 23-04-2008, 21:44:12
Gotan project

:~ :~ :~

Gljivice, jel možeš to da mi narežeš?

Dobijaš od mene empty cd i čokoladišku po želji.  :>  :cvet

Ustvari šta god želiš, tražim ovo vekovima..

philoserbiana

meni nesto mora "u pozadini" da "tresti" dok ucim,ne volim u potpunoj tisini da citam  :happy:
balade  O0

bozana

Ja slusam Apocalypticu dok ucim.

philoserbiana


frckica-j

©to se mene tièe, sve zavisi od toga ¹ta se uèi. Ako je neko èisto bubaèenje, ne mogu slu¹ati ni¹ta jer mi odvlaèi pa¾nju. Ali ako je potrebno malo i logike, onda je muzika obavezna, a ¹ta slu¹am zavisi od rasplo¾enja... Sve!

dirigent

ima jedna ironija u svemu tome kad je ucenje uz muziku u pitanju.

      Jednom Napoleon Bonaparta rece Luigiju Cherubiniju (direktoru Pariskjog konzervatorijuma i velikom operskom kompozitoru tadasnjeg vremena) Maestro ja stvarno mislim da je vasa muzika genijalna , ali mislim da je preglasna. - Ah , razumem vas Visocanstvo voli muziku koja ne skrece paznju sa drzavnih poslova.

       Prava muzika se slusa radi same sebe ., a ne kao background.
       Samo verzirani slusaci su sposobni da slozenu i umetnicki vrednu muziku slusaju , onako ovlas radeci nesto drugo. Ali samo zahvaljujuci tome sto je celu znaju napamet i sto su je culi x puta

       Sto se tice preporuke za slusanje vec sam se oglasio po tom pitanju

maYes

Blue Foundation
100 Monkeys
Portishead
jazz...........  :K2:

Yasmin

zavisi od ispita. mozda nesto sto ubrzava vijuge. neki house ritam ?!