Apoteke i u Maxiju?

Started by Bred, 07-07-2009, 20:22:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

http://poslovi.infostud.com/posao/Apoteka_Celsius/Upravnik_apoteke/o48572

Ova zemlja je izgleda bas ogrezla u korupciju ...

Mene su ucili da apoteka treba da ima 7 (i slovima SEDAM) zasebnih prostorija ukljucujuci i podrum i tavan.

Danasnje apoteke su prcvarnice, cudi me sto jos nisu poceli da ih otvaraju i u onim trafika-kucicama ...

Zdravstvena inspekcija ne radi svoj posao ili ga radi uz podmazivanje i zatvaranje oka (jednog ili oba).  :F

Nakon Lillyja, sad su na red dosli i Maxi objekti?

Apoteke u Lilly nazivam "Coskarama" jer su zabacene u nekom uglu i ukupne su povrsine do 3m2 ...

Na sta nam se struka srozala????

Na stranu to sto se spekulise da je vlasnik i celsius i lilly apoteka jedna te ista osoba koja ima tendeciju da otkupi i drzavne apoteke kad one dodju na red ...

Monopol?

Ma jok :?:

:nonono:


Adonis_Vernalis

Eksperiment sa apotekama u vidu trafika propao je jo¹ sredinom 90-tih godina. Postojale su trafike, naroèito oko pijaca. Na Zelenjaku, kao i na Kaleniæ-pijaci pogotovo. Uni¹tila ih je konkurencija sa tezgi...

an85

dok ja krenem da radim mozda ce morati da se nose kecelje i kapice sa nazivom apoteke,kao oni iz brze hrane... :siza:  :krsti:

Bred

[off]Mene je jedna baba, kada sam otisao u mantilu u obliznju prodavnicu da usitnim pare,pitala :"Sinko, a jesi ti iz pekare?!?!?!?!"[/off] :wall: :siza:

Pitam - moze li apoteka da se otvori u Maxiju (analogno i u mesari, u nekom cosku) iliti Lillyju (posto im je isti gazda) na povrsini od 3-4 metara kvadratnih?!?!?!?!

Tacnije da li je to zakonski i moralno eticki dozvoljeno?
Ili pare u necijem dzepu ipak na kraju odrade posao?

:dole:

olgica

Ma moze onda i kucna dostava, ono narucis telefonom sta ti treba i donesu ti. Onda ni ne treba nikakav objekat.  :wall: :wall: :wall:

Adonis_Vernalis

I kuæna dostava je postojala tokom devedesetih, kada su bile sankcije. Znam nekoliko tvrtki koje su, od inventara, imale jednu kravatu i jednu akten-ta¹nu (takozvane ta¹na-ma¹na firme) i sjaaaajno funkcionisale, masno zaraðujuæi na kuænoj dostavi citostatika i drugih retkih lekova. Posao se svodio na sledeæe: javim se na telefon, primim porud¾binu, sednem na motor, odletim do Maðarske, kupim lek (samo jednu kutiju, naravno), vratim se u Srbiju, isporuèim lek za manje od 12 èasova od porud¾bine, pa naplatim, uz faktor najmanje 2... po¾eljno 3, a idealno 4. Formiram bazu stalnih "mu¹terija". Na kraju godine, èastim ih nekakvom drljavom sitnicom, tipa kalendar, rokovnik ili hemijska olovka (briga o zadovoljstvu potro¹aèa je jako znaèajna, bar tako pi¹e u "Gerila marketingu" ili "Najboljem trgovcu na svetu")...

Lekovi u Maxiju ili Tempu... mmm, javlja mi se primamljiva vizija... dugonoge devojke u rolerima i kratkim suknjicama, u korporacijskim bojama, sa osmesima koji otkrivaju sva 32 savr¹eno bela zuba i medenim glasovima od kojih trne kièmena mo¾dina i razljeva se milje po krvo¾ilnom sustavu...

Eh... èun se ljuljnu, ja se trgoh, ode sanak pusti...

an85

Quote from: Adonis_Vernalis on 06-10-2009, 12:53:07
Lekovi u Maxiju ili Tempu... mmm, javlja mi se primamljiva vizija... dugonoge devojke u rolerima i kratkim suknjicama, u korporacijskim bojama, sa osmesima koji otkrivaju sva 32 savr¹eno bela zuba i medenim glasovima od kojih trne kièmena mo¾dina i razljeva se milje po krvo¾ilnom sustavu...

Eh... èun se ljuljnu, ja se trgoh, ode sanak pusti...

pa onda da na palaganje prijemnog osim papira iz srednje ponesu devojke i koju fotku,u kupacem obavezno,da im se odmah kaze hoce li posle moci da nadju radno mesto...  :K

AnaCrvena

i redovne provere kilaza-obim grudi-struk-kuk tokom studija,da se ne bi,od silnog ucenja zapustile  :K2:

shumshi

Bred, nije to apoteka u maxiju...ono delikates, pekara, apoteka... nego je to njihova (Jugohemija) apoteka u okviru tog objekta gde je maxi, kao neki mali trzni centar, pa tu ima i apoteka, barem sam ja tako skontala...

Adonis_Vernalis

Sve to sto ste napisale kao odgovor na moj "sanalacki" post, uopste ne zavisi od mojih sanjarija. Mozda bi trebali da napisemo peticiju Miskovicu... Sta on voli da dozvoli?

an85

ne verujem da se mnogo razlikuje to sto on voli od onoga sto ste vi opisali  :>

Adonis_Vernalis

Ako niste do sada primetili, ja æu vam reæi, pa æete moje postove lak¹e prihvatati: moja omiljena stilska figura je metafora, a izra¾ajno sredstvo je ironija sa primesama sarkazma. Ponekad, brutalni sarkazam, gde je to neophodno. Otuda i barbike u rolerima. Realno, nisu mi potrebne, niti to u svom okru¾enju ¾elim. Poku¹avam da u va¹im pametnim glavama probudim iskru kritike koja je svojstvena pravim intelektualcima, ¹to æete biti jedared (nadam se). Ili neæete - na vama je izbor. Nadam se da hoæete.

Bred

Quote from: shumshi on 06-10-2009, 15:52:47
Bred, nije to apoteka u maxiju...ono delikates, pekara, apoteka... nego je to njihova (Jugohemija) apoteka u okviru tog objekta gde je maxi, kao neki mali trzni centar, pa tu ima i apoteka, barem sam ja tako skontala...
hm, pa to onda nije U Maxiju nego eventualno PORED Maxija.
Ali pise U Maxiju -> http://www.jugohemija.com/upload/documents/konkursi/Celsius%20(Pancevo)%20--%20Upravnik%20apoteke.pdf