EU deblokirala Prelazni sporazum!

Started by Bred, 07-12-2009, 19:15:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92, Beta
Brisel -- Evropska unija odblokirala je Prelazni trgovinski sporazum sa Srbijom.

©efovi diplomatija Evropske unije danas su u Briselu odluèili da stave na snagu Prelazni trgovinski sporazum sa Srbijom zato ¹to vlasti u Beogradu sprovode kljuène evropske reforme i taj trgovinski sporazum, kao i zato ¹to je tu¾ila¹tvo Ha¹kog suda zadovoljno saradnjom s Beogradom.

To se navodi u zakljuècima zasedanja ministara inostranih poslova EU, koji su zatra¾ili da "Srbija odr¾i ravan tih napora kako bi se postigli dodatni povoljni rezultati" u saradnji Beograda s Tribunalom u Hagu.

©efovi diplomatija evropske 27-orice su "ponovo izneli stav da Srbija, sa svojim jakim kapacitetom dr¾avne uprave, mo¾e ubrzati napredak ka EU, ukljuèujuæi dobijanje statusta kandidata (za èlanstvo u EU), èim svi nu¾ni uslovi budu ispunjeni".

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=07&nav_category=11&nav_id=396709

iwanna 87


Bred

#2
E sad ce nam svane.  :harfa:
Ja cu da nadjem posao, imam ekstra platu i za par meseci - Evropo eto me.  :peace:

:sarcasm:

:kul:

iwanna 87

pod uslovom da turis jos 1 prst tom smajliju! :)

dirigent

bice `odusevljeni` Evropljani da nas docekaju ... Tamo nema posla ni za njihove danas , ali zato ce tudjince `prigrliti oberucke`.

Bred

Pa ja mislim da mi i nemamo pravo tamo da radimo.