Samit o klimatskim promenama

Started by Bred, 07-12-2009, 19:21:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Izvor: B92
Kopenhagen -- U Kopenhagenu je poèela konferencija UN o klimi na kojoj æe predstavnici 192 zemlje pregovarati o sporazumu kojim bi se usporilo globalno zagrevanje.

U Kopenhagenu je poèela najveæa i najznaèajnija konferencija Ujedinjenih nacija o klimatskim promenama. Organizatori su upozorili diplomate 192 zemlje, da je skup u Danskoj mo¾da poslednja ¹ansa za dogovor o za¹titi planete od posledica globalnog zagrevanja.


Posle prve plenarne sednice, delegati su zadovoljni, jer su, prema njihovim reèima, svi uèesnici spremni da ulo¾e maksimalne napore, kako bi se samit zavr¹io usvajanjem dokumenta o borbi protiv klimatskih promena.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=07&nav_category=12&nav_id=396726

iwanna 87

Gledam danas vesti o ovome i nekakosam stekla utisak da svi pricaju o tome,ali niko nije svestan da se to zaista desava.. da to nije neka prica.. ali kao da zdravog razuma nema.. oni razmisljaju da l da daju pare ili ne ,a ne vide da moraju.... bolje da se vratimo u doba,kada su se dobra trampila,kada nije bilo para,ne bismo bili ovoliko prokleti.. Zato nas i Gospod kaznjava..

Bred

Ne, ja mislim da svi oni dobro znaju sta nam sledi ali niko nece nista da preduzme ...  :wink:

iwanna 87

Zasto??  Zato sto vole pare...j*b*n*e pare,sve oko njih! :))

Bred

Upravo, kriza je i svi su se stisli. :D

nensi.d

Blic, 8.12.2009
"Sanse za uspeh samita dodatno je otezao slucaj curenja mejlova o laziranju podataka o promenama klime, nazvan "klimagejtom"za koji su, uoci skupa, ortuzeni ruski hakeri.
Zan Paskval van Ipesel , potpredsednik medjunarodnog panela o klimatskim promenama, kazao je da ovaj hakerski napad nisu izveli amateri i sugerisao da iza njega stoje politicki interesi ruskih tajnih sluzbi....

Ovog puta narucilac akcije hakera malo verovatno je bila SAMO ruska strana posto globalno zagrevanje u sustini ODGOVARA Rusiji kojoj se time iz leda oslobadjaju bogata nalazista nafte i prirodnog gasa."


Prosto je neverovatno koliko su ljudi pohlepni, kratkovidi i glupi...
Iako to dobro znam, uvek me to iznova rastuzi...
Mislim da od ovog samita, iako je organizovan za opste dobro, nema nista...

Bred


iwanna 87

da,uskoro ce i pigvini postati naslednici dinosaorusima... Zao mi je sto je ljudski rod postao ovakav... da Hristos vaskrsne po drugi put,ovoliki greh ne bi mogao sprati...Djavo je sve uzeo pod svoje.. Sto bi rekao Milton: ,,Sujeta,moj omiljeni greh...."

dirigent

Do god procenjuju da je jeftinije da se ne radi nista i dalje ce terati po starom . Ljudetina i priroda su samo kolateralna steta.

Bred

#9
Ja donekle i razumem zemlje koje su vodece po emitovanju CO2 a jos su u razovju, kao recimo Kina. Oni su i sami rekli da maltene moraju da biraju izmedju ekologije i siromastva, a zna se i da je siromastvo u odredjenim delovima Kine ogromno.



   
EU: Sedam milijardi evra za klimu
| Izvor: B92, Tanjug
Brisel -- Evropski lideri dogovorili su se da zemljama u razvoju u naredne tri godine na raspolaganje stave 7,2 milijarde evra za borbu protiv klimatskih promena.

Evropljani su obeæali da æe smanjiti emisiju ¹tetnih gasova za 30 odsto do 2020.godine. Suma o kojoj su se evropski lideri danas dogovorili znatno je veæa od ¹est milijardi evra, koliko je ranije planirano da se izdvoji u tu svrhu.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=11&nav_category=78&nav_id=397737

dirigent

Tesko ce se ovi ista dogovoriti a da to ne bude trosmisleno pritom. Donece neki deklarativni nacelan dokument koji ne znaci nista niti ikog obavezuje , da vuci budu siti i ovce na broju i na tome ce se zavrsiti.

   Kad je bio neki veliki internacionalni kongres pre dve godine cini mi se negde u Indoneziji , kljucni igraci na konferenciji za govornicom su pricali jedno , a na pauzi po kuloarima se bilateralno dogovarali potpuno suprotno. Citao sam u novimana da je chairman kongresa plakao od tuge ne shvatajuci toliki stepen hipokrizije politicara. Bila je to sprdnja prvog reda.