Main Menu

Ekcem

Started by pozitiva, 19-08-2009, 12:39:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pozitiva

evo ja ponovo imam problem!
dakle,zasto mi ponovo ne deluje Bronal koji me je do skora spasavao?taman da mi sve prodje,posle 5 dana na Bronalu kojim sam bila toliko odusevljena-svrab se ponovo pojavio i to u isto vreme,u pola pet ujutru!zasto ne deluje vise kao nekada?

Bred

Kako sprijeèiti kontaktni dermatitis? (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,17188.html)

iwanna 87

Quote from: pozitiva on 13-10-2009, 12:34:31
evo ja ponovo imam problem!
dakle,zasto mi ponovo ne deluje Bronal koji me je do skora spasavao?taman da mi sve prodje,posle 5 dana na Bronalu kojim sam bila toliko odusevljena-svrab se ponovo pojavio i to u isto vreme,u pola pet ujutru!zasto ne deluje vise kao nekada?
Zato sto su ti se receptori zasitili!! Imala sam predavnje na faxu,drzala mi je direktorka Instita za dermatolokiju-KCS,i rekla da je kod ekcema jako bitno da se koza pere specijalnim sapunima,da se ne korisit peskir,vec da samo vlagu sa ruku blago utapkas ,da mazes stalo Eucerinov urea krem,da je najbolji + kortikosteroid! Da se kortikosteroid maze u jako tankom sloju i to najbolje uvece 1 dnevno,kada ti se javi zasicinje receptora,ide pauza 2 ned,pa tek onda opet kortikosteroid....,ali ako maze tanko nema potrebe da se javi zasicenje,vec kada ti se povuku simtomi,ti jednostavno prekines,pa posle opet,kada ti se jave,a kremicu uvek mazes i ne brises ruke peskirom,vec ih utapkavas! Bronal ti  ne resava stav ekcema toliko,on ti suprimira stvar malo..probaj neki drugi antihistaminik,cak ti je bolji onaj sa sedativnim dejstvom,popij ga uvece,da ne bi mesto drazila u toku noci dok spavas,pa da ti ujutru bukne.. Probaj da stavljas obloge od caja,na upaljeno mesto ( ako  ti je vlazan ekcem),ali eucerinova krema ti je najbolja i zakon za to,jer ti vlazi kozu i ne dozvoljava da ti se isusi i mozes da je macas kolko god hoces,a nema n.e,samo to nije lek,vec ti pomaze! :)  :~