Manji porez na zarade, PDV 22 odsto

Started by Bred, 12-04-2010, 18:56:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

    
Ministar finansija Diana Dragutinoviæ ka¾e da se razmatra smanjenje za treæinu poreza i doprinosa na zarade, ¹to treba da podstakne proizvodnju i zaposlenost.

Dragutinoviæ je istakla da bi se smanjenjem optereæenja zarada, a poveæanjem oporezivanja potro¹nje, tj. poveæanjem stope PDV-a, destimulisala potro¹nja i uvoz, a smanjili tro¹kovi radne snage i poveæala zaposlenost.


"Smanjenjem tro¹kova radne snage uticali bismo na smanjenje cene ko¹tanja na¹eg prozvoda na tr¾i¹tu i postigli tako veæu konkuretnost i izvoz", objasnila je Dragutinoviæ i dodala da bi ova reforma za rezultat imala i smanjenje sive ekonomije.

nastavak -> http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=423786#hrono

dirigent

Samo me zanima da li ce znaciti da se smanjenje poreza na zarade i doprinose preliva 1/3 na povecanje neto licnog  dohotka , ili pak ko sto ja sumnjam dohodak ostaje isti , samo se (privatnom)poslodavcu skidaju porezi da bi `se stimulisao` (citaj : da bi strpao na razlici koju paru vise sebi u dzep za crne dane , a da se nista ne promeni).

    Lep predlog , ali Srbi nisu za demokratska resenja.

Bred

Pa naravno da ce poslodavci to sebi u dzep.

A samo nam jos i povecanje pdva fali u ovoj muci i bedi da totalno propadnemo.

dirigent

Nismo mi jedini u svemu tome. Ima sijaset dobrih ideja i predloga koji svoju svrhu ne ispunjavaju.
    Na primer moju drugaricu sto je bila na specijalizaciji u luxemburgu je tip pitao da se uzmu da bi placali manji porez, a ziveli bi odvojeno (doduse bili su momak i devojka).Jos mi rece da je to tamo cest slucaj. Sad ispada da je taj porez smisljen da bi se ljudi zenili i stvarali potomstvo , a zapravo dolazi do toga da ljudi izvrdavaju zakon i jos stupaju u jalove zajednice iz kojih tek nece moci da bidne ista jer sustinski nisu stupili u brak radi dece ili zajednickog zivota , a deca koja bi nastala iz drugih veza formalno imaju mnogo manje prava kao vanbracna , pa se ni kome ne mili da tovari na grbacu jos jednu macku u dzaku .
     Jedino dobiju poresku olaksicu. ... To je ionako najbitnije pored smrti.  :djavo