Main Menu

Zelena kafa

Started by Bred, 23-08-2009, 00:05:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SPAJALICA

E, znate ¹ta mnogo sm se razljutila! :namcor
:batina Svi bi kao da klopaju sve ¹to im se prohte, pa onda preko noæi da izgube ono ¹to se ko zna koliko dugo nagomilavalo! E, ako nije preko noæi do¹lo, a tako ne mo¾e ni da ode! I onda pose¾u za magiènim supstancama i oèekuju da sve to proðe bez posledica!!!! :batina

Bred

nastavak sa naslovne ...

Наиме, према наведеном члану Закона о лековима и медицинским средствима, Агенција није надлежна за дијететске производе, обзиром да су они уређени прописима о безбедности хране, а Агенција врши само категоризацију производа на основу поднете документације, односно издаје мишљење да ли се одређени производ може сматрати леком или не.

http://www.alims.sr.gov.yu/

bozana

Moram da se slozim sa Spajalicom. Onaj ko pati zbog debljine neka smanji unos odredjene hrane. Treba da se vise unosi voca i povrca, a ne hamburgeri, pizze i slicne gluposti. Ja pijem zeleni caj, smanjila sam slatko iako sam ga jela u ogromnim kolicinama i vozam rolere. Iako nisam debela, vodim racuna o ishrani jer sam sklona debljanju.

frckica-j

Bo¾ena, ti smanjila èokoladu? Uhhh, pazi kad ne vjerujem!!!  :116: :siza: Pogotovo ¹to znam tvoju ljubav prema èokoladi!!! Svaka èast!!!  :Bog
Moraæu da se ugledam na tebe!

bozana

E vidis moja ljubav prema cokoladi mi steti. Vjerovala ili ne smanjila sam unos. Pazim na ishranu otkad nemamo predavanja i nalijevam se zelenim cajem. Setam sa mamom i rolam se. I super se osjecam.

SPAJALICA

Bozana, to je stvarno dobro. Mislim da nas narod polako pocinje da menja svest o sebi, o svetu oko sebe o nekim navikama i sl. Ne bih volela da smaram sa narednom izjavom, ali mislim da je tako.... :K2:
Ako neko hoce trajno da se promeni na bolje (Citaj/da oslabi!), mislim da to mora da bude bas u novozargonskom stilu /Opusteno! Sve sto dolazi pod nekim opterecenjem (-to je sad moderno, sve moje drugarice su vitke, moram da se sredim zbog letovanja i sl. ... ) sve je to samo korak do tzv. jo-jo efekta!
Tako da-samo hrabro i samo opusteno!

bozana

Ne mozemo biti sve vike i zgodne. Ja se mnogo bolje osjecam kad imam manje sala, ali sve u granicama normale. Meni Victoria Beckam nije idol. Moja sestra je krupnija i tjeram je da manje jede, jer je mlada, a debljina moze da joj skodi. Nema vecere, ili jabuka za veceru. Slatkisi se unose u normalnim kolicinama,a inace smo se prezderavale slatkisima.

Bred

#82
QuoteИнформација у вези са дијететским производима „Зелена кафа за мршављење“ и „Зелени чај за мршављење“

Након изражене сумње да поједини дијететски производи на бези зелене кафе и зеленог чаја садрже недозвољени састојак сибутрамин, од стране овлашћене лабораторије Градског завода за јавно здравље Београд, извршене су анализе дијететског производа "Еspresso green" у капсулама (паковање од 20 капсула), увозника "Atlantic BG", из Лештана, произвођача "Fidifarm" Д.О.О. из Републике Хрватске.

Извештај о испитивању број: 05-326 од 01.04.2010. године показује да испитивани узорак не садржи сибутрамин и да је наведени дијететски производи безбедан.

http://www.zdravlje.gov.rs/showelement.php?id=2411



QuoteSaop¹tenje za javnost povodom èlanaka u dnevnim novinama „Alo“ i dnevnim novinama „Pravda“ objavljenih 11.03.2010.

1. Elephant Co. je proizvoðaè proizvoda Zelena kafa kapsule koje proizvodi u svom proizvodnom pogonu u Beogradu od sirovina klinièki ispitanih i nabavljenih iz Evropske Unije. Ova sirovina ne sadr¾i nedozvoljene supstance i dalje je u prometu.

2. Elephant Co. uvozi hermetièki zatvorene, gotove kesice proizvoda Zelena kafa napitak iz Kine i pakuje ih u finalnu ambala¾u bez otvaranja kesica. U nekim serijama ovog proizvoda pronaðena je supstanca sibutramin koja je nedozvoljena u dodacima ishrani, a i dalje je u prometu u SAD u lekovima koji se izdaju na recept. Na pojave prve sumnje da u proizvodu Zelena kafa napitak postoji nedozvoljena supstanca, Elephant Co. je odmah obustavio dalju prodaju i povukao proizvod Zelena kafa napitak sa tr¾i¹ta i o svim akcijama obavestio javnost, Sanitarnu inspekciju, Agenciju za lekove, Ministarstvo za zdravlje i ostale nadle¾ne organe.

dalje -> http://www.zelenakafa.rs/saopstenje_2010_03_11.html

QuoteОви производи  подлежу санитарном надзору приликом увоза под условом да поседују стручно мишљење Агенције за лекове и медицинска средства, да нису лек. Производи су приликом увоза снабдевени потврдом надлежног органа земље порекла да нису штетни за људско здравље – Здравствени сертификат, као и да се налазе у слободној продаји на тржишту земље порекла. Приложене су и произвођачке спецификације, које садрже комплетан састав производа са свим примесама, а у којима се не наводи присуство сибутрамина. Производи су били декларисани у складу са важећим прописима у нашој земљи.
http://www.zdravlje.gov.rs/showelement.php?id=2329

bozana

Po tvom strucnom misljenju Brede,valja li na kraju piti zelenu kafu i zeleni caj ili ne?Posto jedan tatin prijatelj pije tu zelenu kafu i mislim da je rekao da kosta oko 50KM.

Bred

Nije ¹tetan svaki preparat sa zelenom kafom
J. A. | Blic

Povlaèenje iz prodaje pojedinih napitaka na bazi zelene kafe koji su imali u svom sastavu opasnu supstancu sibutramin mo¾e kod potro¹aèa izazvati podozrenje prema svim proizvodima tog tipa. A istina je da svaki proizvod na bazi zelene kafe, koji se inaèe koristi za mr¹avljenje, nije ¹tetan. To je nedavno potvrdilo i Ministarstvo zdravlja.

Jedan od takvih bezbednih proizvoda je „esspresso green“ u kapsulama (pakovanje od 20 kapsula), uvoznika „Atlantik BG“ iz Le¹tana, proizvoðaèa „Fidifarm“ iz Hrvatske. Ovla¹æena laboratorija Gradskog zavoda za javno zdravlje Beograd, izvr¹ila je analizu, a u zakljuèku izve¹taja doslovce se navodi:
„Izve¹taj o ispitivanju pokazuje da ispitivani uzorak ne sadr¾i sibutramin i da je navedeni dijetetski proizvod bezbedan“.

Iz kompanije „Fidifarm“ poruèuju da je bezbednost njihovog preparata potvrðena ne samo analizama akreditovanih laboratorija u zemlji veæ i analizama nezavisnih laboratorija Evropske unije.

Kada su pro¹log meseca sanitarni inspektori ustanovili da u preparatima nekoliko razlièitih uvoznika i distributera ima sibutramina, njihova prodaja odmah je zaustavljena.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/186320/Nije-stetan-svaki-preparat-sa-zelenom-kafom

bordzija

Dakle ako sam dobro razumela: ALIMS nema veze sa ovim jer dijetetski suplementi podlezu zakonu o bezbednosti hrane, tj uloga Agencije je samo u tome da uvrsti proizvod u ''lek'' ili ''dijetetski suplement''.
A koja je to ustanova onda zaduzena za bezbednost dijetetskih suplemenata? Da li je to Zavod za za¹titu zdravlja? ...i kako ih kontroli¹u? Da li samo odrade higijensku ispravnost ili se udubljuju u analizu sastava samog proizvoda?  :hm

Bred

Quote from: bordzija on 06-05-2010, 15:04:05
Da li je to Zavod za za¹titu zdravlja? ...i kako ih kontroli¹u? Da li samo odrade higijensku ispravnost ili se udubljuju u analizu sastava samog proizvoda?  :hm

Upravo tako. Urade higijensku ispravnost, prisustvo teskih metala itd.