Apel Farmaceutske komore u vezi popusta na lekove

Started by Bred, 19-08-2010, 07:55:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

nastavak sa naslovne ...

Фармацеутска услуга, коју су апотекари дужни да пруже, треба да буде пресудна у привлачењу корисника у апотеку, а никако цена лека и истицање тога као једног од важнијих аргумената.
Давањем попуста на цене лекова омогућена је нелојална конкуренција, ослабљен економски положај апотеке а самим тим и ниво квалитета здравствене услуге.
Лек се не сме третирати као роба

dalje -> http://www.farmkom.rs/2009j/remos_downloads/download/vazna_saopstenja/2009/apel.275.pdf

frenkyonline

U apo u kojoj radim su spustene cene pojedinih lekova i vecinom parafarmacije. Problem je u tome sto su taj talas prvo pokrenule veledrogerije koje su pokupovale apoteke u menjim i vecim mestima i snizile cene na skoro sve lekove i samim tim stvorile nelojalnu konkurenciju i ostvarile monopol. Kako se izboriti sa tim? Da li je pacijentu vazno gde ce i kako kupiti lek ili gde ce u ovoj besparici proci jeftinije... Komplikovana situacija za koju su veliki monopolisti odgovorni... i gde je tu zdravstvena inspekcija i i drzava i slicno pitam se ja  :thanx2:

Bred

I ja. A ovi u Farmaceutskoj komori, svi odreda, kao da zive u nekom svom svetu, u nebesima, totalno su oduzeti od zivota. Ili su uljuljkani u svojim DRZAVNIM apotekama gde rade pa ih briga i za pazar i za pacijente, njima je plata ZAGARANTOVANA, radi li ne radi li, i bio pazar 10000din ili 100000din.  :wall:
Pa onda svima ostalima mogu da sole pamet kako ovo ne moze, kako ono ne sme i sl.
Da li i farmaceuti trebaju da zive ili moraju da zrtvuju svoj zivot i da nemaju 'leba da jedu da bi odrzali struku na nivou?!
Sramota!
Neka Komora recimo posalje inspekciju u Lilly npr, oni na svakoj svojoj prodavnici u kojoj ima apoteka imaju natpis "Jeftiniji lekovi" ili nesto slicno?
O monopolima da ne pricam, ima par vecih lanaca apoteka (ne racunajuci drzavne - Lilly, Filly, Pharmacya Sy itd) koji ako nastave po sadasnjem tempu sirenja, ima da pozatvaraju sve manje apoteke. :nonono:

I sta bi sa ovim (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?page=UDRUZENJE,%20farmaceuta,%20vojvodine,%20apel)?!
Komora ocigledno moze samo da cvrcka neke apele, upozorenja i slicno dok STVARNU i efektivnu moc NEMA!

frenkyonline

i onda se pojavi ova napirlitana iz apotekarske ustanove Beograd i prica po novinama i na TVu kamo lekova svih ima i kako ne bi trebalo da poskupe i da su za to krivi privatni apotekari jer stvaraju paniku u narodu i slicno. E da ja nju pitam prvo iz koje je stranke kad je dosla tu a toliko iam stucnijih mladjih i pametnijih ljudi u drugo da li ima rivotrila baktrima itd i gde to?. Ako ima da posaljem moje pacijente ko nje pa nek im objasni a ne da zavali dupe u fotelju i sere po novinama.  :tpapir:

Bred

Jos gori su ovi iz Galenike koji tvrde da SVIH lekova imaju dovoljno na lageru?!

Skandal!

Ne zna se ko vise laze, sve bih ja to smenio po kratkom postupku!  :K2:

I onda privatnici krivi. Ka'i vazda. :nonono:

frenkyonline

ma nema tu pomoci...
dokle god bude sedeo tomica (sa malim t) u ministarstvu + gomila nesposobnih partiJskih kadrova u ministarstvu nema pomoci
dokle god se zdravstveni radnici, od seoske apoteke do Galenike, budu birali po partiJskm osnovu a ne po stucnosti i sposobnosti nema leba
dokle god drzava bude gledala sama na zdravstvo kao na profit nema leba
///http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/203301/Domovi-zdravlja-krse-zakon\\\
.
.
.
:shock2:

Sleeping Beauty

Veoma brzo cemo doci u situaciju da necemo moci `leba da jedemo.
50000 din. a radis k`o dragstor, vise je nego bruka.

Bred

Pa sad ako nadjes posao i za 50000din u Bgu, treba da pevas.  :fancy: :K