Pojasnjenje u vezi sa skupljanjem bodova za obnovu licence

Started by Bred, 07-04-2011, 21:26:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Farmaceutska komora je u najnovijem broju Apotekarske prakse objavila da je doslo do izmena u Pravilniku o blizim uslovima za obavljanje kontinuirane edukacije za zdravstvene radnike i zdravstvene saradnike po kojem je definisana OBAVEZA organizatora edukacija da dostavlja komori izvestaje o odrzanim akreditovanim programima KE tako da ce ubuduce svako moci da vidi na sajtu Komore u svom Kartonu koje edukacije su mu "priznate".

To znaci da ubuduce nema potrebe da Komori dostavljate fotokopije potvrda o ucescu na akreditovanim programima KE.
Fotokopiju/e dostavljate samo za programe koji  NISU EVIDENTIRANI u vasem Kartonu do 31.1.2011.god!


Original potvrde o ucestvovanju na akreditovanim programima KE cuvaju se do datuma isteka licence, odnosno svih sedam godina vazenja licence!



Takodje, dali su pojasnjenje da:
1. Svi redovni clanovi FKS koji su dobili licencu sa pocetkom vazenja do 31.12.2009. god.(od 01.01.2009-31.12.2009) imace 24 boda u toku prve godine vazenja licence, bez obzira na broj stecenih bodova.
2. Svi redovni clanovi FKS koji su dobili licencu sa pocetkom vazenja nakon 01.01.2010.godine u obavezi su da skupljaju bodove od svoje prve godine vazenja licence.

Pogledati tabelu datu u prilogu:



Takodje pogledati i Vazno obavestenje u vezi licence (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?page=licenca%2C%20obavestenje)



pecurkica

Ja sam dobila moju icencu 15.6.2010. I procitala sam to da do 15.6.2011 treba da skupim 24poena. Ja to jesam,ali ako sada odem pre juna na neku edukaciju da li ce da mi se racuna to za sledecu godinu ili da cekam da prodje taj datum pa da tek tada krenem da skupljam za sledecu godinu?

Bred



Bred

Nema na cemu, zato smo tu da se pomazemo i NAKON zavrsenog fakulteta.
:wink: