Farmakoterapijski pristup

Started by jov@n, 31-01-2007, 07:15:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cvjetic

moja tema je ocigledno u manjini,ali ja sam izabrala iz cisto licnih razloga...
takodje bih voljela da cujem nesto vezano za nefrologiju

stef

 Mene zbunjuje sto mi pise da sam vec glasao..ali dobro iskulirajte, da ne ispadnem retard...

tarantulica

I ja sam juèe poku¹ala da glasam i nisam uspela, a danas mi pi¹e da sam veæ glasala.... :hmm

Dukica

Mene zanima gojaznost i anorexija,kao i dermatologija(moze lepo i sa kozmetologijom da se udruzi)...
Ali u principu bi mi sve bilo interesantno... :V
Glasah,ali avaj,nije neki izbor tema,pa se upisah u "razno"... :K
Je,je,je,je,je,je,jedva cekam! :loptica :loptica 

jov@n

Sto se gojaznosti tice, upravo na minulom twinu sa portugalom je to bila tema, kao i na EPSA letnjem univerzitetu 2004. na Zlatiboru, tako da cemo sacekati malo da to opet bude tema, mozda na nekom od sledecih susreta... Priblizava se i kongres o dijetetskim suplementima, pa cete svoju znatizelju vezanu za te teme delimicno i tamo moci da nahranite... Vise informacija o kongresu na www.napser.org

Dukica

Pa onda nista od moje gojaznosti!! a005

Abitno...Sta god da bude tema,bice super.
Neka se javljaju ljudi,pa ce se smisliti i nesto
zanimljivo... :~

Natasa

zapamtila sam sve glasove do azuriranja, tako da ce jovan da ih ima kod sebe.
podeseno je da ne moze da se glasa sto puta na dan....

Stefi mozda ti je bila losa veza, ili tako nesto. Probaj opet :)
Posle glasanja, automat i kaze da li ste vec glasali, ili ne...

Samo vi predlazite, posto imamo nameru da mozda napravimo da bude i dva puta godisnje :))

Takodje, ako imate i druge ankete i misljenja koje zelite da cujete...

Bred

Ovako, napserovci dovoljno je jednom da postavite link inace ce google to da protumaci kao spam i onda eto problema. :wink:
Anketa jeste sklepana na brzinu Natasa, trebali ste za glasanje da ponudite ono sto su vam clanovi i savetovali dkale jasno- dijabetes, gojaznost, rak[dojke npr je sada aktuealna], psihosomatkse bolesti npr itd...

Natasa

khm....od uscenika proslog dogadjaja smo i dobili predloge, i ljudi se odavno javljaju i predlazu, tako da nikako nije zanemarno...

svako ko je iole visoka godina zna sta znaci farmakoterapijski pristup, ili kada porazmisli videce koliko je moguce i za koje vreme i kako napraviti ozbljinu studiju o nekoj bolesti...One su ponudjene jer na njih mozemo da nadjemo adekvatne proferesore iz prakse i nastave....tj koji ce se odazvati studentima i to uraditi kvalitetno. Sudeci po domacim i svetskim kretanjima ovo su tematike koje su bitne ovih godina i koje dozivljavaju expanziju. Takodje za mnoge teme naci knjige i ostalu literaturu preko koje i ide takmicenje vrlo je tesko... jer radionice nisu pokaznog tipa (tj kod nas populano zvane demonstrativne) nego svako ucestvuje....bez toga to nije to, vec apotekar gleda sta radi veliki doca.

Gojaznost je bila obradjena na Twinu pre nepunih par meseci i mislim da zato nije u opciji. Naravno da bismo zeleli da je ponovimo, jer jeste bolest u expanziji, a sigurno ce se i o njoj pricati ako npr bude tema problemi kvs-a ( povecan krvni pritisak, arterioskleroza i veza sa gojaznoscu itd) ...

Jasno mi je da ne mozemo nikad svima ugoditi, ali se slazem da treba tome teziti. Od milion tema koje su predlozene koordinatori sa farmacije i medicine su sveli na ove... Prosle godine na anketata su ljudi vristali za racionalnom terapijom problema kvs-a, tako da verujem da je to jedan od razloga sto je u anketi.

Anekta nije sklepana na brzinu, bar ne koliko sam ja upucena...to sto je kod free servera je druga stvar, i posto smo studenti normalan je izbor. A da li je losa dizajnerski, neka mi farmaceuti oproste - i ja sam isto farmaceut, koji se trudi da promeni stvari na bolje...ovo za spam imas pravo...


Bred

rekao sam da je sklepana zato sto mi deluje neprecizna i preopsirna tipa lekovi u gerujatriji? kontas?

Natasa

kontam  :wink:
Kada se govori o lekovima u gerijatriji sve je popularnije zbog pristupa i principa lecenja. Koliko ja znam to bi bila i poenta tog obradjivanja, na glavnijim primerima i uobicajenim kombinacija lekova i nedozvoljenosti koje se propisuju starijima.
Kada bi se o svakoj bolesti pojedinacno i nasiroko pricalo, to je onda postdiplomska studija, neka specijalizacija, ili tako nesto  :shock

U svakom slucaju, kontamo se   :)

jov@n

E pa, gospodo, sada bih definitivno mogao da najavim da ce naredni Farmakoterapijski pristup biti odrzan u novembru ove 2007. godine, sa temom Farmakoterapija kardiovaskularnih oboljenja.
Vise informacija o tacnom datumu, kao i nacinu prijavljivanja za taj dogadjaj, dobicete blagovremeno, ali mislim da vise od 100-120 studenata farmacije nece moci da ucestvuje...
Takodje, ovom prilikom bih zeleo da zamolim zainteresovane za ucesce u  realizaciji ovog projekta, a da su trenutno treca ili cetvrta godina, da mi se jave na mail [email protected], pa cemo se mi vec dogovoriti oko detalja...