Da li se strani jezik racuna u prosek?

Started by zoe, 15-06-2006, 18:04:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zoe

Prosto ne znam u kojoj temi da pitam... Da li se engleski racuna u prosek, da li je za uslov da se upise npr. cetvrta godina, da li moras da ga polozis da bi imao cistu drugu godinu i konkurisao za stipendiju?

shanji

Mislim da je odgovor na sva tvoja pitanja-DA.

Alnus Glutinosa

Ne ulazi u prosek!
Nije uslov za 4,ni za 5 godinu, samo ga treba poloziti da bi se zavrsio fakultet!  :)
A mislim da ni ne treba za stipendiju, zapravo sam skoro sigurna, jer moj drug prima stipendiju, a nije ga polozio!Jedino da se ove godine nije nesto promenilo!  :loptica

AVENDON

Strani jezik ulazi u prosek 100% jer sam pre mesec dana pitao salterusu.

A nije uslov ni za jednu godinu.............


pereca

Strani jezik ULAZI u prosek.
Mora da se polozi bilo kad u toku studija, odnosno uslov je za diplomski rad.
Nije uslov za bilo kakve kredie i stipendije.
Ovo su tacne informacije.

goga

Da li neko tacno zna kako se vrednuje zavrsen faks sa cetvorogoisnjim studijama po Bolonji?

Bred

Kod studiranje po Bolonji kod nas i dalje traje 5 god

pereca

Svi farmaceutski fakulteti u Evropi (a mislim i u svetu) bi trebalo da traju 5 godina, bar tako sam ja razumela prof. Miljkovic.

Jedna godina fakulteta nosi 60 ECTS poena. Dakle 4 godine nose 240 ECTS, a 5 godina 300 ECTS. U odnosu na broj stecenih ECTS poena u toku studija, dobijas odgovarajuce strucno zvanje. Mi, po bolonjskim principima, po zavrsetku faksa treba da dobijemo zvanje master ili popularnije "mastersi" sto odgovara broju od 300 ECTS.

crazy ball

A da li cemo to zvanje dobiti svi mi ili samo ova generacija '87.god koja je i upisala fax po reformisanom programu?

Bred

Pobogu, citajte i ostale teme po forumu ili koristite Pretragu (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?action=search). I poruka je totalni offtopic!
Dobicemo to zvanje i mi stariji studenti!

sandric

Zvanje mastera bi prema novom zakonu trebalo da dobijemo i mi koji smo na starijim godinama....mada sam cula pricu da ce na nasem faxu traziti da polazemo neku razliku od nekoliko ispita....Ne znam da li je trac ili istina ali to stvarno nije u redu

Bred

Postoji tema o tome. Necemo ovde nastavljati s tom tematikom...