Glupi Amerikanci!

Started by AVENDON, 05-07-2007, 21:41:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AnaCrvena

Quote from: 3OPAH on 14-10-2007, 21:59:53
....a i ovo:

http://www.mycoolclips.com/?v=aedf1a8ac6d17d0696b211111e07246b (http://www.mycoolclips.com/?v=aedf1a8ac6d17d0696b211111e07246b)

:)):
wow  :shock

a i mapa je dooobra!

nigor022

Ne zelim da odem u zesci offtopic sa ovim postom, ali ajde da probam da ga srocim kako treba. Sto se tice opste "maloobrazovanosti" ili "globalne nezainteresovanosti" americke nacije tu zaista ne mogu nista preterano da kazem jer ih nisam proucavao pomno niti sprovodio testiranja, ali se mogu sloziti sa misljenjem da su glupi... Tacnije ne toliko i glupi nego jednostavno NEZAINTERESOVANI za ono sto se desava u svetu oko njih.
Elem, imao sam priliku da 2003e godine otputujem za SAD na mesec i po dana. Bilo je to najlepsih mesec dana mog zivota (do sad, neka misli ko sta hoce)! U okviru tog programa razmene ucenika bili smo u obavezi da pohadjamo njihovu srednju skolu na mesec dana. Ja sam igrom slucaja bio u Texasu. Pored toga sto se VIDELO da sam stranac, osecao sam se potpuno svoj na svome (nema onog filmskog raslojavanja) Ali me je u najmanju ruku fascinirao nacin skolovanja, ljudi rade test tako sto prepisuju resenja iz knjige kako bi skolu zavrsilo sto vise odlicnih djaka jer sama skola iz budzeta drzave u kojoj je dobija utoliko vise para ako vise "strebera" izvede na kraju svake godine (apsurd)! Takvo ponasanje ima oko 80% ucenika. Onih malobrojnih 20% je smesteno u jedan tzv "Gifted class"... To su DECA koja su sa 17 godina znala i da je zemlja iz koje dolazim SRBIJA (Serbia, a ne SABRBIA, SIBIRIA i ostale tvorevine koje su mi bile priheftane), i znala su za raspad Jugoslavije, i za rezim SM, i sankcije, i bombardovanje 1999, i ubistvo Zorana Djindjica koje se dogodilo nepunih mesec dana pre toga... To je ona mala kolicina Amerikanaca koji umeju da pravilno procitaju novine, i da se ujutru probude i kazu: " E ovog jutra necu svoje misljenje o svetu da formiram kako mi teta sa CNNa kaze" A takvih amerikanaca je malo. CNN, NBC, ABC su AMI(E)N za njih. Ono sto cuju ujutru iz tih kuca je njihovo misljenje za taj dan. Verujte, tako je. Tako je bilo u Texasu mesec dana, tako je bilo u Washingtonu na 2 nedelje. Ljudi su negde u podsvesti sebi ucrtali "Najjaca smo nacija na svetu, ne gubim nista sto ne znam gde je Irak koji bombardujemo vec godinama"

Nisam pristalica generalizacije, ali ako cemo gledati objektivno jesu glupi... vecinski... ;) Cast izuzetcima;) A sad malo da "podmirim" i neverne Tome (Nikolice?:)) - obratite paznju na likusu u kvizu "Da li ste pametniji od djaka petaka?!" (kod nas ga emituje FOX, naravno)... Koliko tesko pitanje moze da bude pitanje iz geografije, na nivou deteta treceg razreda?!

[youtube=425,350]THyTnt00b5I[/youtube]

*

:116: :116: :116:

Hahahaha, ovo sam vec videla, ali zaista vrh klip!

"Hung(a)ry is a country?!" :116:

Wlada

Шта рећи а не заплакати?
Да ли сте (Амери) паметнији од ђака петака?  :wall:

pig_am_am

razmisljam nesto... tragedija je ovaj snimak...
ali nisam sigurna da bih znala glavni grad svake drzave US...
nikad nisam bila u americi.
ja licno ne mogu da kazem "jao sto su glupi".

a i nesto mislim "hajde,necu da ih osudjujem na osnovu nekih snimaka...kao sto ljudi u svetu grade misljenje o nama"

mada su mi drugarice koje su bile na razmeni rekle da su im skole katastrofa...ali opet razmisljam - ko zna...nisam bila ja, pa da mogu to da kazem...

i bas mislim da su ljudi svuda u svetu jednaki po pameti i gluposti.
naci cete vi i u nasoj drzavi nekoga ko nece znati koji je glavni grad, recimo norveske [off] aj da ne kazem bas madjarske [/off]  :>

samo se mozda ne krecete u tim krugovima,pa ne znate da postoje.

kao sto u usa postoji i neki genije...bla bla...

sve se svodi na rad. ameri imaju pare - boli ih guza za radne navike i sirenje vidika...
ko kaze da mi ne bismo bili isti da smo na njihovom mestu? mi,kao nacija - ne mislim na peru,wladu,ziku,zvezdicu... :K
japance cu da izuzmem  :K

*

[off] Dobro je da si pored pere i zike, pomenula nas, Wladu i * [/off] :116:

dirigent

a niste skontali na kliopu kad kaze ne znam za Hung(a)ry ali znam za Turkey!!(curka) haha

daredevilboy

samo kad smo mi srbi najpametniji a ostali svi su glupi
:wall: :wall: :wall:

zerocool

A da li je Afrika zemlja u Evropi ili... :hm

Bred

Britanski ¹kolarci: Hitler je bio nemaèki selektor

Anketa sprovedena meðu uèenicima osnovnih i srednjih ¹kola u Velikoj Britaniji, pokazala je da veliki broj dece misli da je Hitler bio selektor nemaèke fudbalske reprezentacije.

Istra¾ivanje koje je uoèi 11. novembra kada se obele¾ava Dan seæanja ili, kako ga jo¹ zovu, Dan veterana, obavilo "Erskin", britansko dobrotvorno dru¹tvo za ratne veterane, malo je zateklo i zabrinulo ostrvsku javnost, kao i same inicijatore.

Naime, pomenuto dru¹tvo je anketiralo 2.000 ¹kolaraca uzrasta izmeðu devet i 15 godina, a pitanja su se odnosila iskljuèivo na Prvi i Drugi svetski rat, taènije, uzroke, dogaðaje, ljude i datume.

ostalo -> http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/511/Zanimljivosti/282231/Britanski+%C5%A1kolarci%3A+Hitler+je+bio+nema%C4%8Dki+selektor

iwanna 87

Axaxax!! Selektor.. Hitler... pa,pa,pa.. JOJ!!!!!! :116: :116: :116: :116: :116: :peace:

Bred

Strasno je koliko su neobrazovani ...

:nonono: