Nije skupo kupiti knjigu i otiæi u muzej

Started by Bred, 21-11-2006, 13:14:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Meseèni odlazak na predstavu, izlo¾bu i film ko¹ta najvi¹e 2.000 dinara
Proseèna meseèna „umetnièka korpa”, koja podrazumeva jednu kupljenu knjigu, odlazak u pozori¹te, na izlo¾bu, koncert i dve posete bioskopu ko¹ta do 2.000 dinara. Pozori¹ta, koncertne dvorane i muzeji uglavnom imaju stalnu publiku.

PRISTUPAÈNO - Cene ulaznica za pozori¹ne predstave prilagoðene su svaèijem d¾epu i kreæu se od 100 do 1.000 dinara. Veæina pozori¹ta studentima obezbeðuju popust do 50 odsto, dok se cena karata za organizovane posete umanjuje za 20 do 30 odsto. Studenti koji doðu pola sata pre poèetka predstave u Narodnom pozori¹tu, uz indeks mogu da kupe ulaznicu za samo 50 dinara, ako ima mesta u sali. Studenti FDU ulaze besplatno na veæinu predstava (neke premijere mogu biti izuzetak), dok kartice poput „Euro26" donose popust od oko 30 odsto. U Jugoslovenskom dramskom pozori¹tu najpre se prodaju karate po ceni od 50 i 100 dinara.

Stalna postavka Muzeja savremene umetnosti mo¾e da se vidi za svega 40 dinara. Sredom je ulaz besplatan. Posetioci Narodnog muzeja, za koji ulaznica ko¹ta 100 dinara, uglavnom su mladi i stranci. U svetu, cene ulaznica za muzeje ko¹taju od 5 do 10 evra.

Za koncerte domaæih grupa u Domu omladine treba izdvojiti od 250 do 400, dok skuplje produkcije ko¹taju od 800 do 1.200 dinara. Filmske projekcije su od 50 do 200, dok je ulaz u galerije, na tribine, javne rasprave i okrugle stolove slobodan. Karte za koncerte na Kolarcu prodaju se po ceni od 200 do 2.000 dinara. Najvi¹e publike je ipak na promenadnim koncertima, nedeljom u 11 sati, kada se ulaz ne naplaæuje.

Za bioskopsku projekciju treba izdvojiti od 50 do 250 dinara.

Proseèna cena najprodavanijih knjiga je 500 dinara. Iz „Platoa", najveæe knji¾are u gradu, ka¾u da se mladi ljudi najèe¹æe opredeljuju za hitove, dok stariji biraju kapitalna dela. Obièno kupe tri knjige, retko po pet-¹est naslova.
V. Iliæ ||||

24sata

Dukica

Pa nije skupo,al je dosadno. Mene to stvarno smara.Mozda sam nekulturna i nevaspitana zbog toga,al ne privlaci me pozoriste. Mora mnogo smesna prestava da bude da bi mi se svidela,tipa- Smesna strana sporta ili druge strane. :K
Knjige isto retko citam,preko leta najcesce,i to one najsladunjavije bestsellers,kao sto je Trejsi Sevlije. :T
Nekako se osamim kad se udubim u knige. Vise volim da pricam sa ljudima i ostvarujem direktan kontakt,oci u oci.
U operu vec volim da idem,pogotovo da sednem tako da vidim sta radi orkestar.Uhh,to mi je bas fetis!To mi nikada nije smaranje. :~

SPRING

Mislim da nije problem u ceni.. Ako nekog nesto zanima, taj odvoji pare bez pitanja... A ako je nekome dosadno, ni jeftine karte ga nece namamiti...

Smrda

i ja misl da problem nije u ceni...vec u volji i zelji...to je sve..

Bred

ali jeste i cena. ni tih 2000din nija malo, posebno za studente.

hulio_salinas

ma nije samo u volji i zelji... evo ti opipljiv primer: znas koliko ljudi bi volelo i zelelo da ima (recimo) volharda, ali...  tako je i sa drugim knjigama... ne moraju biti udzbenici i enciklopedije... ima dosta vrednih stvari koje dosta kostaju... to je ono: sto vredi mora i da kosta...

Smrda

vidi malog strebera!!!! :wink: :K
hulio...za te enciklopedije stoji,u pravu si.. :cvet
ali bred....pa ima karata od 200 do 2000...gde se bas uhvati za 2000 din.a?
ne kazem da nije skupo,ali ima nacina za jeftiniju a kvalitetnu zabavu...ok..kolarac je mozda van domena jeftinog,ali pozoriste...pa ima karata da se uzme na popustu,preko radija za dz...bioskop isto...muzeji ne kostaju,retko kad kostaju....ima da biras...
a sto se knjiga tice...pa i tu zavisi...neko kupuje bestselere,a neko....stvar ukusa....ne mogu da poreknem da vredne kjinge koje treba imati u kuci kostaju,ali to se kupuje jednom,tako da....

Bred

mislio sam na ovo
QuoteProseèna meseèna „umetnièka korpa”, koja podrazumeva jednu kupljenu knjigu, odlazak u pozori¹te, na izlo¾bu, koncert i dve posete bioskopu ko¹ta do 2.000 dinara.
Juce htedosmo da idemo u pozoriste-zvezdara teatar. Karta kosta 600din a nije ni neka hit predstava nit je premijera. Tragedija. Pa radije cu kupiti 6divoxva i gledati u svojoj reziji .:wink:

Darker

Pa zato se ulazi za d¾.macane... Mada u zvezdaru se nikad nije moglo uæi...

xxx

zvezdara je oduvek drzala jaku cenu,ali kad pogledate,za svaku dobru predstavu karte se rasprodaju odmah,pa sta reci onda...ocigledno ko voli i ko uziva u tome skupice lovu za tako nesto,svako moze da izdvoji jednom mesecno 6oo dinara,e sada da li ce taj neko da potrosi na pozoriste,bioskop,kokice,pivo ili divx-ove to je vec njegov problem,zar ne?

Smrda

pa da ali ima karata preko radija da se uzme,b92,top fm...
a Bred...umetnicka korpa jeste skupa,ali ne mora svakog meseca da se napuni...jednom pozoriste,jednom bioskop,nekad knjiga...sem toga,.....knjige odmah izbaci,biblioteka je zakon!!!a ajde i bioskop izbaci,uzmes dvd ili dvx...pa kako ako toliko izbacis,onda ostade samo za pozoriste...e pa za to se vec snadje...
razumes...ima nacina da se snadje...
ja ne kzem da je jeftino,daleko od toga...ali moze da se nesto smuti i zaobidje...