Odobreno spajanje Nokije i Simensa

Started by Jack-Jack, 14-11-2006, 19:10:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Jack-Jack

Odobreno spajanje Nokije i Simensa
Utorak, 14. novembar 2006. 13:56

Evropska komisija, izvr¹no telo Evropske unije, odobrila je spajanje odeljenja za proizvodnju opreme za mobilnu telefoniju finske "Nokije" (Nokia) i nemaèkog "Simensa" (Siemens), u nameri da se stvori kompanija koja æe biti konkurencija ¹vedskom "Eriksonu" (Ericsson).

U saop¹tenju Komisije se ka¾e da æe na tr¾i¹tu opreme za mobilne mre¾e i dalje biti konkurencije, bez obzira na to ¹to æe nova kompanija "imati znaèajan tr¾i¹ni udeo".

"Na tr¾i¹tu æe ostati dovoljan broj znaèajnih kompanija, ukljuèujuæi i Erikson i Alkatel-Lusent", ka¾u u Komisiji, dodajuæi da æe korisnici, najveæim delom operateri, i dalje imati alternativne snabdevaèe, prenela je agencija AP.

Evropska komisija je saop¹tila da ne vidi nikakve probleme ni u drugim planovima "Nokije" i "Simensa", kao ¹to je obezbedjivanje opreme za fiksnu telefoniju, i pru¾anje odredjenjih usluga u sektoru fiksne i mobilne telefonije.

Spajanjem odeljenja za proizvodnju opreme za mobilnu telefoniju "Nokije" i "Simensa" nastaæe novo preduzeæe "Nokija-Simens netvorks" (Nokia Siemens Networks) u kome æe oba operatera imati po 50 odsto udela, a èiji æe godi¹nji prihod, kako se oèekuje, iznositi 15,8 milijardi evra.

(Tanjug)

izvor: http://www.mtsmondo.com

dyki

Eto ti... moj nekadasnji omiljeni proizvodjac (siemens) i naj ne omiljeniji (nokia) zajedno... suprotnosti se ipak privlace :)

hulio_salinas

eto ti sad...

moj omiljeni (Nokia) i ne omiljeni (Siemens) zajedno...

***dyki
   :K

==============

co'ece, za nekoliko desetina godina bice samo nekoliko multinacionalnih kompanija... za svaku bransu po jedna...

a kada se spoje, dolazi do cepkanja... pa sve Jovo na novo...

Vampire 666

bas se pitam koliko je "tesko" ovo spajanje...

dyki

Pa kao i svemir: sve se spoji u jedno pa ode u... big bang :) ziveo monopol :)

Al-Jasmina


Bred


hulio_salinas

Quote from: Bred on 20-11-2006, 15:55:12
Sto mrzim monopol ...

Risiko je bolji...   :> :> :>

=====

zbog offa, treba me   :F :F :F