Mobilni telefoni buducnosti

Started by Bred, 02-11-2006, 08:21:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Telefon ili nakit od 1,3 miliona dolara
Zapitajte se kada ste poslednji put sreli èoveka koji kupuje d¾epni digitron, alarm-sat ili kalendar? Mo¾da u pro¹lom veku? Razlog pada prodaje nije u upro¹tenoj tablici mno¾enja i „lak¹em” snu veæ u razvoju mobilnih telefona.

RAZVOJ - Igrice, muzika, poruke, fotografije, internet... Mobilni se danas sve vi¹e koriste za zabavu i „ubijanje" dosade nego za razgovor. Zato se i vodeæi proizvoðaèi trude da idu niz dlaku kupcima, tako da je boja mobilnog ili melodija zvona èesto va¾nija od kvaliteta.

Kako æe izgledati telefoni buduænosti?

Na prvom mestu, ne bi trebalo da budu manjih dimenzija kako bi se ipak ostavilo prostora za tastaturu i ekran. Mada, prototip pod imenom „Oniks" nema klasiène tastere, veæ se s telefonom komunicira preko visokokvalitetnog ekrana osetljivog na dodir.

„ClearPad" ekran se razlikuje od konvencionalnih jer ne reaguje samo na dodir veæ prepoznaje i razlièite oblike i pokrete rukom. Tako folder mo¾ete da zatvorite pokretom ruke u obliku slova „X" iznad samog ekrana. Takoðe, „Oniks" bi trebalo da prepoznaje delove tela ¹to znaèi da se veza uspostavlja kada ga prinesete uhu.

U buduænosti ugraðena soèiva neæe slu¾iti samo za fotografije i kratke filmove veæ i za „skidanje" tekstova, koji æe se pomoæu posebnog programa prevoditi na jezik vlasnika mobilnog telefona.

Takoðe, zahvaljujuæi razvoju GPS navigacije u svakom trenutku æemo znati u kojem delu sveta se nalazimo, a uno¹enje teksta u mobilni neæe se vr¹iti preko tastature nego diktiranjem.

Memorija telefona æe se drastièno poveæati, ¹to znaèi da æete sa sobom uvek moæi da ponesete sve porodiène albume, dokumenta u raznim formatima, video snimke s letovanja...

Telefoni æe se sve vi¹e koristiti i kao nakit, a najbolji primer je „tripl voè" koji se lako pretvara u narukvicu s digitalnim satom. Filips je oti¹ao korak dalje i najavio je mobilni telefon sa savitljivim ekranom koji je namotan kao roletna. Korisnik æe moæi da „odmota" ekran po volji kako bi, recimo gledao film.

Do tada, moramo da se zadovoljimo s telefonima kao ¹to je „DCS" koji je ukra¹en sa 50 dijamanata, od kojih je deset veoma retkih plavih dijamanata. Jedini problem mo¾e da predstavlja cena - 1,3 miliona dolara. A.Pijevac ||||

24sata

Al-Jasmina


(http://nono9.us)

Nokia inaèe nije ba¹ poznata po mobilnim ureðajima sa touch screen konceptom, ali novi koncept koji je nedavno predstavljen sigurno sve ostavlja bez daha.

Kompletan prednji izgled ureðaja (osim jedne trake sa natpisom "Nokia") je prilagodljivo touch screen okru¾enje.

Zavisno od potrebe, prednja strana postaje tastatura, kontrole za MP3 player, ili potpuni ekran za grafiku. Naravno, za sada je Aeon samo koncept, ali se ne zna kada æe isti otiæi u masovnu proizvodnju.


<24sata>

stef

 Sledeca generacija, ide u zub umesto plombe! Vibrira ti donja vilica :K

hulio_salinas

telefon nekako vise vuce na marku SE, a ne na NOKIU, ali svejedno izgleda svetski...

Bred


Darker

Ne vredi ti to ni¹ta, Brede, neæe¹ biti faca:-)

hulio_salinas

jeste li provalili da je vodootporan? ona kap ne probija unutra...    :][    :K :K :K

xxx

mene je vise odusevio mobilni sa dijamantima,a i cena je vrhunska,bas bi mi odgovarao...

Al-Jasmina

Znam te turisto, ti bi da dijamante ishchachkavas kad zafali dzeparca :)

xxx

recimo...heheeh....a i tebi bi dobro dosli...

Al-Jasmina

otkud znas da nisam trulo bogata :>

Ma onaj mi je kao Limenko iz "Carobnjaka iz Oza"
onaj dole, svemirksi mi je bolji ALI imam utisak da se ruke pre upotrebe moraju prati
kiselinom...imala sam ja senzorni TV...znam sta je otisak prsta :K