Vakcina protiv pu¹enja?

Started by Bred, 26-04-2007, 13:59:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Izvor: Tanjug
Bazel -- ©vajcarska kompanija "Sitos bajotehnolod¾i" razvija eksperimentalni lek koji bi mogao pomoæi odvikavanju od pu¹enja.

Lek "NicQb" se reklamira kao vakcina protiv pu¹enja. Lek, koji je jo¹ u stadijumu klinièkog ispitivanja, trebalo bi da blokira opojnost koju ljudi oseæaju pri pu¹enju cigareta. Taj lek mo¾e potencijalno pomoæi milijardi pu¹aèa u svetu koji ¾ele da ostave cigarete.

U meðuvremenu, drugi ¹vajcarski proizvoðaè farmaceutskih proizvoda, "Novartis", saop¹tio je da æe platiti do 366 miliona evra za pribavljanje ekskluzivnih prava na razvoj, proizvodnju i promet eksperimentalnog leka.

©vajcarski farmaceutski d¾in æe "Sitosu" prvo isplatiti 21 milion evra, a dalje isplate æe zavisiti od uspe¹nosti leka, prenela je agencija AP.

b92

Enea

ma, ono.. ja mislim da sve moze iz glave..

meni je veci problem da simuliram pushenje, nego sto receptori nisu zadovoljeni..

ali dobro...

Dukica

Ma, bre ljudi, pusenje bi trebalo da bude uzivanje..
Merak...
KAd prestane to da bude, onda prekidaj...
A ako ne znas da uzivas onda nemoj ni da pocinjes...
A,a, kako sam pametna? :smekerica:

zoe

Како вакцина? Зар се вакцине не користе као профилакса? :hmm Плус, требало би да изазивају активни вештачки имунитет?

tarantulica

Ne verujem bash mnogo u ovo...

Tako su predvidjali blistavu buducnost nikotinskim flasterim, zvakama i ko zna chemu josh, pa se nishta nije pokazalo delotvornim...

I dalje mislim da sve dolazi iz glave  :hmm

Darker

®ivi dokaz;-)Mada nije da sam pu¹io 100 godina, ali ipak 6 meseci svakodnevno, a pre toga 5-6 godina, ponekad...

Korisnicko Ime

nisi pusio
uglavnom si puckao :K

[off]i sada dare uzima toljagu i juri me po micigenu[/off]

Darker

Ti ¹to ne mo¾e¹ 5 dana bez cigarete - ¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹

Korisnicko Ime

Salu na stranu
sve je def u glavi

apsolutno je moguce ostaviti cigarete bez flastera, vakcina, zvaka i ostalih gluposti
samo je potrebna volja

Darker

...Prvih mesec dana... I nepu¹aèko okru¾enje. I onda je lako...

stef

 Da bi bilo delotvorno, valjalo bi da izaziva gadjenje na nikotin.To je jedino resenje...

3OPAH

A bre...

...koristim flastere za "skidanje" sa zvaka.


Mozda cu sa vakcinama uspeti "da se skinem" sa flastera.


:smekerica: