Neboj¹a Glogovac napadnut u Zagrebu

Started by Roben, 29-01-2007, 21:34:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

Neboj¹a Glogovac napadnut u Zagrebu
29. januar 2007. | 12:00 | Izvor: index.hr 
Zagreb -- Beogradski glumac Neboj¹a Glogovac isprièao je za Slobodnu Dalmaciju kako su ga u petak napali u Zagrebu.

Glogovac u intervjuu koji, kako prenosi portal index.hr, Slobodna Dalmacija objavljuje sutra, prièa da je, nakon predstave odr¾ane u Zagrebaèkom kazali¹tu mladih, oti¹ao u jedan kafiæ. Njemu se suprotstavio u razgovoru mladiæ oko toga ¹to je Glogovac rekao da navija za Zvezdu, a mladiæ za Rad.

Tu je, prema vlastitim reèima, "pio i zezao se". U jednom trenutku mu je pri¹ao nepoznati mladiæ i pitao ga da li je navijaè "Zvezde", na ¹ta je Glogovac, kako sam tvrdi, u ¹ali izjavio da jeste.

Potom je do¹lo do kraæe prepirke jer je lokalni mladiæ izjavio da navija za beogradski "Rad", koji, prema Glogovèevim reèima, "ima najagresivniju i najru¹ilaèkiju skupinu u Srbiji". Nakon toga je mladiæ Glogovcu rekao da æe raspravu "nastaviti vani", na ¹to je Glogovac u ¹ali pristao.

Da mladiæ misli ozbiljno, Glogovac je shvatio tek prilikom izlaska, kada ga je, u trenutku kada je iza¹ao s koleginicom Nadom ©argin, saèekao u dru¹tvu jo¹ jednog mladiæa.

Njih dvojica su se "zaletili" na Glogovca, obasipajuæi ga uvredama na nacionalnoj osnovi. Glogovac je nekoliko udaraca primio, a nekoliko uspeo da odbije, ozlediv¹i pri tome mali prst leve ruke.

Glogovac i njegova koleginica uspeli su da se odmaknu, a usput su èuli svoje napadaèe kako im prete da ni¹ta ne jave policiji.

Poznati glumac tvrdi kako celom incidentu ne bi trebalo davati velike va¾nosti, s obzirom na to da su njegovi napadaèi "budale, odnosno klinci kakvih ima u Beogradu".

Glogovac je u Zagrebu gostovao zajedno s ostalim glumcima Jugoslovenskog dramskog pozori¹ta iz Beograda.


Roben

Da se ovo desilo kod nas Hrvati bi opet pricali kako smo cetnici ali posto se to desilo u Zagrebu to je bio samo mali incident.Posto ce opet da ispadne kako ja mrzim Hrvate odmah se ogradjujem uopste ih ne mrzim ali postoje neke cinjenice npr. kad su rukometasi Partizana pre 2 sezone igrali medjunarodnu utakmicu u Zagrebu i kad su navijaci Zagreba prebili nase novinare na HRT-u je bila specijalna emisija u kojoj su optuzivali srpske izvestace da su izazvali incidente iako su dobili batine i niko ih nije zastitio.Kad su predsednika Zagreba pitali da prokomentrise incidente on je odgovorio "dosta nam je Beograd solio pamet". Gurovicu zabranjuju da udje u Hrvacku zbog tetovaze Draze Mihajlovica. I jos bezbroj primera polupanih autobusa,autmobila sa bg. tablicama.
Posle svega vidjenog oni tvrde da smo mi nacionalisti, cetnici i ne znam sta vec

Korisnicko Ime

©ta se zaista dogodilo u Zagrebu

Biljana Srbljanoviæ (30 Januar, 2007 - 11:17)

TANJUG je javio (a ko bi drugi), a sve novine prenele kao manje vi¹e jedini izve¹taj sa vrlo uspe¹nog gostovanja Jugoslovenskog Dramskog Pozori¹ta, informaciju da je u Zagrebu, na nacionalistièkoj osnovi, u èetiri ujutru, izlazeæi iz pozori¹nog kluba, napadnut Neboj¹a Glogovac, beogradski glumac i inaèe jedan odlièan tip, kome ne pada na pamet da od toga pravi medijski cirkus.

Glogovac je isprièao da su ga neki pijani tipovi, u klubu posle predstave, propitivali za koga navija, i ¹ta misli o navijaèima Rada, da je on rekao da ih ne voli, jer su napaljene budale i time okonèao small talk sa momcima koji su iskazivali veliko divljenje za svoje srpske homologe, jer su kao "opasni i hrabri".

Za one ¹to, kao ja, na primer nemaju blagu predstavu u èemu je fora sa izborom kluba, da objasnim kako mi je obja¹njeno - navijaèi Rada su jezivi huligani koji svoje nasilnièke ispade sveèano posveæuju svojim herojima Ratku Mladiæu i Radovanu Karad¾iæu i bandi koja ih skriva, koja u krvi i sramoti i dalje utapa celu jednu dr¾avu. Glogi je dakle rekao "to su budale", onda su ga iste takve budale saèekale da u èetiri ujutru izadje iz kluba, da krene u hotel sa koleginicom Nadom ©argin, pa da skoèe i da ga tuku, bljujuæi ne¹to na temu majke srpske i æetniæke. Glogovac se nije tukao, samo je poku¹ao da za¹titi svoju i Nadinu glavu, ljudi iz susednog lokala su reagovali, odmah pozvali policiju i huligani su zapalili.Niko od cele prièe nije ¾eleo da pravi problem, jer "takvih istih budala ima i u Beogradu" kako je pametno rekao glumac, odbijajuæi da bude ¾rtva. Sutradan je odigrao jo¹ jednu predstavu, za koju je zaradio ovacije i ode svom talentu u apsolutno svim kritikama, samo to agencija nije javila. Jer to, veruju, èitaoce ne zanima.

A stvar je u tome, da je Jugoslovensko Dramsko, na poziv ZKM-a, zagrebaèkog pozori¹ta koje je pre godinu dana postavilo moj komad Skakavci, kao prvi srpski novi komad igran u nekom hrvatskom dr¾avnom pozori¹tu posle rata, protekle nedelje napravilo u Zagrebu pravi mali festival srpske drame i teatra. Igrali smo tri predstave, po tekstovima Milene Markoviæ, Uglje¹e ©ajtinca i mom i bili neverovatno lepo doèekani.

Na ulici su nas ljudi zaustavljali, rukovali se, molili za karte, koje su dvadeset dana unapred veæ bile potpuno rasprodate, prve veèeri je do¹ao i hrvatski predsednik Mesiæ, sa porodicom i ostao na ¾urci posle, da bi, stvarno krajnje opu¹teno, pru¾io ruku svakom beogradskom glumcu lièno. Voja Brajoviæ, Branko Cvejiæ i svi ostali su dali takvu gomilu intervjua u svim va¾nim medijima, ja lièno sam do¾ivela da ni vrata od sale nisu mogla da se zatvore, koliko je ljudi stajalo u prolazima izmedju sedi¹ta i takav aplauz, koji se stvarno retko do¾ivljava i koji te posle buèi u glavi danima i tera da radi¹ i radi¹ jo¹. Ipak, najveæi aplauz, apsolutne ovacije i najpozitivnije natpise u novinama koji se uop¹te mogu zamisliti, dobili su upravo glumci iz Hadersfilda, a pre svega Glogovac, èijem talentu su sve hrvatske novine ispisali neverovatne ode.

Da naglasim - to nije moj komad, nemam veze sa tom predstavom, èak sam i malo ljubomorna, pa mislim da ipak mogu najobjektivnije da ka¾em - Glogovac je bio zvezda na¹eg gostovanja. Ali, taj uspeh, koji se retko dogadja, nije toliko zanimljiv za srpske dr¾avotvorne medije. Bolje zvuèi tuèa. I ba¹ kao ¹to hrvatski huligani tuku one Srbe koji ne vole srpske huligane, tako i srpska agencija, ignori¹uæi kompletnu sliku, medijski tuèe po onim Hrvatima koji po¹tuju srpske umetnike.

U povratku iz Zagreba, u ¹est sati ujutru, taksista koji me je vozio na aerodrom, lepo se izvini i pita: "Izvinite, vi ste iz Beograda, da li se varam ili je moguæe da je u Zagrebu i Bane Bumbar?" "Jeste, evo ga tu, u istom hotelu." Taksista ka¾e da je bio siguran da ga je vozio dan ranije, ali ga je bilo sramota da pita. I doda: "Ja sam bio u ratu. Jer sam bio budala. Nikog nisam ubio, nisam ba¹ tolika budala. A dr¾avnu penziju za veterane sam odbio. Radije æu sam da radim i zaradjujem taksirajuæi, nego ¹to æu da se svakog dana seæam tog odvratnog rata. I da znate, ja sam Hrvat i ponosim se time. Ali se ne ponosim ratom."

Eto ¹ta se stvarno dogodilo u Zagrebu.

Blog 92




Ukoliko ne znate ko je  Biljana Srbljanovic (http://en.wikipedia.org/wiki/Biljana_Srbljanovi%C4%87)



wolfeitzckie

@ roben:
Ako se ne secas, da te podsetim da su neki klinci pre oko godinu dve napali darka rundeka u knezu. Mislim da se cak radilo o navijacima rada. Dakle, nije nasilje ekskluziva srba ili hrvata, sve je do coveka. Ili si "fin, gospodin covek", ili si pijana budala zedna tudje krvi.

Roben

"Ukoliko ne znate ko je  Biljana Srbljanovic" ja sasvim dobro znam ko je ta gospodjica
Evo sta meni u svemu ovome smeta to da smo imali jedan sistem vrednosti za vreme Milosevica koji nas je truo da su Srbi najboji narod da nas ceo svet mrzi a mi jadni nista nismo krivi. Posle petog oktobra a narocito u poslednje vreme javljaju se ljudi koji hoce da nam nametnu svoj sistem vrednosti a jedna od tih osoba je i Biljana Srbljanovic. herojima Ratku Mladiæu i Radovanu Karad¾iæu i bandi koja ih skriva, koja u krvi i sramoti i dalje utapa celu jednu dr¾avu . Posto je ovo napisala ovo hocu da prokomentarisem. Da se odmah izjasnim ja jesam za izrucenje Ratka Mladica ali samo zato sto ne mozemo da napredujemo ka EU. Moje misljenje o Mladicu je da je castan i posten covek i da je branio srpski narod. To sto ova gospodjica hoce da nametne njen sistem vrednosti koji je kao ispravan i sto hoce da kaze da su Amerika i EU u pravu to nikad necu da prihvatim. Amerikanci ubijaju svuda po svetu SRJ, Avganistan, Irak a nigde i nizasta ne odgovarju. Holandija kao zemlja clanica EU snosi veliku odgovornost za sve sto se desavalo u Srebrenici ali to niko ne pominje jer zaboga oni su mocni. Nikad necu prihvatiti da je neko misljenje zato sto dolazi iz Amerike ili EU automatski ispravno. Kad se svi narodi suoce sa prosloscu tad cu prihvatiti da se i nas narod suoci a ovako ne vredi jer su sve nase pohapsili i odveli u Hag a sve ostale tolerisu ili dobijaju oslobadjajuce presude

Smrda

Quote from: wolfeitzckie on 30-01-2007, 11:36:15
@ roben:
Ako se ne secas, da te podsetim da su neki klinci pre oko godinu dve napali darka rundeka u knezu. Mislim da se cak radilo o navijacima rada. Dakle, nije nasilje ekskluziva srba ili hrvata, sve je do coveka. Ili si "fin, gospodin covek", ili si pijana budala zedna tudje krvi.
upravo....
sto bi rekao moj drug,koji je hrvat,by the way,kad sam mu pricala da sma se jednom super provela u Hrvatskoj,a drugi put uzasno...."Budala ima svuda,i ne vidi se koje su nacionalnosti,ali vidi se da su budale!!"

cvjetic

evo ja bas mogu licne primjere da navedem...moj momak trenutno zivi u hrvatskoj,i dijeli stan sa dvojicom momaka,od kojih je jedan hrvat,a drugi polu srbin-polu hrvat.i njih dvojica su ga extra prihvatili,i stvarno se super druze...ali treba uzeti u obzir da su oni sportisti,mozda medju njima vlada i taj osjecaj tima,ja ne znam...konkretno,on nije imao apsolutno problema,ali ipak zivi u Dubrovniku koji je turisticki centar,i ljudi se tamo drugacije postavljaju.
isto tako su cetvorica mojih drugova ljetos isli na more,na kao Hrvatsku Ibizu gdje je ludnica dan noc....i tu naravno ljudi zive od turizma,i cilj im je da sto vise naroda privuku...ja sam se inace jako bojala za njih,jer su to sve krsni visoki momci,galamdzije koje vole da luduju i popiju,i stvarno sam se plasila da nece upasti u kakve probleme...ali sve je bilo ok,jedino su ih opomenuli jednom kada su u restoranu poceli da pjevaju ''Djurdjevdan'',sto mi je i logicno(sjetimo se incidenta iz BB)...ali bukvalno ih je konobar opomenuo da se stisaju,znaci nisu ih istjerali iz lokala...a druzili su se uglavnom sa slovencima,jer hrvati njih ne mirisu bas valjda..
ali jedna drugarica je isla u zagreb,i nije joj bilo bas prijatno,jer su joj momci prilazili,i kad provale da je iz BG,desavalo se da joj opsuju svasta,da ne pricam sad...
a opet kod nas neka stoka ubije klinca i iskopa mu oci!!!!!! da li je to normalno????
istina je da budala ima svugdje,i da ne znas na koga mozes da naletis....

a opet ja se bojim jer treba da idem kod momka recimo,ali nema let Dubrovnik-Beograd  ???  :hmm  tako da ja moram do Tivta i onda autobusom...i ja se bojim jako,jer mislim da ce neko da kamenuje autobus...sulud strah,znam...ali jednostavno mislim da imam neke ostatke od prije 15 godina koji ce me vjecito proganjati,i stvarati tako bespotrebne strahove...

Roben

Vi svi hocete da pokazete da su to pojedinacni incidenti i da nas oni ne mrze, dobro to je vase misljenje ja se s tim ne slazem i mislim da nas oni mnogo vise mrze nego sto mi mrzimo njih. Tu postoji dosta primera ali da ne navodim sve.

@wolfeitzckie to sto se desilo kod nas su svi osudili cak i predsednik Tadic ako se ne varam (sto apsolutno podrzavam) ali kad oni prebiju nekog naseg naprave da smo mi krivi sto su nas prebili e to nikada necu da podrzim

Smrda

nece niko nista da nparvi...
ja zaist mislim da budala ima svugde....
ima i srba koji mrze hrvate i hrvata koji mrze srbe.....
ali ima i onih koji se ne mrze medjusobno...nadam se da je ovih vise....

cvjetic

Roben,nisi dobro shvatio,bar ovo sto sam ja napisala.
vole oni nas jer im pare donosimo,kapiras?
niko se ne voli medjusobno,nemoj meni o netrpeljivosti da pricas,dobro znas odakle sam...
uostalom,vidjeces sam...
je l mislis da ja treba da bacam kamenje na dzamiju kad mi hodza zapjeva pet puta na dan??????
ja sam iznad toga i ne zelim to da radim!
mrzicu onog koji mi pljuje pod prozorom,a voljecu onog koji mi sadi ruze,bio on srbin,hrvat,musliman,jevrej ili bilo ko...
a ja jesam nacionalista,zivot mi je to nametnuo...

Roben

Quote from: cvjetic on 30-01-2007, 19:20:51
Roben,nisi dobro shvatio,bar ovo sto sam ja napisala.
vole oni nas jer im pare donosimo,kapiras?
niko se ne voli medjusobno,nemoj meni o netrpeljivosti da pricas,dobro znas odakle sam...
uostalom,vidjeces sam...
je l mislis da ja treba da bacam kamenje na dzamiju kad mi hodza zapjeva pet puta na dan??????
ja sam iznad toga i ne zelim to da radim!
mrzicu onog koji mi pljuje pod prozorom,a voljecu onog koji mi sadi ruze,bio on srbin,hrvat,musliman,jevrej ili bilo ko...
a ja jesam nacionalista,zivot mi je to nametnuo...

ja na tebe uopste nisma ni mislio nego na ove iznad tebe jer se druzim sa ljudima iz tvog grada i znam njihovo misljenje o svemu ovome
ako treba sam sebe da citiram ja nigde nisam napisao da mrzim hrvate, nije bas da ih volim ali nikom i ne predlazem da ih mrzi nego pokusavam da realno sagledam stvari tj. kako mi reagujemo na neke stvari a kako oni
evo trenutno gledam rukomet Hrvacka-Francuska i za francuze igra Nikola Karabatic decko koji je Srbin iz Nisa
njihov komentator kaze da je Hrvat i da mu je verovatno tesko sto igra protiv svoje zemlje  :namcor
isto tvrde da je Nikola Tesla Hrvat i sta ja da komentarisem dalje

Darker

Quote from: Roben on 30-01-2007, 19:06:14
Vi svi hocete da pokazete da su to pojedinacni incidenti i da nas oni ne mrze, dobro to je vase misljenje ja se s tim ne slazem i mislim da nas oni mnogo vise mrze nego sto mi mrzimo njih. Tu postoji dosta primera ali da ne navodim sve.

@wolfeitzckie to sto se desilo kod nas su svi osudili cak i predsednik Tadic ako se ne varam (sto apsolutno podrzavam) ali kad oni prebiju nekog naseg naprave da smo mi krivi sto su nas prebili e to nikada necu da podrzim
Jeste ima idiota na sve strane, a jednako se pla¹im i na¹ih radovaca i njihovih bedblubojsa... A mislim da oni nas vi¹e mrze, zato ¹to imaju percepciju da smo ih ugnjetavali i da smo okupatori... Fakat je da se rat nije vodio u Srbiji, zato Srbi vi¹e mrze ¹iptare nego Hrvate...
Bio sam u Zagrebu pre dve godine, na onoj Pikasovoj izlo¾bi, nedelju dana pre onog krelca koji se slikao sa Dra¾inom slikom ispred spomenika Banu Jelaèiæu...
neki su nas gledali ispod oka, ali po¹to smo pili kafu kod nih sve je bilo ok...
Neki su bili ba¹ extra ljubazni... Sve je bilo ok... Jedino je BABA SERA na glavnom kolodvoru(:-D) prokomentarisala:Koliko ste vi na¹ih ubili...
Baba sera... Poenta je da su radovci i bedblubojsi na nivou koji je ispod baba sere...

Bred

mislim da je bilo pisano na forumu o utiscima ljudi  koji su bili u hrvatskoj, necemo da se ponavljamo.
Necemo da pricamo o Biljani Srbljanovic jer ovo nije tema o njoj a svako nek prosudi o njenim stavovima.
cinjenica je da se ovakva stvar desila kod nas da bi izbila citava afera a o hrvatskim medijima da ne pricam. takodje je cinjenica da hrbati mogu mnogo lagodnije da borave u bgu nego srbu i hrvatskoj.