Britanci najveæi evropski online potro¹aèi

Started by Korisnicko Ime, 23-01-2007, 14:59:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Prema istra¾ivanju koje je sprovela European Interactive Advertising Association (EIAA) Britanci su najraspolo¾eniji od svih Evropljana za online kupovinu. Istra¾ivanje je pokazalo da je u proseku britanski kupac kupovao 18 proizvoda koristeæi online sisteme tokom prvih ¹est meseci pro¹le godine, 4 proizvoda vi¹e u odnosu na isti period 2005, ¹to predstavlja poveæanje od 29 procenata. U ostatku Evrope ovaj broj se kretao oko 10. Dok kontinentalni Evropljanin potro¹i oko 750 evra za online kupovine, dotle Ostrvljanin potro¹i oko 1200 evra (u ekvivalentnoj vrednosti u funtama, naravno).

Izvor: The Inquirer

Bred

eto, oni kupuju i online sta god hoce a mi ni ne znamo da koristimo net . stvarno tragedija :wall:

Smrda

pa dobro,ali njima je to stvarnost..
sem toga,tamo nik nema vreme da ide u soping,vreme je luksuz,a online soping ga stedi...

hulio_salinas

Sve je stvar navike. Nas covek ce radije radije da se bije za "jeftinije" televizore na otvaranju megadiskonta, nego sto ce isti da poruci online.

Smrda

veruj mi,Kume...i tamo se biju na rasprodajama,cak i vise nego kod nas....
bar neka srednja klasa...
moja poenta je da je vreme dragoceno i da se sve radi online,a ne samo soping....
od zaradjivanja para,prek racuna do sopinga...