Koliko studenti znaju strane jezike

Started by Becks, 27-10-2006, 10:06:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

3OPAH

#60
Quote from: Al-Jasmina on 28-11-2006, 16:32:15
Slatki ste mi oboje,
zelim ... :happy:
ko ima predlog nek ga iznese preko pm-a pa da dogovaramo kako i kad hvatamo dzunku za Japan  :lol:

Ja sam imao u mislima DAAD-e ( http://www.daad.de/de/index.html ), no to za sada jos ne dolazi u obzir.

Inace mislim, da bi bilo najelegantinje otici tamo na neku praksu, recimo preko IPSF-a
http://www.exchangesystem.org/ipsf/public/countries.php?t=2

ili IAESTE.


Inace, da se pohvalim, juce sam na INFO-veceri na farmaceutskom fakultetu u BoNNu promovisao IPSF praksu u Sloveniji i Srbiji 

:V :V :V


@Smrdo: upisuj nemacki...
...lako ces ga ti savladati. :wink:

Al-Jasmina

Eh ti lingvinsti..sve se svodi na pricu  :K  :happy:

:cvet :cvet :cvet :cvet

Smrdice, ja i ti paralelno...ja kuci a ti negde pa da se nemachkamo po hodnicima faksa? :>

3OPAH

Quote from: Al-Jasmina on 29-11-2006, 19:06:32
Eh ti lingvinsti..sve se svodi na pricu  :K  :happy:

:cvet :cvet :cvet :cvet



...but sometimes we don´t notice, when the dream has come true.     :wink:

Al-Jasmina

Ovo je taaaakooooo romantique OFF  :cvet :cvet :cvet

i ja kao Mistress of forum castim..ovaj put  :wink:

ali da si lingvist, za sada jesi! :)  :happy:

Smrda

e pa lingvisti,onda svi u niski start...
da se nas dve Jass iznemachkamo...pa onda svo troje via zemlja izlazeceg sunca....
upisujem nemacki uskoro...trenutno se zanimam irskim,jes' da ne znam zasto?!?!....sta ga deklinacija....leeeleee....kad bolje razmislim....drzacu se ja nemackog...

Alnus Glutinosa

#65
sto me podseti da treba da uradim Hausaufgaben...  :run

Smrda

e sad kad bi mi jos prevela....nisam jos pocela da se borim sa germanskim...

Alnus Glutinosa

domaci zadatak koji jos nisam uradila...  :F

TweeTy

Ako je neko zainteresovan,kulturni centar Irana svake godine organizuje besplatni kurs persijskog jezika.Ja sam zavrsila prvi nivo:)Mislim da za dve godine mogu da se zavrse svi nivoi,a svake godine 2 najbolja ucenika dobijaju putovanje u Iran.
Inace ovaj jezik se govori i u Avganistanu,pa ako ste zeleli da prozborite koju sa Osamom....

Al-Jasmina


Ksenija

Engleski mi je ko materenji zajedno sa spanskim koji ucim poslednjih godina intenzivno..tako da sam njime i opcinjena i odusevljena sa svime sto ima veze sa Spanijom i latino zemljama(jezik,ples,muzika...),mada mi spanski spanski lepsi neko latinoamericka interpretacija istog...a i sa francuskim dobro stojim,sobrzirom da ga ucim od 3 osnovne,samo mi je malo tezi za neku dublju konverzaciju...ali eto mogu da se pohvalim sa 3 svetska jezika...

i smatram da bi ljudi malo vise trebali da rade na ucenju jezika jer ono sta sam mogla da cujem i vidim na nasem faxu je uzas...to su ljudi koji imaju tezu da su oni rodjeni samo za prirodne nauke i da ne mogu da nauce jezike i zato ih ne zanimaju...samo su ubedili sebe u ono sto nije..al to je snaga (manjka)volje... :roll:

rodiæ

na¾alost i u osnovnoj i u srednjoj pa onda i na fakultetu sam uèila ruski(bar da sam i njega nauèila kako treba),tako da je to lo¹e.al po¹to me sve zanima i po¹to hoæu mnogo toga da znam,nauèiæu engleski,a i ¾elja mi je da nauèim italijanski.sve se mo¾e kad se hoæe

leila_bgd

Engleski  i Spanski tecno a Francuski bi mi trebalo jedno mesec dana da se podsetim, posto sam nekada i njega super pricala...

Kamicak

Juce polagala engleski,zgrozena sam zatvorenoscu prisutnih kolega (uzorak od 20ak ljudi,nije bas ni mali) prema ucenju neceg sto je u tolikoj meri prisutno u svakodnevnom zivotu..mozda je i materija mogla biti zanimljivija,ali ipak se mogu nauciti neki strucni termini,dakle nije totalni besmisao..