Kako se osloboditi vojske

Started by Ariel, 06-11-2006, 14:07:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ariel

Kako se osloboditi vojske

Ovo je istinito pismo koje je napisao jedan regrut da bi se oslobodio slu¾enja vojnog roka u Italiji:

"Po¹tovani gospodine ministre odbrane! Dozvolite mi da Vam iznesem neke cinjenice,
koje ce Vam mnogo ¹to¹ta objasniti u re¹avanju mog slucaja. Trenutno cekam poziv za odslu¾enje vojnog roka u italijanskoj vojsci.
Imam 24 godine i o¾enjen sam 44-godi¹njom udovicom, koja ima 25-godi¹nju cerku. Tu cerku je o¾enio moj otac.
Tako je otac postao moj zet, jer je o¾enjen cerkom moje ¾ene. Istovremeno je cerka moje ¾ene postala moja maceha.
U januaru smo moja ¾ena i ja dobili sina, postao sam otac. To dete je brat ¾ene moga oca, dakle ¹urak moga oca.
Ali istovremeno je i moj ujak, jer je brat moje macehe, to jest moj sin je istovremeno i moj ujak.
Dva meseca kasnije je i ¾ena moga oca dobila sina, koji je moj brat, po¹to je sin moga oca,
ali pak takodje i moj unuk, po¹to je sin ¾enine cerke.
Dakle, ja sam brat moga unuka i po¹to je mu¾ majke neke osobe istovremeno njen otac,
iz toga sledi, da sam otac cerke moje ¾ene, to jest i brat njenoga sina. Dakle ja sam svoj sopstveni deda!
Ovim obrazlo¾enjem, po¹tovani gospodine ministre, Vas molim da me oslobodite vojne obaveze, po¹to po zakonu,
otac, sin i unuk ne mogu istovremeno da slu¾e vojni rok. Molim za razumevanje i povoljno re¹enje mog slucaja!"


( U aktima ovog mladica je pisalo: Osoba je razre¹ena vojne obaveze zbog psihickih poremecaja i mentalne nestabilnosti, koji su posledica nesredjenih porodicnih odnosa!)