Zar Vas Ne Brine?

Started by Enea, 04-04-2007, 20:57:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Enea

... mozda smo malo sami sebi zamazali oci...

Vremenom cemo dobiti novu fotokopirnicu, novi kafic, prostorije za pusace, bolji rc, vecu biblioteku, i sapun.

I svi smo u bojkotu, i svi smo 'za' .

Ono sto mene brine, je malo ozbiljnije...

Jedan od nasih tehnicara, je vec duze vremena apsolvent.Rok za rokom, gubio je,kapiram radi, pa i nema kada da nauci te poslednje ispite. Dogodila se sledeca stvar- poceo je da gruva kao lud. Zasto?
Dragi moji, sa 99% verovatnoce, onaj ko produzi apsolventski, na duze od dve godine, prebacuje se na bolonjski sistem, sto znaci +5 ili koliko jos ispita?
Da budemo realni, vecini nakon odvezbane pete ostane 9- 10 ispita. Nijedan nije naivan, prakticni zahtevaju vremena koliko i usmeni..Ne dogodi se bas uvek, da se ispit padne zbog neznanja..Koliko lude srece student mora da bude? Sada nesto razmisljam, unosnije bi mi bilo da sam godinu obnovila..

Ne mislim da ce nas ovo zaobici, jer na etfu, fonu vec je tako...

Samo da vas pitam- da li vam je stvarno sasvim svejedno?

Da li mislite da, uz sve glooposti povredjenih sujeta koje pretrpimo svakog dana, ulaznih, izlaznih kolokvijuma, vezbi od jutra do sutra, prema ovome treba ostati inertan? Slazem se sa vama sto mislite, da gledajuci samo sebe najbolje opstajete, ali mislim da je nepravedno...

Zanima me da li cemo ostati ovako slozni?

Da dodam, ovo nije problem na nivou uprave fakulteta, mislim- jeste, ali trebala bi da nam pomogne...

(godinama ucenje postaje zamorno...veoma zamorno)

Sta predlazete? (znam, znam zagrejacemo stolice... anything else? )

:loptica



pereca

Ta stvar je propisana Zakonom, i jedino neka globalna inicijativa, sa svih fakulteta, dobro organizovana moze da da neki rezultat.

E sad, na vecini fakulteta su stare programe/ispite isparcali pa i ako predjes na bolonjski sistem nemas vecih problema jer je razlika mala ili ne postoji uopste.

Kod nas jeste problem, jer mi imamo mnogo manje ispita od bolonjaca, program je uveliko i vrlo bitno drugaciji. I ne znam pomocu kojih trikova ce se organizovati i profesori i studenti da bi se izvrsilo prebacivanje na bolonju.
Razlika je zaista ogromna.

Moj odgovor je: DA! OVA STVAR ME MNOGO BRINE!

sladjafarm

Da i ja sam u toj poziciji  :hm,ali kruze neke price da se to nece primenjivati na generaciju koja je apsolvirala 2005.god jer su nam bukvalno rekli pred svrsen cin.
Zar nije logicno da krene od 2006.oni imaju vise od godinu dana pa mogu da prilegnu,a mi???

Meni su na faxu rekli da oni nista neznaju dok im ne posalju tumacenje ovog zakona,a to bi trebalo da bude ovih dana.
Ali sigurna sam da  je jako puno studenata koji su u ovoj poziciji,mislim i sa drugih fakulteta tako da sam sigurna da ce morati malo da popuste ili ce biti protesta ( kod nas tesko,ali mozda se drugi izbore za nas)

Ostaje nam da cekamo tumacenje i do tada ucimo :bokmal:

Dukica

Да и мени се чини да нас малко праве глупима! :hmm
Има доста таквих случајева, који почну као
техничари,па одједном постану дипл.
и асистенти.
Нисам чула ни да је ико те људе виђао на вежбама..
Ма ко зна шта мувају...
Ово је сад милина време за корупцију и преваре
јер као нови декан, нису јасни закони,
нико ништа није сигуран... 

Enea

#4
Duko jel gotov diplomski? =))

:ball2:

mogli bi da nam daju neke poene na ulaznim, i izlaznim kolokvijumima pa da nemamo pismene- prakticne ispite, to bi nas ubrzalo :T

Dukica

Јесте, па да асистенти немају простора
за маневрисање и малтретирање!
Понекад помислим да практични постоје
да би постојали и асистенти. :K

Дипл, још није готов, ал обећава
да је при крају! :cvet

mare

I na kraju sta se desava kod nas, ima li konacnih vesti?

sladjafarm

ceka se,a kao i sve informacije i tu cemo dobiti u "petak u 5 do 12" a koji petak ostaje kao iznenadjenje.