Farmaceutska tehnologija

Started by Bred, 09-05-2006, 18:13:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

z

ево да и ја нешто кажем о вулети, с обзиром да сам и тех. и козм. одговарала код ње.

елем, она баш доста прича, па испит зна да се одужи.
треба је пажљиво саслушати (и при том ће бити и понека прилика да се сложиш с њом у вези с оним о чему се разговара); од силне приче, изгуби се нит.
размишљај разложно, и процесно, као да си неки баја у фабрици, а и апотеци, или тако нешто.
на испизу из тех. се, рецимо, раздушевила када сам рекла да бих прво прочитала неке спецификације, да видим разлику у неким метил-целулозама, нпр.

посебан плус при одговарању козметологије је управо оно суштинско знање технологије (тако да то треба имати на уму при учењу тех. - једноставност и суштина!), односно то неко процесно размишљање - шта ћеш прво да урадиш, шта друго (имала сам питање израда течних препарата у фарм. инд.; она рекла: ок, ај сад да видимо како бисте ви направили неку суспензију баријум-сулфата)

vladimir

NAravno, znanje iz Farmaceutske tehnologije se i podrazumeva na ispitu iz kozmetologije. :>

Bred

Prakticni u oktobru je 4.10.

Gocca

Da li neko zna kada je potvrda prakticnog (za oktobar) ?

I da li mora licno da se potvrdi ili mogu preko nekog drugog?

Hvala!  :smile:

nency

Mislim da je 29.9. i trebalo bi licno da odes, neko drugi moze da ti potvrdi samo uz tvoj indeks, u svakom slucaju mozes sve da zavrsis preko neta, za to sigurno znam da treba da se odradi do 29.

nency

Jel zna neko kad je usmeni kod Mire Stupar u oktobru?

shanji

Z. Djuric 9 i 17.10
J. Milic 12 i 24. 10
G. Vuleta 11 i 18.10
Za Miru Stupar ne znam, ali volela bih da znam. :smile:

sladjafarm

Prof.Stupar ide u penziju  od 1.oktobra i verovatno da nece pitati u oktobru,tako su mi rekli na zavodu.

Al-Jasmina

Jel ima sanse da neko izbaci spiskove ovde kada oni budu izasli u utorak?  :smile:

Bred

Ja cu se potruditi ako uspem da uslikam i to posle prebacim na komp. Ali nista ne obecavam.

Hana

da li neko zna  u koliko sati sutra pocinje kolokvijum?

jecapereca

trebalo bi da kolokvijum pocinje u 9, uvek je tako bilo

Bred

Da, izasli su spiskovi. Pocinje u 9h a za one koji polazu samo jedan recept, u 12h

Al-Jasmina