Statut Farmaceutskog fakulteta

Started by marer_86, 28-04-2007, 13:59:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

petao

Quote from: pereca on 16-05-2007, 11:27:37
Sacekajmo odluke Senata Univerziteta po ovim pitanjima.
Ja mislim da ce rok ipak biti 2011. godina.

Svi studenti koji su upisali faks po starom statutu (dakle, pre 2006. godine) mogu da studiraju po starom planu i programu u tom roku: redovno trajanje+2 godine.
Npr. Ako si sada treca godina, imas jos 4 godine da zavrsis faks (cetvrta, peta + dve godine bonusa)

Ukoliko student ne zavrsi fakultet u tom roku, studije moze nastaviti po novom Statutu i novom reformisanom programu studija.

Quote from: shiky on 10-05-2007, 18:15:21
Cekaj,ja sam ukapirala da mozemo da studiramo duzinu studija,pa puta dva,tj ako fax traje 5 god.imas pravo da ga studiras 10...ili nije tako :hmm

A to vazi za studente koji idu po novom programu i Statutu, odnosno za bolonjce.

A ukoliko sam vec obnavljao drugu i trecu god? Da li to znaci da ja vise ne smem da obnavljm godine? I sta ce se desiti kada istekne taj rok tj da li ja tada moram da predjem na bolonju?

P.S. Izvinjavam se ako sam dosadnan i naporan ali mi stvarno nije jasno :-(

P.S.S. Da li ovo isto vazi i za strance ili je kod njih nesto drugacije?

pereca

Bez obzira kako si studirao u prethodnom periodu, ova pravila se primenjuju tek od 1. oktobra 2006. godine.

Kad istekne dozvoljeni rok, prelazi se na bolonju.
Sva pravila vaze i za domace i za strane studente.

Nisi dosadan, mnogo je nejasnoca oko ovoga, a vrlo je bitno da znate svoja prava kako bi ih iskoristili.
Zato je vrlo pohvalno sto se interesujes oko ovoga.

Pozz.

Bojana 153

Moze li neko da mi razjasni nedoumicu:
Kada student polozi ispit i ne stigne da upise ocenu kada je predvidjeno, zbog cega je neophodno (na nekim institutima) da se u sledecem roku ponovo prijavljuje ispit, ali da se ne izlazi na njega, da bi ocena bila upisana? Da li je to zakonski ispravno? Ja ne bih rekla.. Koji datum mi upisuju u index? Sta kaze statut povodom toga?
Hvala unapred

Goku

Quote from: pereca on 20-05-2007, 01:32:09
Bez obzira kako si studirao u prethodnom periodu, ova pravila se primenjuju tek od 1. oktobra 2006. godine.

Kad istekne dozvoljeni rok, prelazi se na bolonju.
Sva pravila vaze i za domace i za strane studente.

Nisi dosadan, mnogo je nejasnoca oko ovoga, a vrlo je bitno da znate svoja prava kako bi ih iskoristili.
Zato je vrlo pohvalno sto se interesujes oko ovoga.

Pozz.

  Da ali ako obnovi¹ 2 razlièite godine da li to znaèi da nema¹ prava na apsolventski sta¾, ili se on ne podrazumeva ovim pravilom +2 god?

Jelenaa

Quote from: Bojana 153 on 22-05-2007, 11:33:45
Moze li neko da mi razjasni nedoumicu:
Kada student polozi ispit i ne stigne da upise ocenu kada je predvidjeno, zbog cega je neophodno (na nekim institutima) da se u sledecem roku ponovo prijavljuje ispit, ali da se ne izlazi na njega, da bi ocena bila upisana? Da li je to zakonski ispravno? Ja ne bih rekla.. Koji datum mi upisuju u index? Sta kaze
statut povodom toga?
Hvala unapred


Mislim da Statut ne precizira ovo ali nisma sigurna. Takodje MISLIM da je samo bitno da se ocena upise do 25. u mesecu kada se prijave vracaju u studentsku sluzbu.

Masha

Quote from: Goku on 22-05-2007, 12:04:08
Quote from: pereca on 20-05-2007, 01:32:09
Bez obzira kako si studirao u prethodnom periodu, ova pravila se primenjuju tek od 1. oktobra 2006. godine.

Kad istekne dozvoljeni rok, prelazi se na bolonju.
Sva pravila vaze i za domace i za strane studente.

Nisi dosadan, mnogo je nejasnoca oko ovoga, a vrlo je bitno da znate svoja prava kako bi ih iskoristili.
Zato je vrlo pohvalno sto se interesujes oko ovoga.

Pozz.

  Da ali ako obnovi¹ 2 razlièite godine da li to znaèi da nema¹ prava na apsolventski sta¾, ili se on ne podrazumeva ovim pravilom +2 god?

Goku, od 1. oktobra 2006. ako obnovis jednu godinu ona ti se odbija od ovoga +2, znaci ostace ti jedna posle odslusane 5. Ako obnovis 2 moras zavrsiti faks do oktobra te godine kada odslusas petu. Koliko razumem ti si sada treca ili cetvrta godina znaci imas jos 4 odn. 3 godine da zavrsis faks po starom. Ako si treca god. 2 godine ce ti otici na slusasnje cetvrte i pete, a one dve mozes iskoristiti ili u obnovi ili kad odslusas.

Goku

  Hvala na razja¹njenju, iako nisam odu¹evljen odgovorom  :)

  PozZ