NLB Liga (ex-Jadranska)

Started by nasty girl, 18-09-2006, 12:33:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ko Ce Biti Sampion NLB Lige

Crvena Zvezda
Partizan
FMP
Hemofarm
Cibona
Union Olimpija
Neko Sedmi...

Phenomenon

I Drobnjak dade 2. uzastopnu trojku, a u zagrebu muk...

Nisam znao da se finale igra na vise dobijenih. Mislio sam da ce FMP uzeti Jadransku ligu, posto su experti za kup takmicenja, ali posle ovog saznanja, mogu samo reci da cemo pregaziti FMP.
Otisao im je najbolji igrac, a nama je stigao Micov iz Buducnosti (sada ne znam da li ce imati pravo da igra u NLB ligi).

O, Partizane, ti nepobediv si...

mikele

Ја мислим да ће Мицов играти тек када крене Суперлига.
Свака част управи Партизана на том потезу :pljes:
Још један ''неталентовани'' играч из Звезде је завршио у табору најљућег ривала :wall:

biwi

mikele slazem se sa tobom u potpunosti, jer kada se god pomene micov ja se setim stefana miljevica, mozda i najtalentovanijeg igraca koji je igrao na ovim prostorima jos od vremena divca, radje, kukoca, dordjevica... a da vasm napomene da taj decko vise ne igra kosarku, a mogu reci da je i sada bolji igrac i od radivojevica, markovica, mlosevica, kovaca.... to govori koliko zvezda vodi racuna o talentima i igracima iz njenog pogona( dovoljno govori to da igraca iz omladinskog pogona nisu dali za prvi tim vec 30god)!!!!!!!! jesam zvezdas ali je takva realnost da sve sto je u zvezdi "skart" u partizanu su vrhunski igraci, i tomasevic, djordjevic, vujanic, bogdanovic, a mogu se kladiti da je i micov jedan od tih....

mikele

Ја сам јуче прочитао у штампи да Мицов долази само на позајмицу од 2 месеца,да игра суперлигу,а после се враћа у Будућност је има уговор још на две године.
То ми је скроз безвезе. :bljak:
Мада ће гробари то да регулишу некако,само ако се он добро покаже.То је моје мишљење. :wink:

Phenomenon

@mikele: Najverovatnije ce biti tako.

@biwi: Seti se samo Stojakovica, koji je isto iz zvezde otisao kao netalentovan...

nasty girl

Partizan napravio brejk u finalu     datum: 14.04.2007
      
Trojkom Vontiga Kamingsa 2,6 sekundi pre kraja utakmice Partizan je krunisao bolju igru tokom cele utakmice i zaslu¾eno do¹ao do pobede u prvom meèu finala plej-ofa NLB lige. Crno-beli su savladali FMP u ®elezniku sa 85:83.
Pre svega zahvaljujuæi sjajnoj odbrani na¹i ko¹arka¹i su odr¾avali prednost u prvom poluvremenu koja je dostizala i deset poena. U nastavku su domaæi pokazali da su ¾ilav tim, vratili se u igru i 14 sekundi pre kraja vodili sa 83:82. Poslednji napad na¹eg tima i¹ao je vrlo teèno i lopta je do¹la do Kamingsa koji je iz ugla preko Krstoviæa poentirao i doneo pobedu kojom je na¹ klub neutralisao prednost domaæeg terena koju je u finalu imao FMP.

"®eleznik je ekipa koju je te¹ko tri puta dobiti u jednoj utakmici. Umesto da smo pri dvocifrenoj prednosti prelomili utakmicu dozvolili smo rivalu da se serijom trojki vrati u igru. Najva¾nije je da smo poveli sa 1:0, FMP æe se sigurno boriti u drugom meèu, ali nadam se i na¹oj boljoj partiji." rekao je posle utakmice Du¹ko Vujo¹eviæ.
FMP ®eleznik – Partizan 83:85 (12:18, 23:27, 22:17, 26:23)
FMP ®eleznik: Teodosiæ 18, Cvetkoviæ 5, Ðerasimoviæ 11, Erceg 20, Laboviæ 19, Popoviæ, Krstoviæ 9, Miæiæ 2, Protiæ 2, Todoroviæ, ®igeranoviæ, Samard¾iski 6.
Partizan: Tepiæ 4, Bogdanoviæ 2, Kecman 10, Bakiæ, Borovnjak, Tripkoviæ 11, Velièkoviæ 3, Peroviæ 6, Pekoviæ 6, Drobnjak 11, Bo¾iæ 6, Kamings 22.

=========================================

bas sam poludelaveceras, iskidala sam sebi zivce... :batina :batina

nasty girl

Partizan prvak NLB lige    
Ko¹arka¹i Partizana trijumfalno su zavr¹ili takmièenje u NLB ligi. I u revan¹ utakmici finala ovog regionalnog takmièenja, crno-beli su savladali ekipu FMP-a 94:82 i rezultatom 2:0 u seriji postali prvaci NLB lige.
Tokom veæeg dela utakmice, Partizan je bio bolji tim. U tri navrata gosti iz ®eleznika su ozbiljno pripretili, ali nisu imali snage za preokret.
"Partizan se ukljuèio u Jadransku ligu godinu dana kasnije u odnosu na ostale Srpske klubove. Nama je bilo komotnije da igramo Evroligu kad smo igrali samo domaæe takmièenje. Te godine smo bili ubedljivi u domaæem ¹ampionatu. Iako nemamo konkretnu korist od ovog regionalnog takmièenja, Partizan je maksimalno motivisano odigrao sve utakmice u Jadranskoj ligi. Jedino smo pro¹le sezone u utakmici u La¹kom poslali oslabljen tim zbog dugaèkog puta, jer smo imali va¾nu utakmicu u Evroligi. Bilo je dosta reakcija s moje strane zbog suðenja. Jadranska liga mora da izvr¹i krupne reforme da bi opstala. Takmièenje mora da bude regularnije. U svim takmièenjima gde se igra ko¹arka te¹ko je regularnost odr¾ati na visokom nivou. Ali u takmièenju u regionu u kom je besneo graðanski rat, treba posebno voditi raèuna o regularnosti. Reforma mora da se odradi, ne mo¾e da se vodi liga gde nema ni jednog èoveka iz Srpske ko¹arke. Da bi ova liga imala znaèajnost, prvak lige mora da ima prohodnost u Evroligu. Dobro je za Srpsku ko¹arku ¹to se finale igralo u Beogradu. Èestitam mojim igraèima na trijumfu. Èestitam i ekipi FMP-a na dobroj igri. Zahvaljujem se navijaèima na velikoj podr¹ci veèeras.", rekao je trener Partizana Du¹ko Vujo¹eviæ.
"Zaslu¾eno smo pobedili u kompletnom dvomeèu sa FMP-om. Nama je bilo znaèajno da osvojimo prvo mesto. To smo dokazali jo¹ u utakmicama protiv Cibone u polufinalu.", rekao je krilni centar Partizana Predrag Drobnjak.
Partizan – FMP 94:82 (27:17, 16:22, 19:20, 32:23)
Partizan: Tepiæ 9, Bogdanoviæ 10, Kecman 12, Bakiæ , Borovnjak , Tripkoviæ 19, Velièkoviæ 6, Peroviæ 2, Pekoviæ 13, Drobnjak 10, Bo¾iæ 2, Kamings 11.
FMP: Teodosiæ 13, Cvetkoviæ 11, Ðerasimoviæ 7, Erceg 19, Laboviæ 10, Popoviæ , Krstoviæ 6, Miæiæ 2, Protiæ 5, Todoroviæ , ®igeranoviæ 2, Samard¾iski 7.

http://www.kkpartizan.co.yu/

Partizan osvojio NLB ligu!



Ko¹arka¹i Partizana osvojili su NLB ligu, po¹to su u finalnoj seriji pobedili FMP rezultatom 2-0. Partizan je u drugoj utakmici finalne serije pobedio FMP ®eleznik rezultatom 94:82 (27:17, 16:22, 19:20, 32:23). Prvi trofej u regionalnoj ligi ko¹arka¹i Partizana proslavili su sa preko pet hiljada navijaèa Partizana, koji su za ovu priliku prekinuli bojkot regionalnog takmièenja.

Partizan je tokom veæeg dela utakmice vodio, ali se uspe¹nim serijama u poslednjoj èetvrtini FMP dva puta vraæao.

Ipak, na kraju je domaæa ekipa uspela da stekne prednost, a ponovo je kljuènu ulogu imala trojka Vontiga Kamingsa iz desnog ugla, koja je razliku sa jednog popela na èetiri poena (Kamings je u prvom meèu 2 sekunde pre kraja doneo svom timu pobedu).

FMP je kraj utakmice doèekao sa kompletnom prvom petorkom na klupi, zbog po pet faulova, pa nije imao nikakve izglede da se vrati u igru.

Najefikasniji u pobednièkom timu bio je Uro¹ Tripkoviæ sa 19 poena, a sledili su ga Nikola Pekoviæ sa 13, Du¹an Kecman sa 12 i Vontigo Kamings sa 11 poena. Tripkoviæ, Peroviæ i Drobnjak iza¹li su ranije sa po pet faulova.

FMP je predvodio Zoran Erceg sa 19 poena, dok je Milo¹ Teodosiæ postigao 13. Teodosiæ, Ðerasimoviæ, Cvetkoviæ, Samard¾iski, Krstoviæ i Laboviæ iza¹li sa po pet liènih gre¹aka.

Partizan je dobio kristalni pehar u trajno vlasni¹tvo, veliki prelazni pehar namenjen ¹ampionu lige i èek na 40.000 evra. Svaki od èlanova novog ¹ampiona dobio je po jedan zlatni prsten.

Hala: Pionir, Beograd. Gledalaca: 6.018. Sudije: Muhviæ (Hrvatska), Belo¹eviæ, Jovèiæ (obojica iz Srbije). Faulovi: Partizan 31, FMP 46.

Partizan: Tepiæ 9, Bogdanoviæ 10, Kecman 12, Bakiæ, Borovnjak, Tripkoviæ 19, Velièkoviæ 6, Peroviæ 2, Pekoviæ 13, Drobnjak 10, Bo¾iæ 2, Kamings 11.

FMP: Teodosiæ 13, Cvetkoviæ 11, Ðerasimoviæ 7, Erceg 19, Laboviæ 10, Popoviæ, Krstoviæ 6, Miæiæ 2, Protiæ 5, Todoroviæ, ®igeranoviæ 2, Samard¾iski 7.

B92

----------------------------------------
sinoc je hala bila prepuna na moje veliko iznenadjenje, a navijanje je bilo extra....

Phenomenon

Navijanje i nije bilo nesto. Mozda tek kad su kasnije svi uspeli da stignu sa derbija.

UZMI DULE FK PARTIZAN!!!

Pedja

Честитам на Трофеју  :wave:

Roben

Quote from: Phenomenon on 19-04-2007, 11:06:53
UZMI DULE FK PARTIZAN!!!
ја мислим да је боље да га узме Даниловић :K

nasty girl

Quote from: Phenomenon on 19-04-2007, 11:06:53
Navijanje i nije bilo nesto. Mozda tek kad su kasnije svi uspeli da stignu sa derbija.

UZMI DULE FK PARTIZAN!!!

za jadransku ligu navijanje je bilo fenomenalno.... :wink:

Phenomenon

@ nasty: U pravu si. Za Jadransku ligu navijanje je bilo extra. Nego na pocetku, neki debili tipa: svileni salovi "Daj GO Simone", pekarske kape "Volim Partizan" i sa zastavama od 100 kinti kod ciga, su se nesto lozili i kao kretali pesme, sve dok nisu dosle vodje. Na to sam mislio. 

nasty girl

Quote from: Phenomenon on 20-04-2007, 12:20:46
@ nasty: U pravu si. Za Jadransku ligu navijanje je bilo extra. Nego na pocetku, neki debili tipa: svileni salovi "Daj GO Simone", pekarske kape "Volim Partizan" i sa zastavama od 100 kinti kod ciga, su se nesto lozili i kao kretali pesme, sve dok nisu dosle vodje. Na to sam mislio. 

a ne znam za to ja sam isto kasnila stigla sam na pocetku 2 cetvrtine.... :>

mikele

Quote from: nasty girl on 20-04-2007, 12:40:24
a ne znam za to ja sam isto kasnila stigla sam na pocetku 2 cetvrtine.... :>
Да,ти си била на фудбалском дербију и надам се да ти је било лепо. :> :cvet
Чуо сам да је Дуле био баш срећан јер је на овај начин доказао да Партизан може да освоји титулу и ван домаћег такмичења,а све то у вези са оном причом о судијама.Зато му је ово финале било јако битно.

nasty girl

Quote from: mikele on 21-04-2007, 01:06:06
Quote from: nasty girl on 20-04-2007, 12:40:24
a ne znam za to ja sam isto kasnila stigla sam na pocetku 2 cetvrtine.... :>
Да,ти си била на фудбалском дербију и надам се да ти је било лепо. :> :cvet
Чуо сам да је Дуле био баш срећан јер је на овај начин доказао да Партизан може да освоји титулу и ван домаћег такмичења,а све то у вези са оном причом о судијама.Зато му је ово финале било јако битно.

Nisam bila na derbiju, mislim da sam to vec napisala i napisala sam da nikada necu ni otici na derbi posle onkvog postupka Rnica (sto je Stef vec negde napisao da je derbi uzgubio draz), a kasnila sam jer sam gledala derbi, pa sam posle uletela u guzvu navijaca....

a Dule ko Dule, naravno da mu je bilo drago.... :~ :~