Manjak seksa vodi u stres

Started by Bred, 14-06-2007, 15:35:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Ljudi bez adekvatnog seksualnog ¾ivota èesto se preoptereæuju poslom ili drugim aktivnostima kako bi poku¹ali da pobede frustriranost.

U istra¾ivanju nauènika u nemaèkom gradu Getingenu uèestvovalo je oko 32.000 mu¹karaca i ¾ena, prilikom kojeg je vi¹e od 35 odsto ¾ena i 36 odsto mu¹karaca izjavilo da tra¾e druge intenzivne sadr¾aje ako imaju seksualne odnose jedanput nedeljno.

Na osnovu studije nauènici iz Getingena su, takoðe, zakljuèili da premalo emocija i seksa izaziva stres, a dugoroèno gledano, premalo seksa mo¾e èak da pogor¹a problem stresa.

Seksualna frustracija èesto vodi do preuzimanja obaveza i odgovornosti sa kojima se ljudi te¹ko nose, a jo¹ te¾e od njih oslobaðaju, kao ¹to je sluèaj sa ljudima koji preuzimaju rukovodeæe du¾nosti, kazao je Ragner Ber, koordinator nauènog tima.

Rezultat takvih aktivnosti je da nakon njih nemaju dovoljno vremena za partnera, ¹to se  vrlo negativno odra¾ava na njihov seksualni ¾ivot.

Ber, koji se bavi i braènim savetovanjem, upozorava da se na taj naèin nenamerno odnos meðu partnerima jo¹ vi¹e pogor¹ava.


B92

Bojana 153

Zato ljudi: Seksajte se sto vise! Zivot je jedan...  :)  :neee

igrackica

Ma, joooook, to je sramota, nikako to ne treba raditi :)

AquArius

iliti
manjak stresa vodi u - sex ..


pexualis

Vezbanje, teretana, box, imaju slican efekat na organizam kao sex, tako da mogu biti alternativa, a da covek ne zapadne u stres...

Wolf

Da, ali radije bih se sexom oslobadjao od stresa :>

pexualis

Najbolje je upraznjavati i jedno i drugo, to je onda pun pogodak! :)

katarina

Ma kakav sex...to je bas bzvz...
stvarno ne razumem zasto to ljudi rade....
mis`iiim, sta kao, udje-izadje
i gotovo-nema stresa i isfrustriranosti! Ma vazi!






oovaj, salim se, NARAVNO!

Imam jednog druga koji kad vidi nervoznu zenu ili neku histericnu devojku kaze: "Ma nju treba j...ti!" I sto je najbolje od svega, u pravu je!!

dirigent

Stos

Na seminaru posvecenom sexualnom vaspitanju moderator se dotice teme ucestalosti seksualnih odnosa , i da bi proverio svoje navode u praksi zapita auditorijum koliko ko vodi ljubav nedeljno da se dizanjem ruke izjasne. I manje vise najveca grupa je bila dva do tri puta nedejno , nesto manje jednom sedmicno ili mesecno, a tek jedan povika iz sveg glasa :

      Ja to radim jednom godisnje!!!
     pit: Ali gospodine cemu tolika euforija , pa ipak to bas nije najnormalnije??
     odg: Eeeeeeeee, DANAS je taj dan!!!!

       Prema tome svaki dan da bude DANAS kao sto i po logici stvari jeste.
                              ziveli!

rotkvica

ja sam postala frigidna!!! sta sad???  :help:

:stid:

Darker


AquArius


Duke

Uvatis ovu farmaceutsku da ucis i sexa do mile volje

Je-be te u glavu ceo dan...

Kad samo pomislim da je tolika kolicina zena obukla minice i izbacila dude samo zbog jednog ovakvog mungosa kao sto sam ja, a ja ne iskoriscavam situaciju

odma imas razlog za stres... i kriterijum pada... i posle mrzis sebe... MUKA