A znate li gde je ©vedska?

Started by Roben, 10-05-2007, 21:41:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

A znate li gde je ©vedska?

Veæina ©vedjana izmedju 15 i 20 godina starosti ne zna ¹ta je komunizam niti je u stanju da nabroji zemlje sa kojima se ©vedska granièi.

Prema istra¾ivanju u kojem je uèestvovalo 1.004 ispitanika, oko 90 odsto ispitanika ne zna koja je prestonica strane zemlje najbli¾a Stokholmu.

Takodje, njih 90 odsto ne zna ¹ta je gulag, dok 40 odsto anketiranih misli da je komunizam bio faktor prosperiteta u svetu.

Da je Berlin prestonica zemlje koja izlazi na Baltièko more ne zna 40 odsto anketiranih.

Za 42 odsto ispitanih, komunistièki sistem je odgovoran za manje od milion ¾rtava u 20. veku, dok 22 odsto misli da je komunizam socijaldemokratski sistem.

Kamila Anderson iz udru¾enja Informacije o komunizmu, koje je naruèilo istra¾ivanje, ocenjuje da rezultati ankete pokazuju drastièan izostanak "razumevanja osnovnih koncepata kao ¹to su diktatura i demokratija".

©vedski ministar prosvete Jon Bjerklud rekao je da je zabrinjavajuæe mesto koje u ©vedskoj zauzima uèenje istorije.

Za agenciju TT, ministar je rekao da æe preporuèiti da holokaust i zloèini poèinjeni u Sovjetskom Savezu u ime komunistièke ideologije dobiju znaèajno mesto u nastavnim programima.

(agencije)

Masha

#1
A ja mislila da su Ameri najgori  :K  Mada, oni poznaju americku istoriju. Sta bi bilo sa ovim Svedjanima da su ih pitali za neku zemlju koja nije u Evropi  :hmm I da, bas me nasmejao naslov ovog teksta.

lijepa bosanka

I takvi nama treba da odreðuju ¹ta æemo i kako u svojoj dr¾avi... :box :namcor

A ¹to se Amerièke istorije tièe...ba¹ im je op¹irna... :>

Maslacak

ej...
ne podnosim ove ankete.
uvek svi narodi ispadnu glupi. Pa i mi, nista se ne brinite :>
a evo...moj drug u prvom srednje skole nije znao na kom se kontinentu mi nalazimo... :hmm

sve zavisi uzasno od reprezentativnog uzorka...to jest koliko je reprezentativan :K

a kad zivis dobro koliko oni zive...
i kad u 3 generacije ni ne cujes rec RAT...
zasto bi im istorija bila potrebna?

mi iz istorije imamo stosta da naucimo, a nismo naucili.
a oni imaju samo da nauce da treba da nastave kao i do sad :)

Masha

Naravno da mnogo zavisi od uzorka. Ali, ne znati na kom kontinentu zivis u prvom razredu srednje skole je bas blam.