Uskoro dozvola za ukrstanje ljudi i zivotinja

Started by Masha, 19-05-2007, 14:31:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Masha

Britanija æe dozvoliti ukr¹tanje ljudi i ¾ivotinja

Britanska vlada je objavila nacrt zakona koji omoguæava nauènicima da stvaraju hibridne ¾ivotinjsko-ljudske embrione za istra¾ivanja na polju primene matiènih æelija.
Po nacrtu Zakona o ljudskom tkivu i embrionima, nauènici æe ubuduæe smeti da prave citoplazmiène hibridne embrione koji su 99,9 odsto ljudski, a 0,1 odsto ¾ivotinjski. Zakon ide jo¹ dalje i omoguæava promenu ljudskih embriona ubacivanjem ¾ivotinjske DNK. Zakon isto tako dopu¹ta ljudsko-¾ivotinjske himere, to jest ljudske embrione koji su fizièki „pome¹ani“ sa jednom ili vi¹e ¾ivotinjskih æelija. I dalje su protivzakoniti ¾ivotinjsko-¾ivotinjski hibridi, stvorenja nastala spajanjem sperme i jajne æelije. U svim pomenutim sluèajevima biæe protivzakonito uzgajati embrione du¾e od 14 dana i ubacivati ih u matericu.
Citoplazmièni embrioni nastali od jajnih æelija zeèeva i krava i genetskog materijala ljudskih donora omoguæili bi nauènicima da naprave ogromne zalihe matiènih æelija za istra¾ivanja na polju pronala¾enja leka ili terapije za mnoge bolesti. Dva tima britanskih nauènika iz Londona, odnosno Njukasla veæ su zatra¾ila dozvolu za stvaranje ¾ivotinjsko-ljudskih hibrida u te svrhe.
Ovo nije prvi put da se razmi¹lja o ukr¹tanju ljudi sa ¾ivotinjama. Amerièki nauènici su, posle sedam godina istra¾ivanja i potro¹enih pet miliona dolara, stvorili ovcu koja je 15 odsto èovek! Ova prva „ljudska ovca“ ima telo ovce i polovinu ljudskih organa. Ima 15 odsto ljudskih i 85 odsto ¾ivotinjskih æelija, a njihova evolucija èini presaðivanje ¾ivotinjskih organa u èoveka jo¹ vi¹e moguæim. Profesor Esmail Zanjani sa Univerziteta Nevada proveo je sedam godina i potro¹io pet miliona na usavr¹avanje tehnike koja ukljuèuje ubrizgavanje odraslih ljudskih æelija u fetus ovce.

(BETA)

yeca


Al-Jasmina

uj :shock

Mashrum mi je izmestila zeludac na ledja
kad mi je objasnjavala kako je gledala
na nekom stranom kanalu kako su napravli hibrid koze i PAUKA
(zamislila sam kako pauci mekecu po coshkovima i najezila se)

Mislim da ce ludaci i totalni entuzijasti IPAK
odgajati i ono sto ne bi smeli..

qwertz

ako je za dobrobit covecanstva, sto da ne!

stef


mikele

Па ако ће се користити само у научне сврхе,онда подржавам.Јер ипак је то само на ниво матичних ћелија,тако да...
Мада не сумњам да ће бити и злоупотребе,али о томе нека брину надлежни органи.

Dukica

Pa kao i sve ostalo sto se zloupotrebljava, i ovo ce.
Bice  jednog dana:
"Tata, tata, kupi mi vodenog zeku, kao sto Pera ima!"

Al-Jasmina

vodeni zeka :116:

Ma super,
ja vec vidim amfibijske ljude kako zive u Okeanu :>

Darker


nasty girl


Chef


Al-Jasmina