Rodila blizance u 60. godini

Started by Masha, 23-05-2007, 21:52:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Masha

Amerikanka rodila blizance u 60. godini

Amerikanka Frida Birnbaum, stara 60 godina, rodila je blizance.
Bebe, te¹ke svaka oko dva kilograma, do¹le su na svet carskim rezom, u razmaku od jedne minute, u univerzitetskoj bolnici Hakensak, u dr¾avi Nju D¾erzi. "Majka se oporavlja, a ona i bebe se odlièno oseæaju", kazao je portparol bolnice, navodeæi da je Frida, najverovatnije, najstarija ¾ena u SAD koja je rodila blizance.
Frida Birnbaum, po profesiji psiholog, podvrgla se pro¹le godine ve¹taèkoj oplodnji u Kejptaunu, u Ju¾noj Africi, u centru specijalizovanom za starije ¾ene. Ona i njen suprug su u braku 38 godina i imaju troje dece, od ¹est, 29 i 33 godine. Frida je izjavila za Foks televiziju da se odluèila na ovaj korak jer je ¾elela da njeno najmlaðe dete ima brata ili sestru bli¾e njegovom uzrastu, ali i da razbije predrasude da starije ¾ene ne mogu da raðaju. Na isti dan, samo godinu dana ranije, jedna druga amerikanka, Lora Koen, rodila je blizance u 59. godini.

TANJUG

tarantulica

Quote from: Masha on 23-05-2007, 21:52:39
Amerikanka rodila blizance u 60. godini

Frida Birnbaum, po profesiji psiholog, podvrgla se pro¹le godine ve¹taèkoj oplodnji u Kejptaunu, u Ju¾noj Africi, u centru specijalizovanom za starije ¾ene. Ona i njen suprug su u braku 38 godina i imaju troje dece, od ¹est, 29 i 33 godine. Frida je izjavila za Foks televiziju da se odluèila na ovaj korak jer je ¾elela da njeno najmlaðe dete ima brata ili sestru bli¾e njegovom uzrastu, ali i da razbije predrasude da starije ¾ene ne mogu da raðaju. Na isti dan, samo godinu dana ranije, jedna druga amerikanka, Lora Koen, rodila je blizance u 59. godini.

TANJUG

Meni ovo nikako nije etièki... :nonono:

Nije stvar u tome da li mogu, nego da li treba da raðaju decu u tim godinama....

Masha

Ja sam jos malopre htela da dopisem svoj komentar, ali isteklo mi je vreme za uredjivanje poruke. Dakle, svaka cast zeni koja u 60. rodi dete, ali, s` druge strane, ti dete rodis u 60. i mozes da ga pazis i vaspitavas i priteknes mu u pomoc dok te neka boljka ne pritisne i sta posle toga? Posle toga brigu o tom detetu preuzima njegov stariji brat ili sestra. Meni to nije u redu. Mogu da razumem parove koji dugo ne mogu da dobiju dete i dobiju ga u nekim kasnijim godinama, ali to nisu sezdesete. Dakle, slazem se sa tarantulicom  :wink:

Al-Jasmina

:shock
Pa sta znam,
do pre 20-30-40 godina se na stariju porodilju (od 40te do 50te) gledalo kao
na freek-a...
"Tako matora a ovamo bebu ima"

Slazem se da neke predrasude treba ukinuti
ali s druge strane ako je ljudski vek
duzi nego ikada,
i u zavisnosti od hmm ocuvanosti coveka
mozda i nije toliki uzas

ali opet,
60?
Mozda je to ipak too much
upravo zbog nametanja obaveze odgajanja deteta svom detetu


ali oni imaju dete od 6 godina,
i donekle kapiram lajt motiv za jos jedno (ups, dobise 2)
dete

Masha

#4
Jass, nije ipak too much, nego jeste too much. Ja sam rekla da razumem do neke granice, ali 60 je ipak previse. Zamisljam sebe sada sa sestrom ili bratom koji je beba. Ja bih tu bebu volela maksimalno, ali odmah bi ga prihvatila kao svoje, sto zbog generacijskog jaza izmedju roditelja i bebe, sto zbog toga sto sam svesna cinjenice da moji roditelji za nekih 20 godina ne bi mogli da budu aktivni u onoj meri u kojoj roditelj treba da bude. Dakle, za 20 godina bih morala da pazim na svoje roditelje i svoju decu ( onu koju rodim i batu ili seku). Da se ne razumem pogresno, ja nikada ne bih dovela u pitanju podizanje svog brata ili sestre, ali, realno gledano, dete treba da podizu roditelji.

Al-Jasmina

Ma znam ja sve to,
ali ljudi se razlikuju
ima onih koji rado i s ljubavlju podizu svako dete koje im se uhvati za nogu dok baulja okolo
jos ako je najblizi rod... :>

zato i kazem - ko zna...
ali opet :ohwell:

malena

Sto je mnogo mnogo je,sto rekla Masa jel ti ljudi misle da ce ziveti vecno...I sta stvarno za par godina kad tom detetu budu najpotrebniji,a oni zbog godina mozda nece moci ni da ustanu iz kreveta,a dete bi bas da ide da se igra u parku i da se juri sa drugom decom.A ko ce onda da trci za njim kao sto su nasi jurcali za nama.Ili ako i mogu da ustanu odu detetu na roditeljski,a druga deca ce sigurno,koja imaju mladje roditelje pitati jesu li im to baba i deda,deci to uvek prvo padne na pamet... Po meni je radjanje dece u tim godinama previse glupo a i opasno i po zdravlje dece i po zdravlje roditelja.

nasty girl

slazem se sa Masom u potpunosti....

kao da ce ti roditelji ziveti vecno...