Klovn zabavlja majmune u zoo vrtu

Started by Roben, 21-05-2007, 21:19:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

Klovn zabavlja majmune u zoo vrtu

Nemaèki zolo¹ki vrt unajmio je osobu èiji je posao da zabavlja majmune, kako im ne bi bilo dosadno.

Uprava zoolo¹kog vrta u Berlinu zaposlila je Kristinu Peter (45) kao "klovna za majmune" nakon ¹to su veterinari upozorili da ¹impanze, babuni, gorile i orangutani mogu da postanu bolesni ili agresivni ukoliko se dosadjuju.

Kristina majmune zabavlja tako ¹to sa njima igra razlièite igre, koristeæi razne predmete - lopte, plastiène kese, kartonske kutije ili komade drveta.

"Kao mala èesto sam i¹la u zoo vrt da vidim ¾ivotinje i mnoge od njih su mi izgledale nesretno. To me je èinilo veoma tu¾nom. Zabavljajuæi ¾ivotinje oseæam se dobro jer im ¾ivot èinim ugodnim, koliko je to moguæe", ka¾e Kristina i dodaje: "Izgleda kao da u¾ivaju. Polude od sreæe kada vide da dolazim jer znaju da æe uskoro da se dobro zabave".

"U prirodi ¾ivotinje provedu celi dan u potrazi za hranom. U zoolo¹kom vrtu one nemaju ¹ta da rade, pa im postaje dosadno. U ekstremnim sluèajevima ¾ivotinje se razbole ili postanu agresivne. ®ivotinje koje su zabavljene neèim su sretnije i uravnote¾enije", ka¾e psiholog za ¾ivotinje D¾enifer Ringleg.

(MONDO)

stef

UUU...Robi, pa ima posla i za tebe!

Roben

може ако забављам тебе  :luda

Al-Jasmina

i time zavrsavamo zabavni program!

Sirote zivotinjice i one su ljudi :>

nasty girl

Quote from: Al-Jasmina on 23-05-2007, 22:36:55
i time zavrsavamo zabavni program!

Sirote zivotinjice i one su ljudi :>

e bas me nasmeja slatko.... :siza: :siza:

zato sto im je dosadno, e sta sve neu cuti?

Al-Jasmina

Nasty, stavi se na njihovo mesto

ili recimo ovako- zamisli da zivis u amfiteatru
svi mogu da odu a ti -NE!

:shock

uzasna pomisao, zar ne? :smekerica: