Krugovi u ¾itu uznemirili Slovence

Started by Bred, 05-06-2007, 08:10:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: A.P. |

Usred polja ¾ita nedaleko od Ptuja, seljani su primetili p¹enicu uleglu u obliku vi¹e krugova, ¹to je izazvalo uznemirenost i razlièite komentare.
„Pre dve godine, u vreme pred samu ¾etvu, skoro na istom mestu, na zemlji koju obraðuje ‘Perutnina’ iz Ptuja primeæena je slièna pojava, samo ¹to je uzorak tada bio jednostavniji“, rekli su medijima Ivo, Lojze i Stanko, me¹tani koji ¾ive nedaleko od mesta dogaðaja.
Oni su potvrdili da ni tada nije utvrðeno ko ili ¹ta je napravilo tajanstvene krugove, èiji je preènik oko 80 metara.
„P¹enica je polegnuta u suprotnom smeru od kazaljke na satu i nema znakova da se do mesta neobiène pojave iko dovezao bilo kakvim vozilom“, ka¾u oèevici.
Od subote uveèe, veliki broj ljudi do¹ao je da vidi neuobièajenu i nesvakida¹nju pojavu, neki i iz udaljenih krajeva Slovenije.
„Kada bismo bili preduzetni, mogli bismo ovu na¹u zanimljivost skupo da prodamo“, ka¾u domaæini, meðu kojima ima onih koji su uvereni da su p¹enicu u obliku krugova poreðala biæa koja obièni ljudi jo¹ ne primeæuju.
Ovo nije prvi put da se u Sloveniji pojavljuju neobièni krugovi. Prvi put je to bilo 2000. godine na jednom polju nedaleko od Murske Sobote, a 2005. su se pojavili kod Pobre¾ja. Iako su me¹tani sluèaj prijavili policiji, nikada nije otkriveno ko je odgovoran.

blic

igrackica

Hahahaha, sve mi ovo lici na neku igrariju! Oni su i onako skroz istripovana nacija, sigurno naveliko pricaju da ih posecuju vanzemaljci!

Mashrum


mikele

Шта ће те сада Јанези а?
Осећам,сада цела нација бруји о томе.То је сада вест дана.
Quote from: milenav on 05-06-2007, 11:33:06
Hahahaha, sve mi ovo lici na neku igrariju! Oni su i onako skroz istripovana nacija, sigurno naveliko pricaju da ih posecuju vanzemaljci!
То си добро рекла,скроз су истриповани.