Sjaj i beda manekenstva

Started by Roben, 04-07-2007, 22:20:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

Sjaj i beda manekenstva

Svet visoke mode, ekskluzivne garderobe, sevanja bliceva i hoda u visokim ¹tiklama niz glamuroznu pistu, svakako je u nekom trenutku bio san svake devojèice. Manekenka Danijela Dimitrovska isprièala je èasopisu "Glorija" sve o sjaju i bedi modelinga.

Pre tri godine, pobedila je na izboru za "Elitovo" lice, i vrata modnog sveta od tada su joj otvorena. Medjutim, do prve kampanje za "Guèi" Danijela je prolila mnogo suza oko neuspelih kastinga.

"Nisam verovala da je ovo tako te¾ak posao. Vi¹e sam u avionu, nego na zemlji. Ljudi u ovom poslu su èudni, neki nas tretiraju kao plastiène lutke, a neki kao osobe. Od slavnih liènosti, Naomi Kembel je jako neprijatna, dok su D¾on Galijano i ®izel Bund¹en najsrdaènije osobe koje sam upoznala" ka¾e ona.

Èesto se manekenstvo pominje kao "odskoèna daska" za drogu i prostituciju. Danijela ka¾e da su to zli jezici patrijarhalnog dru¹tva.

"Pla¹ila sam se u poèetku, ali sam shvatila da svako bira svoj put. Nakon 12 sati posla, nemam ni snage ni volje da odem na neku ludu ¾urku, mada ima ljudi kojima umor ne smeta. Kastinzi su najgori, umeju da traju po ceo dan, zato sam i odgovorila svoju mladju sestru, kada je rekla da bi volela da podje mojim stopama. Ranije sam mislila da je kasting "¾ivot ili smrt", ali sada sve to obavljam rutinski" prièa tamnokosa lepotica.

Danijela veæ tri godine ¾ivi u Parizu, a planira da se preseli u SAD. Ipak, ne u Njujork, kao veæina njenih koleginica, jer ne mo¾e da podnese "buku i histeriju" tog grada.

"Manekenke su osudjene na nomadski ¾ivot, sa nepoznatim cimerkama. Ruskinje su najgore za saradnju, ali sreæom, cimerke se èesto menjaju, pa nije bilo mnogo mesta za konflikte" prièa ona.

Kao i svaka devojka, Danijela je ranije volela da se sredjuje i "montira" pred izlazak, ali sada ka¾e da se najprijatnije oseæa u farmerkama.

"Posle revija, nekad dobijemo garderobu na poklon, ali ja to ni ne probam. Ne u¾ivam ni u ¹opingu, poèela sam da mrzim ¹tikle i haljine. Mu¹karci manekenke gledaju kao trofeje, pa je bolje biti ¹to neprimetniji. Dodu¹e, imam deèka veæ vi¹e od tri godine, i nemam problema u ljubavi, iako je to veza na daljinu" ka¾e ona.

Danijela ipak poruèuje devojkama da, ako zaista ¾ele da se bave modelingom, ne odustaju lako, uprkos svim preprekama.

"Kada sam tek poèela da ¾ivim sama, svaki dan sam plakala porodici preko telefona. Nijednom mi nisu rekli da se spakujem i vratim, znali su koliko volim manekenstvo, i to se isplatilo" zakljuèuje ona.

(MONDO)

Masha


Roben

#2
Quote from: Masha on 04-07-2007, 23:12:27
Meni je ovo malo smesno.
А што  :hmm
Да пребацим тему у занимљиве вести ако је смешна
Нисам стеко такав утисак

Masha

Pa sta iz ovog teksta deluje toliko strasno? 12 sati rada( ne uvek,vec po potrebi)? Putovanje avionom zbog posla( koliko sam zakljucila zivi u Parziu, a putuje poslovno)? Ovo su jedine dve stvari gde se pominje rad, ostalo su zurke, haljine na poklon, prica o tome kako ne voli da ide u kupovinu i kako privatno nosi farmerke. Da se razumemo, nista nije lako raditi, ali daleko od toga da ih zalim. Nemam nista protiv mankenstva, ali ga ne smtaram nimalo gospodskim poslom.

Bred

pa malo pretenciozan naslov...

igrackica

Gladovanje, samoca, osecanje odbacenosti, daleko od kuce i dragih ljudi, neljudski postupci i ostalo sto se desava tim devojkama. Ni za koje pare ne bih radila taj posao, to je klasicna trgovina lepotom, kupuju ih i prodaju kao da su komad odece! Ironija, kreatori na osnovu komada odece koje naprave biraju jednu medju hiljadu manekenki da to ponese na nekoj reviji!
Eventualno ova zastitna lica... Mislim da je njima malo bolje.
Naravno, Masha je u pravu, ovaj tekst ne otkriva nista specijalno skandalozno u tom nacinu zivota, ali moje misljenje je da je to jako tesko, zbog svega navedenog...

Masha

Onog trenutka kada se prijavis na izbor za elitovo, ili bilo cije drugo lice, znaci samo jedno - da zelis da budes maneken. To sto zelis da budes maneken valjda podrazumeva da znas sta ti je u opisu radnog mesta. Pa, kad sve lepo znas, onda radi svoj posao ili ga promeni ako vidis da si se prevario.