Kina potopila 75 sela oko Mengva

Started by Bred, 10-07-2007, 14:47:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: Tanjug 
Peking -- Kina je potopila desetine napu¹tenih sela kako bi oslabila pritisak reke Huai.

Kako je javila agencija Sinhua, nado¹la vode reke Huai, koja se posle obilnih padavina izlila iz svog korita i usmrtila vi¹e od 100 ljudi, usmerena je ka istoènoj kineskoj provinciji Anhui, nakon ¹to je oblast Mengva, sa 75 sela, evakuisana. Tim potezom æe se osloboditi potopljena provincija Henan, kuda protièe gornji tok reke Huai, i olak¹ati njen donji tok.

©to se tièe stanovni¹tva, broj ¾rtava poplava biæe ogranièen, s obzirom na to da veæina ¾ivi na manjim uzvi¹enjima. S druge strane, oni koji ¾ive u ravnicama, biæe iseljeni na manja uzvi¹enja, prenosi Rojters.

U provinciji Anhui je do sada poginulo 11 ljudi, vi¹e od 430.000 stanovnika je ugro¾eno, a jedna èetvrtina se suoèava s nedostatkom vode za piæe.

Od 1953. godine reka Huai je vi¹e od deset put plavila oblast Menagva u Anhui, na severu Kine, dok je jula 2003. godine ¹teta izazvana poplavom iznosila 132 miliona dolara.

Prema izve¹taju kineskog ministarstva za civilne poslove, u prvih ¹est meseci ove godine u Kini je od prirodnih katastrofa poginulo ukupno 545 ljudi, a 78 osoba se jo¹ uvek vodi kao nestalo.

Sezona tajfuna je veæ poèela u ju¾nom Kineskom moru, dok tropska oluja besni na istoku Filipina i kreæe se ka kineskoj obali.

Invazija dve milijarde mi¹eva

(http://img380.nono9.us/my.php?image=kinaek1.jpg)
Najezda mi¹eva (Beta)
Naselja oko jezera Dongting, u centralnoj Kini, bukvalno je preplavilo more poljskih mi¹eva nakon ¹to su poplave proterale glodare sa nekoliko ostrva na tom jezeru, javili su kineski mediji.

Najezda mi¹eva zapoèela je jo¹ 23. juna, kada se izlila reka Jangce, poveæavajuæi nivo vode u jezeru i poplaviv¹i mi¹je rupe na ostrvima. Procenjuje se da je oko dve milijarde glodara napalo useve u 22 okruga u blizini jezera.

Vlasti su pozvale stanovni¹tvo da podizanjem zidova i prokopavanjem jaraka poku¹aju da obuzdaju invaziju glodara. Stanovni¹tvo je do sada uni¹tilo vi¹e od 2,3 miliona, tj. 90 tona poljskih mi¹eva.

Oèekuje se dalje pogor¹anje situacije jer meteorolozi najavljuju nove poplave.

b92



lycos

90 tona poljskix miseva.. ne bix zeleo to da vidim...

dirigent

lepa kolicina , nema sta . Zasto SVE u ovoj zemlji mora da imam megalomanske razmere u brojkama?? Pa makar i da su misevi???

Adonis_Vernalis

Zato sto ta zemlja pod svojim granicama drzi ni manje ni vise nego desetak miliona kvadratnih kilometara neverovatnih predela...

Ima da organizujem turneju naseg "Raskovnika" po Kini. O da, ima sta da se vidi!

dirigent

Odlicno , slazem se .

   Obezbedite mi

     300 soprana
     250 altova
     200 tenora
     200 bas baritona

     Konvoj autobusa , pet kuvara , dvadeset prevodioca i odma pakujem kofere.

Adonis_Vernalis

Eh... ni hor Pekinskog univerziteta koji je 1996-7 uzeo prvu nagradu na Festivalu habanera i polifonije u Torevijehi - Spanija (u kategoriji polifonije), nije izveo toliki izvodjacki aparat na scenu. Ukupno ih je bilo za trecinu manje nego Krsmanovicevaca (mi smo izasli sa standardnih 120 pevaca).

Samim tim, otpada i potreba za konvojem autobusa. Bice dovoljan samo jedan, a cenim da ce i jedan prevodilac biti sasvim dovoljan. A sto se kuvara tice, zar nije blasfemija ici u Kinu, a jesti sarmu ili nesto slicno?

Koferi se podrazumevaju. Nesto lagano poneti, ali viseslojno... :)

Autoiskljucujem off topic... :)

tarantulica

Eh, a ja se ponadala da cu uspeti da se umuvam medju 250 altova i putujem sa vama...  :run