"Zlatne sljive" srpskog filma

Started by aziraphale, 18-07-2007, 19:58:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

aziraphale

Zgadjen novim, komercijalnim, talasom srpskog filma otelotvoren u takvim briljantnim naslovima kakvi su Zona Zamfirova, Andjeli 2 & 3, Pljacka Treceg rajha okrenuo sam ledja "cirilicnoj" kinematografiji. Licno, cak i kao veliki filmofil, nisam osetio nikakav gubitak tim povodom, stavise otresao sam se neprijatnog osecaja u grlu i stomaku nakon gledanja "poslednjeg hit filma" NN reditelja.

No, ljudi grese, ja ni manje ni vise nego drugi, pa su odredjeni dobri prijatelji napomenuli da izvesni naslovi ("Sedam i po", "Klopka", "Kad porastem bicu kengur", "Jug, jugoistok") vrede para i vremena. Zahvaljujem im se, ovako anonimno!, na predlozima, rado cu ih poslusati. Vi ostali, ako li znate jos koji da valja slobodno navedite, necem da vas bijem.

Do tada, izvolite uzivati u nagradama skromno nazvanim "Zlatna sljiva" za raznorazna dostignuca savremenog srpskog filmishta (sic!) i glumishta. :>

http://blog.b92.net/text/431/%22Zlatna%20%C5%A1ljiva%22%20-%20Nagrade/

@tarantulica
Zdravko Sotra! jbgabog, kako se ne setismo!! :D

Darker


Masha

Hhahahah, cula sam za ovo jos ranije. Gotovo svi moji "puleni" su nagradjeni  :pljes:. Mozda sad Zdravko shvati da nije u obavezi da pravi 2-3 filma godisnje jer mozemo i bez njega.

saschka

Meni su iskonski filmovi `Leptirica` i `Sveto mesto` neprevazidjeni. A sto se tice savremenih ostvarenja, pljujem po istima, takodje. Mada moramo razumeti propast srpske kinematografije. Ta pojava nije nikakvo cudo u zemljama u tranziciji. Uostalom, pogledajte sta nam se desava sa kulturom.

Smrda

slazem se sa vama,sem kad je u pitanju Zona Zamfirova..ipak je to dobra adaptacija knjige..
od ovog ostalog mi se povraca...
Klopka je za mene dobar pokusaj holivudskog trenda..
7 i po...ne znam,malo bolja varijanta naseg humora...
kengur mi je ok,bolji mi je od munja..
a Jug,jugoistok,nisam gledala...
eto...toliko..
a azira,posto si ti ja...ondak znas sta da gledas...hehehhe

aziraphale

Quote from: Smrda on 24-07-2007, 21:21:34
sem kad je u pitanju Zona Zamfirova

smrdo, ne zajebavaj, film je jednom recju losh, a i pored sto je bolji od one nesretne "ivkove slave" tesko da zasluzuje prelaznu ocenu. za pocetak, ona kamera koja je sisla sa TVa, mislim stvarno, vizuelno film izgleda ko drama u produkciji RTSa sa kraja 80ih. o nadahnutoj glumi necu, ispasce da sam hejter...

Smrda

okili,nisi me razumeo..
pazi,kad se radi o tehnickim stavrima,slazem se sa tobom...
ima dosta propusta...
i da se razumemo,ne hvalim ga ja...nego kazem, da nije los...
i to samo u tematskom smislu,zato i na pisah da je to solidna adaptacija knjige...
ne ide da ga bas strpas u korpu sa Pljackom 3 rajha i Andjelima...
stavicemo ga u neku donju srednju korpicu...hehehheheh(odakle mi samo sad ovo)

aziraphale

Quote from: Smrda on 24-07-2007, 21:43:14
stavicemo ga u neku donju srednju korpicu

to tesko da je "nije losh". :wink:
pa i "ivkova slava" je solidna adaptacija knjige, e sad postoji nesto sto se zove SUKOB koji je esencijalan za dramu/scenario, ali ne i za knjigu. pa dok "i.s." mozda i funkcionishe kao knjiga, njegova filmska verzija bukvalno preneta predstavlja omanju uvredu za filmsku umetnost.
ne kazem da "zona zamfirova" nema neophodni sukob, samo naglasavam da "solidna adaptacija" nije dovoljna da film predje granicu i postane solidan (ili "nije losh" ako vec tako hoces).

Smrda

pa ok,sa tim se slazem,
ali opet ti kazem,ne bih je bas svrstavala sa andjelim...jbt,....
ipak je lektira u pitanju...hhehehhehe..
kapis,
ne ne bi mogla da predje granicu...

i uzasno me nervira ta pomama instant fazona...
Sotra provalio,pa navalio..
o nAndjelima,ne vrei ni pricati...
(za razliku od Zone,bar zbog pisca...)
i sad je vrem da kazes...cuvenu recenicu...

aziraphale