Amfilohije & co. sproæu Stonesa

Started by Darker, 29-07-2007, 10:00:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker

Willie, bio si na certu, ©TA MRÈI© BRE JADAN? :K
Azira, ti nisi - ¹ta ti bre mrèi¹? :K

Ne prièamo o crkvi generalno, prièamo o njenom pojedincu koji takoðe nije bio na certu, niti slu¹a takvu vrstu muzike... I posprdujemo se sa njim, ne zato ¹to je èovek crkve, veæ zato ¹to je sme¹no konzervativan...
Kao ¹to umiremo od smeha kad èitamo kako je svojevremeno valcer bio progla¹en za nemoralnu i demonsku igru :wink:


U zemlji presvetlog Pahomija, gde estradne zvezde ne razlikuju krst od vibratora, ''Oèena¹'' od ''Pozdravite moga tatu'', seks od prièe¹æa, celivanje od oralnog seksa, gde mnogi vernici misle da sveti Ðorðe ubija èivavu, a ne a¾dahu i toliko porastu kad ih pop krsti da potapanjem naprave plimu, a izlaskom iz vode - cunami na reci Jordan, Amfilohije je kao kljuènu ðavolju rabotu locirao Rolingstonse, koji, inaèe, nisu odavle. U zemlji gde su najveæi vernici oni koji kr¹e samo pet od svega deset Bo¾jih zapovesti, ¹to ne znaèi da su polovièni pravoslavci, nego vi¹e polovièni ljudi, krucijalni problem je grupa veselih matoraca. U zemlji gde je kamenje odavno vezano, a pa¹èad pu¹tena, najveæi problem je kamenje, a ne pa¹èad. Zato smo Rolingstonse i èekali pola veka. Oni su se u meðuvremenu skinuli sa droge. Nama nikako ne uspeva. Ali radimo na tome.



To je cela poenta :wink:

willie the scot

vaistinu bijah...i pjevah satanske stihove..."pleased to meet you..." :K
to nikako ne porice moju poentu...
to sto si istakao kao poentu...hm...svi ti problemi su nastali kao posledica obezbozavanja.

Darker

Taèno. A ne zbog stonesa :wink:
Za¹to su onda stonesi problem?
Upravo zato ¹to nisu odavle, ¹to velièaju Bulgakova kroz "sympathy for the devil", ¹to predstavljaju trenutno JEDINU protiv-te¾u ¹undu i smeæu :wink:

Ako ka¾e¹ da je na crkvenom radiju - metallica, to ne mo¾e sputati moj sympathy for the debil Amfilohije, kapi¹ :wink:

Al-Jasmina

Ako se neko svesteno lice obrati blagim glasom i zamoli nesto-
saslusacu!
Ako neko svesteno lice zapeni na neku temu koja mi se cini minorna ili daleko van jurisdikcije doticnog lica-
ignorisacu!
:)

Kad malo bolje razmislim- bilo koje lice... :happy:

willie the scot

popovi zapene, popovi su debili...
a to ti je, druze moj, komunisticka reminiscencija koja danas prolazi nezapazeno-to ti je taj djavo koji hoda neprimecen kod bulgakova.

pig_am_am

Quote from: willie the scot on 01-08-2007, 08:06:29
popovi zapene, popovi su debili...
a to ti je, druze moj, komunisticka reminiscencija koja danas prolazi nezapazeno-to ti je taj djavo koji hoda neprimecen kod bulgakova.


m a j s t o r  i  m a r g a r i t a ...

jos da pop ima jednu macku!

on samo hoce da se promovise. dalabu. nekad nisam volela crkvu bas zbog takvih,a danas me bas briga za njih. naravno da ima postenijih i boljih svestenih lica, ali valjda bas zato su u senci.

Darker

Quote from: willie the scot on 01-08-2007, 08:06:29
popovi zapene, popovi su debili...
a to ti je, druze moj, komunisticka reminiscencija koja danas prolazi nezapazeno-to ti je taj djavo koji hoda neprimecen kod bulgakova.


Dru¾e, reminiscencija ili ne - paradox je.
U èemu?
U tome da danas kada su stvari posve drukèije, dakle kada ¹treberi pre svega slu¹aju rock, a narodnjaci ¹mrèu koks, kada rokeri podi¾u stupove, a narodnjaci okreæu krst i turaju ga u telesne ¹upljine, kada i popovi na SVOM radiju pu¹taju metallica-u i nirvanu, nadrndani pop di¾e hajku na ne¹to najbolje ¹to se u mom (a verujem i tvom) KULTURNOM ¾ivotu desilo...

Poenta bi da bi imao puno pravo da kritikuje i ovo, kada bi se kritièki osvrnuo na drugu sveop¹tu satanizaciju :wink: Ja to drugo nisam èuo...
A ja kritikujem njega kao pojedinca, ali po¹to govori ispred crkve, onda naravno da kritikujem i tu istu crkvu koja se nije ogradila :wink:
Sa punim pravom, jer sam vrlo sklon kritici i ostalim vidovima zatupljivanja :wink:

P.S. Paradox je da i ti koji si bio na koncertu i èije sam utiske video na licu mesta brani¹ Amfilohija, ali ja sam ubeðen da sam sve ovo pogre¹no shvatio :cvet

philoserbiana

darkeru,ne verujem da je koncert stonsa nesto najbolje sto ti se dogodilo u kulturnom zivotu...to je samo moje misljenje

Masha

Kada je slucaj Pahomije bio aktuelan niko od crkvenih zvanicnika nije izasao i dao bilo kakvo objasnjenje ili saopstenje. Ali, kada je koncert u pitanju, tu se smatraju pozvanim da komentarisu. Zanimljivo.

Darker

Philo, blues'n'rock su danas prevazi¹li fenomen zabave i duboko za¹li u kulturu, a stonesi kao jedni od gl.od. ova takvog stanja jesu KULTURNI fenomen...
samim tim, njihov koncert jeste jedan od najveæih kulturnih dogaðaja kojima sam prisustvovao :wink:

dirigent

Trebalo je da ides na Zubina Mehtu on je malo jaci od Stonsa.  :wink:

Darker

Mo¾da :wink:
A mo¾da i nije :wink:
Za¹to poistoveæujete kulturu i umetnost :hmm

Smrda

Quote from: Darker on 24-08-2007, 23:40:38
Mo¾da :wink:
A mo¾da i nije :wink:
Za¹to poistoveæujete kulturu i umetnost :hmm
e sad te ja nisam razumela...
tj,mozda i jesam..
samo mi reci,gdi spadaju stonsi,u kulturu ili u umetnost?!?!
:>

Darker

U kulturu, naravno :wink:
I u rock umetnost, ali to je veæ druga stvar... :wink: