Zdravko Èoliæ peva na Marakani 23. juna

Started by Bred, 28-03-2007, 14:51:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

#90
Quote from: AquArius on 25-06-2007, 12:09:08
zar ne kaze
lice mi na tebe

:hmm
ja sam do skora bio ubedjen da kaze TEBE[ sto mi je i najlogicnije al' nisam smeo da reknem da neispadnem smesan]

Klipovi
[youtube=425,350]Tf2OH_wRgCs[/youtube]

[youtube=425,350]ZOV0dwSJeYM[/youtube]

Ti si mi u krvi
[youtube=425,350]BBjmFCgzW9c[/youtube]

[youtube=425,350]tC3I2H6_FWw[/youtube]

Harry

Ei ja sam bio na koncertu i bilo je extra! Poz za asistentkinje iz tehnologije i farmakologije koje su sve vreme djuskale u blizini :)

shiky


Masha

Èola prezadovoljan spektaklom na „Marakani“

Koncert moje karijere



Èola je uspeo da treæi put u karijeri napuni „Marakanu“ i priredi nezaboravnu, emotivnu noæ za pamæenje. Velièanstven vatromet i numera „Pjesmo moja“ oznaèile su kraj koncerta sa koje je vi¹e od 75.000 du¹a krenulo kuæi razigrano. Posle koncerta Zdravko dugo nije odlazio na poèinak, veæ je sa prijateljima sabirao utiske.

- Zaista sam odu¹evljen atmosferom koju sam video na „Marakani“. Ovo je sigurno jedan od najboljih i najemotivnijih koncerata u mojoj karijeri i ¾ivotu - rekao je uzbuðeno Èola nekoliko minuta po zavr¹etku spektakularnog koncerta.
Meðu prvima su mu èestitali producent Sa¹a Habiæ i kolega i prijatelj Oliver Mandiæ koji su bili odu¹evljeni spektaklom i slo¾ili se da im je to najveæe koncertno iskustvo u ¾ivotu.
Do tri-èetiri sata ujutru u Èolinu garderobu na „Marakani“ ulazili su prijatelji, kolege da èestitaju, stegnu ruku, zagrle starog ¹armera.
- Sve je bilo perfektno. Funkcionisalo je kako smo zamislili, mislim da je sve tehnièki izgledalo veoma profesionalno - i zvuk i slika i svetla, bimovi, vatromet... Mislim da je uraðeno u maniru koncerata vrhunskih svetskih bendova - rekao nam je Èoliæev menad¾er i desna ruka Adis Gojak i dodao da nakon male pauze i sreðivanja utisaka poèinju pripreme za veliku svetsku turneju koja æe krenuti na jesen.
Bio je to koncert koji æe se preprièavati. Vatromet boja, emocija, Èolin setni glas koji para vedro noæno nebo nad zvezdinim stadionom. U publici zagrljaji, poljupci, mladiæi ljubomorni na svoje devojke koje sa uzdahom i suzom u oku gledaju Èolu kako lebdi na bini. Razigrana „Maðarica“, ne¾na „Ljubav je samo reè“, ¾ivotna „Ti si mi u krvi“, nezaboravna „Èija je ona zvjezda“... Vi¹e od tri sata je sve trajalo. Iz Èolinog grla 31 pesma. A hteo je jo¹, pevao bi Zdravko cele noæi za zaljubljene, rastavljene, tu¾ne i radosne...
Na kraju stihovi „Pjesmo moja, pjesmo moja, zakiti se cvijetom. Pjesmo moja, zamiri¹i svijetom. Jo¹ sva srca ohladnjela nisu, poznaæe te, pjesmo, po mirisu. Poznaæe te da si èedo milja, da ti ljubav majka i dadilja, da si rada pjevati o slasti, razumijeæe ¹to ne umije¹ kaz’ti. Pjesmo moja, veæ si na poletu, pozdravi mi sve na ovom svijetu, pozdravi mi slavlje i golube i sva srca ¹to se silno ljube...“. I odlazak u vrelu noæ. Do sledeæeg susreta na „Marakani“.

Poznati igrali i u parteru

Nekoliko minuta pred poèetak koncerta, u VIP lo¾i Èolu su i¹èekivali Seka Aleksiæ u dru¹tvu jaèe polovine Zorana, politièari Bo¾idar Ðeliæ, Maja Gojkoviæ, Dragan ©utanovac sa suprugom. Poslednji koji su kroèili na crveni tepih lo¾e i izmamili poglede svih prisutnih bili su Èolin dobar prijatelj Goran Bregoviæ i hrvatska pevaèica Severina Vuèkoviæ koji su veæ neko vreme nerazdvojni zbog Severinine nove ploèe. U koktelima i æaskanju sa prisutnima u¾ivali su i Momèilo Bajagiæ Bajaga, Dragan Stojkoviæ Piksi sa porodicom, a meðu veselijim gostima bila je i Jafa Ben Ari, ambasadorka Izraela. Glumac Dragan Bjelogrliæ sa porodicom bio je jedan od poznatih liènosti koje je udobnost VIP stolice zamenile za gu¾vu ispred same bine, a osim njega Èoline hitove ispred bine pevali su i Èeda Jovanoviæ sa suprugom, Kristina i Aleksandra Kovaè....

Bez povreðenih


Vi¹e od jednog sata nakon koncerta bile su blokirane ulice od „Marakane“ do Autokomande i potom do Slavije. Koncert je pro¹ao bez veæih gu¾va i povreda, a kako ka¾u u Klinici „Anlave“, koja je obezbeðivala koncert, te¾ih povreda nije bilo. Bilo je samo nekoliko lak¹ih sluèajeva, a jedna osoba je prevezena u Urgentni centar zbog simptoma trovanja hranom.

Koncert iz sata u sat


15.35h - 450 ljudi èeka da se kapije za koncert otvore
17.00 - veæ je 4.000 ljudi na stadionu Crvene zvezde
18.00 - 18.000 ljudi pevu¹i Zdravkove pesme
20.00 - gu¾va na ulazima. Veæ je stiglo 40.000 ljudi na „Marakanu“
21.15 - Èola iz magle, u crvenom sakou uleæe na binu i peva „Neveru“. Erupcija odu¹evljena
23.10 - posle pauze na binu su sa Èolom u¹etali Voja Aralica i Nik¹a Brato¹. Dva mahera na gitari i Èola izveli su „Ne veruj mi noæas“, „Svadbarskim sokakom“
23.50 - nakon prvog bisa Èola se vratio na scenu da bi otpevao „April u Beogradu“, „Stanica Podlugovi“ i „Zloèin i kazna“
00.05 - posle drugog bisa Èola je zapalio masu pesmama „Ti nikada neæe¹ znati“ i „Ti si mi u krvi“, pevala je horski cela „Marakana“
00.20 - Nakon skandiranja Èolinog imena, pevaè koji je uspeo da treæi put napuni „Marakanu“, otpevao je stari hit „Pjesmo moja“ i uz vatromet nestao sa scene

izvor www.blic.co.yu

pereca

Komuna: Pink neovla¹æeno prenosio deo Èolinog koncerta

DIREKTNO Televizija „Pink" je u nekoliko navrata u subotu veèe direktno prenosila koncert Zdravka Èoliæa na „Marakani" i to, kako za „Blic" tvrdi organizator koncerta Maksa Æatoviæ iz kuæe „Komuna", bez prava i suprotno prethodnom dogovoru. Oni su direktno prenosili nekoliko delova koncerta kao i vatromet i horsko pevanje numere „Pjesmo moja", a po dogovoru je trebalo da snimak puste tek kasnije ove nedelje. Inaèe, za vreme koncerta „Pink" je zabele¾io gledanost od èetiri miliona ljudi, tako da je u tom trenutku bio najgledanija televizija. Organizatori jo¹ uvek nije odluèila da li æe podneti tu¾bu.

josefina87

da razre¹imo dilemu.. :)
sa njegovog nekog sajta


ovo za pink ne mogu da verujem...
¹ta sve neæe raditi..bo¾e :wall:

Bred

ali fazon je u tome sto im niko nista ne moze a sam Zeljko ce postati toliko mocan zahvaljujuci silnim parama koje ima tako da ce stvarno postati nedostizan . sorry za off.

igrackica

Ja sam u soku, oni rade sta im padne na pamet!
@Sole
Off- Nisam bila na koncertu i bas mi krivo!