Èaves vraæa vreme pola sata unatrag

Started by Roben, 20-09-2007, 13:16:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

Èaves vraæa vreme pola sata unatrag

Predsednik Venecuele Hugo Èaves naredio je da se èasovnici u zemlji vrate pola sata unazad i da se to uèini najkasnije u ponedeljak, objasniv¹i da bi ova promena trebalo da omoguæi deci da se bude za ¹kolu po danu umesto pred zoru.

"Briga me ako ka¾u da sam lud, novo vreme æe biti usvojeno, neka me oni zovu kako god hoæe", kazao je Èaves tokom svog redovnog nedeljnog pojavljivanja na televiziji.

"Nisam ja ni za ¹ta kriv, dobio sam preporuku i rekao sam da mi se ideja dopada", kazao je on, javljaju agencije.

Èaves, koga Zapad, a naroèito Amerikanci vide kao ekcentriènog i nepromi¹ljenog predsednika, nije oèigledno imao mnogo vremena da razmi¹lja o pojedinostima vezanim za promenu vremena, ¹to su i gledaoci mogli da zakljuèe.

Naime, u svom tv obraæanju, u toku kojeg mu je asistirao i njegov brat, ministar obrazovanja, Èaves je oma¹kom poruèio svojim zemljacima da u nedelju u ponoæ pomere kazaljke pola sata unapred, umestu unazad.

(Tanjug)

AquArius

a da skola pocinje pola sata kasnije?

:wall:

nije on lud,
on je glup.


dirigent

  To je tehnicko pitanje koje drzave imaju pravo prema podneblju i radnim navikama svojih stanovnika da regulisu.
   
   Koliko je to Cavezu sad potrebno da preuredjuje i da li mu je to neka promocija ili autogol to je drugo pitanje.