Srbi - negativci broj 1

Started by Bred, 19-07-2006, 21:59:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Nakon ¹to su se Rusi sasvim izlizali na velikom platnu, Hrvati napredovali, a Arapi su jo¹ suvi¹e riskantni za proganjanje, de¾urni negativci u Holivudu postali su Srbi.


Film koji æe se snimati, „Spring break in Bosnia“ (jurnjava za Karad¾iæem), o kojem smo juèe pisali, poslednji je u nizu. Ruku na srce, srpski teroristi postali su omiljeni negativci holivudskih scenarista, ali se jo¹ najèe¹æe pojavljuju u jeftinom izdanju unutar nekvalitetnih filmova, kao ¹to je „Anðeo osvete“ s D¾eremijem Ajronsom , u kojem on juri Srbe koji su mu ubili ¾enu i kæer - Karadana Maldiæa i ekipu.

Jednom prilikom Nikol Kidman se na¹alila da je njen najveæi ¾ivotni uspeh bio taj ¹to je u „Mirotvorcu“ uspela da spreèi divlje Srbe da bace atomsku bombu na zgradu Ujedinjenih nacija. U prvoj sezoni odliène serije „24 sata“ D¾eku Baueru i njegovom timu suprotstavljaju se srpski terorist. Ova serija veæ se svrstala u najelitnija TV ostvarenja, a sa njom i Srbi kao negativci.

Ako ste nedavno gledali reprizu filma „Krokodil Dendi II“, sigurno ste do¾iveli prosvetljenje. Ko je ukrao skupocene slike Renoara i Van Goga? Srbi! I to, ni manje ni vi¹e, iz Narodnog muzeja u Beogradu koji je za vreme bombardovanja sravnjen sa zemljom! Film „Diplomatska opsada“ iz 1999. godine sa Tomom Berind¾erom klasièan je primer povr¹nog pristupa. Elem, srpski teroristi zauzimaju amerièku ambasadu u Bukure¹tu i tra¾e od NATO da pusti na slobodu pukovnika Petra Vojnoviæa... i prete da æe, u sluèaju da se njihovi zahtevi ne ispune, aktivirati atomsku bombu, koja se „sluèajno“ nalazi u podrumu ambasade! Takoðe, u drugom delu filma „Snajperista“ (evo njega opet), Tom Berind¾er ubija srpskog pukovnika diktatora u razorenom (?) Beogradu, a svi glumci koji tumaèe uloge Srba govore - maðarski!

U filmu „Extreme ops“ iz 2002. godine filmska ekipa koja se pentra po austrijskim Alpima sluèajno otkriva skrovi¹te srpskog ratnog kriminalca Slobodana Pavla.

Primera ima jo¹ mnogo („Harisonovo cveæe“, „Stena“...), i svi oni imaju nekoliko zajednièkih karakteristika - Srbe glume strani glumci koji, kao po pravilu, ne znaju da beknu nijednu reè srpskog jezika. Ako je za utehu, veæina ovih filmova je dobila katastrofalne kritike, a neki od njih su bili toliko lo¹i da nisu ni stigli do bioskopa, veæ su se odmah preselili u video klubove, gde skupljaju pauèinu.

P. Mihailoviæ


Rièard ©epard, re¾iser filma o potrazi za Radovanom Karad¾iæem, za „Blic“
Biæe mesta i za srpske glumce
Trka po planinama Bosne i Hrvatske za ha¹kim optu¾enikom Radovanom Karad¾iæem krenuæe u oktobru, potvrdio je ekskluzivno za „Blic“ Rièard ©epard, re¾iser filma „Spring break in Bosnia“, o kojem smo pisali ovih dana. Kako smo saznali od ©eparda, pored Rièarda Gira i ostalih holivudskih zvezda, u filmu æe biti mesta i za glumce iz zemalja biv¹e Jugoslavije.

- „Spring break in Bosnia“ („Raspust u Bosni“ prim. aut.) je baziran na istinitoj prièi trojice amerièkih novinara koji su odluèili da otkriju za¹to i posle deset godina meðunarodna zajednica nije uspela da uhvati najtra¾enijeg ratnog zloèinca iz bosanskog konflikta - ukratko je objasnio temu filma re¾iser Rièard ©epard, kojeg smo prona¹li u rodnom Njujorku, a zatim je poku¹ao da pojasni svoje interesovanje za film sa ovakvom tematikom i lik glavnog negativca.

- U Ha¹kom tribunalu trenutno su zloèinci svih etnièkih grupa ukljuèenih u sukobe. U na¹em filmu lik ratnog kriminalca nije baziran samo na Radovanu Karad¾iæu, veæ je spoj nekoliko razlièitih likova zloèinaca. Ime ratnog kriminalca u filmu æe biti promenjeno, odnosno izmi¹ljeno, kao i njegovi zloèini - ka¾e ©epard.

©epard ka¾e da æe to pre svega biti crnohumorna komedija koja æe razveseliti ljude.

- Ova zaista zanimljiva prièa bazirana je na novinarskom èlanku Skota Andersona objavljenom u „Eskvajeru“. Zaplet prati novinare Sebastijana Jangera i D¾ona Folka koji dolaze da tra¾e begunca, ali ih svi odreda zamene za agente CIA, te upadaju u probleme - prièa ©epard koji je izabrao glavne glumce.

- Starog amerièkog novinara igraæe Rièard Gir, njegovog mlaðeg kolegu D¾esi Ajzenberg, a kamermana Terens Hauard. Takoðe, kako bi sve bilo autentièno, planiramo da na kastingu uzmemo ¹to vi¹e domaæih glumaca iz Srbije, Bosne, Hrvatske...

Nameæe se pitanje da li æe se naæi mesta i za glumaèke velièine iz Srbije i Hrvatske.

- Svakako. Ljudi zadu¾eni za odabir glumaca sigurno æe obaviti dobar posao. Organizovaæemo kastinge i ne sumnjam da æe u filmu biti mesta i za va¹e dobre glumce - ka¾e ©epard i dodaje da æe film biti sniman na lokacijama u Hrvatskoj i BiH, a da ime glumca koji æe se naæi u ulozi ha¹kog optu¾enika jo¹ nije poznato.

Iz razgovora sa ©epardom zakljuèili smo da je dobar poznavalac prilika u svetu i da dosta zna o ratu u biv¹oj Jugoslaviji.

- Dosta sam toga pratio na televiziji, tu je i Internet... Lako je saznati sve ¹to vas zanima. S druge strane, okru¾en sam dobrim saradnicima i producentima - Markom D¾onsonom (producirao film „Hronike iz Narnije“ prim. aut.) i Skotom Kropfom („Poslednji samuraj“ prim. aut.) i mislim da æemo napraviti dobar film - zakljuèuje ©epard.

P. Mihailoviæ


Ksenija

pa zato o nama i misle da smo nenormalni,divljaci,da smo zaostali u razvoju...ma cega se sve nisam naslusala ovde od diplomata...kad oni tako misle,sta li misli obicna raja,mislim da ni ne znaju gde je TA SRBIJA... :Bog

willie the scot

negativci...yeah...konacno smo na pravoj strani...

Bred

Tacno , a oni veruju svemu sto cuju na tvu, uostalom kao I mi sto verujemo nasim tv stanicama…


nasty girl

pa svi ljudi iz zapadno-evropskih drzava nas smatraju divljacima.... :H :H

Adonis_Vernalis

Prelistajte istoriju, i ne brinite...

Suzbijte u sebi kolektivno nesvesno i prebacite se u sopstvene singularitete... neponovljivosti...

Putovao sam mnogo po svetu. Uzduz i popreko. I pre bombardovanja, i za vreme bombardovanja, i posle njega... Razgovarao sam sa mnogo Nemaca, Engleza, Amerikanaca, Indijaca, Kineza... I naterao ih da se postide svega sto su mislili o Srbima... i o meni... Mnogim profesorima nemackih univerziteta naterao sam suze stida u oci! Budite uvek ono sto jeste.... inteligentni, mladi ljudi!

I nema bojazni za vas!

stef

 Juce bas sam razgovarao sa nekom Jermenkom, ona kao zavrsava fitoterapiju u Berlinu, pa je zanimajuj farmaceuti(metod upoznavnanja- ribe foliranti); Kada sam joj rekao da studiram u Beogradu, ona me onda pitala "El si ti Rus?" Toliko o Srbiji prijatelji moji....Doduse plava je cura, mozda i to igra neku ulogu :)

vladimir

Ma jok, to je zbog tvog "ruskog" izraza lica!!! :lol:
Kada sam bio sa devojkom u Turskoj, sa nama za stolom na krstarenju je bila jedna tipicna engleska porodica iz Liverpula.Mislim da su bili zaprepasceni nasim poznavanjem njihovog jezika, istorije, uopste poznavanjem prilika u svetu i opstom kulturom.Svako od nas neka da po malo doprinosa promeni slike o nama u svetu... :wink:

Darker

Kada sam ja bio u Turskoj - mislili su da sam Turèin! :> :> :> :> :> :> :K :K :K :K :K
Meni je vrh informacija(ako je taèna) da æe u nekom takvom kretenskom filmu Vinnie Jhones(ili kako se veæ pi¹e-znate na koga sam mislio :wink:) glumiti Arkana... Hahhahahahaahhaahah
A svis te zaboravili Pla¾u sa Leonardom Di Kaprijem - kad on prièa ne¹to na - Srpskom! I to ne u negativnom kontekstu...Leonardo-Srbine! :K :K

Coolgemini

Hejj..pa nismo mi bas toliko negativni. :wink:..i dalje smo najjeftinija zemlja u Evropi.. :K :K

willie the scot

Quote from: Darker on 02-08-2006, 14:45:51
Kada sam ja bio u Turskoj - mislili su da sam Turèin! :> :> :> :> :> :> :K :K :K :K :K
Meni je vrh informacija(ako je taèna) da æe u nekom takvom kretenskom filmu Vinnie Jhones(ili kako se veæ pi¹e-znate na koga sam mislio :wink:) glumiti Arkana... Hahhahahahaahhaahah
A svis te zaboravili Pla¾u sa Leonardom Di Kaprijem - kad on prièa ne¹to na - Srpskom! I to ne u negativnom kontekstu...Leonardo-Srbine! :K :K
ej,zajebavas li...vinnie aka big chris...to mi je omiljeni glumac,najgrublji fudbaler u istoriji premier lige,covek izdao dvd "kako povrediti protivnickog igraca"... :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

Darker

Proverena informacija iz 15 ruke :K :K :K

Goku


canin

ql je to sto je bred nabrojao tolike filmove al primeticete da su svi b produkcija osim mirotvorca koji je iole bio zapazen al nije ni bitno ni malo nije bitno sta prikazuju tj koga briga za neku tamo zemljicu negde tamo pola njih ne zna ni gde je neka iole znacajnija zemlja a kamoli mi
to za vinija je najjaca vest koju sam cuo posle dugo vremena u stvari od sinoc kad sam cuo da depp nece vise da snima filmove
aj molim te seti se sta je rekao leonardo? gledao sam film al se ne secam tj secam se samo da je onaj na sahrani pevao redemption song:D

Rokenrol

Dok je Srbin jeo kasikom....Njemac je jeo rukama.... :lol2: :lol2: mi imamo istoriju i tradiciju,ali ne znamo da je postujemo,dozvoljavamo svima da nas blate...i ludi smo , ne znamo sebe,samo se svadjamo...jbga,tako je.Tuzno!