Imunologija

Started by cvetulence, 10-10-2007, 20:58:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hulio_salinas

[off]Da znas da si u pravu.[/off]

schumaher

znaci totalni masakr na imunologiji !!!
bolje sto nisam izlazio
sluteci po vasim pricama oni stvarno nisu imali osecaja
a ni razumevanja

marer_86

pazi kad sam imao neki osecaj!
kako li ce tek onda biti nama, studentima sa III?
ako i kod nas bude ista prica onda nekako mora da se reaguje!

malo im je bilo sto su stavili da radimo pismeni samo 45 minuta(za sat cu se cvrsto zaloziti da se produzi svima za bar jos 15ak minuta), sad hoce da od ispita naprave isto ono sto su i ovi uradili od biohemije kad su presli na test!

Sole

#108
stvarno ne verujem da je fora da je nas ovoliko bas tako lose naucilo...  :nonono:
valjda bi trebalo napraviti test za prosecnog studenta, da moze da se polozi sa nekim minimumom, a ne da posle testa ne znam gde se nalazim, a jos manje gde da proverim ono sto sam "uradila"...  :roll: a005
ne vredi kukanje...  :1
cekamo sredu, pa sta nam Bog da  :abso:

shmizla

Ljudi, u koliko sati je test za III godinu 8. februara, i da li se nesto potvrdjuje? I da li taj test koji ste vi imali moze negde da se pogleda, ili da li se neko seca nekih pitanja, bar otprilike..pitam jer vidim da ste svi nezadovoljni, a ja treba da javim ove informacije drustvu koje sprema to sad za januar, kao III godina, a nema komp... Hvala unapred!!!

Boxy

Quote from: marer_86 on 01-02-2008, 19:23:09
pazi kad sam imao neki osecaj!
kako li ce tek onda biti nama, studentima sa III?
ako i kod nas bude ista prica onda nekako mora da se reaguje!

malo im je bilo sto su stavili da radimo pismeni samo 45 minuta(za sat cu se cvrsto zaloziti da se produzi svima za bar jos 15ak minuta), sad hoce da od ispita naprave isto ono sto su i ovi uradili od biohemije kad su presli na test!
pa mi smo za 20 pitanja iz biohemije imali 45 minuta, a na kolokvijumu iz imunologije 19 takvih plus da ispisemo 2 metode za isto vreme- Katasrofa!!!

mushu

Sta reci..... :bljak:
Nikad nesto bolje nisam znala, a gore uradila.....pitanja...aj da diskutujemo sta je vaznije...ma sitna creva im nisu ravna...

BK

Pisite pitanja...
Bar na ovom fakultetu...pismeni ispiti ali i kolokvijumi, a pogotovo testovi, gori su od bilo kojeg usmenog ispita...pa i od farmakologije koja je ranije imala 7 ispitnih pitanja. Za tesove treba bukvalno nauciti od reci do reci, ali sa razumevanjem!!
Zato obavezno pisite pitanja, jer jedino tako ljudi mogu da shvate koliko da detaljisu...uceci i fusnote!

Bojana 153

Ja sam izasla na ovaj ispit samo da bih videla kakva pitanja dolaze,
jer se prvi put polagalo u vidu testa. Uopste nisam ucila.
Verujte da nisam nijedno pitanje uspela da zapamtim!
Jedino sam ja izasla iz amfiteatra nasmejana.
Svi ostali su bili jaaako nervozni!

Postoji li mogucnost da se malo regulise tezina testa za sledeci rok? :hmm

cvetulence

#114
I ja sam svega jedno pitanje zapamtila koje je bilo najlakse na celom testu, a to je koji je centralni limfni organ? timus. Mislim da je od 52 pitanja svega 5 bilo razumljivo sta se uopste trazi!

lycos

Da zaokruzimo pricu, sva pitanja su bila tipa 'moze ali i ne mora'. A to je najgore, u sta smo se vec uverili.
Nadajmo se samo nekim ustupcima. :abso:

Vukibog

Mozemo samo da se nadamo ustupcima,ali shta ako ih ne bude??? Da ponovo prolazimo kroz ovu dramu i u aprilu?  :ball2:

rotkvica

inace.. kad sam spremala ispit, presla sam neka test pitanja sa medicine i nigde nisam naletela ni na priblizno tesko kao neko sa naseg testa... toliko o tome  :namcor

anita

Bilo je dosta pitanja, jako malo vremena da bi mogli toliko puta da procitamo da bi smo upamtili pitanje!A i vecina njih je bila takva da je trebalo zaokruziti ono sto je tacno ili  nije, od ponudjenih tvrdnji koje su bile u fomi slozenih recenica.
Tako da je tesko pricati o  detaljima...
Jedino se secam ovih lakih:
1.Makrofage ubijaju mikroorganizme uz pomoc...
2.Na koji nacin HIV ubija celije domacina?
3.Koje su C3 konvertaze alternativnog i klasicnog puta?
Ovo su bila laka pitanja, pa sam ih upamtila! :lol2: Seticu se valjda jos nekog...Bilo je dosta pitanja o imunim bolestima (to mi je bila slabija strana tako da...).  a005 :Bog

shiky

joj koliko se ja secam bilo je da zaokruzis tacno-netacno:tumorski antigeni se mogu naci samo na tumorskim celijama,nema ih na normalnim;zatim je bilo kako se zove antigen koji se nalazi na embrionalnim i na tumorskim celijama,zatim sta se desava sa citoplazmatskim proteinima nakon obrade do peptida,ko prenosi citoplazmatske proteine do ER,i da kazes kako se naziva sistemska preosetljivost gde se javlja bronhokonstrikcija i kardiovaskularni kolaps...