Imunologija

Started by cvetulence, 10-10-2007, 20:58:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marer_86

#60
hajde ako se setite napisite koja su vam pitanja bila na kolokvijumu iz imunologije, jer verujem da cemo i mi imati ista na nasem prakticnom.
hvala

Phenomenon

Od tehnika:
- brojanje T limfocita
- raketna elektroforeza

liki

Ja sam od tehnika imala
   -proliferaciju B-limfocita i
   -odredjivanje koncentracije IL-2 u serumu ELISA "sendvuc" testom 
 

marer_86

pa cekaj zar niste ima 10 pitanja koje ibuhvataju ceo prakticni deo? :roll:

bibi

Imali smo da opisemo 2 tehnike i 21 pitanje na zaokruzivanje,dopunjavanje i tacno-netacno koja takodje obuhvataju sve ostale tehnike i uvodni deo... :cvet

whatever

Не, било је 21 питање од којих је 14 било на заокруживање (4 понуђена одговора), 4 је било на дописивање (ништа дугачко, питање типа: `Које се фракције добијају зонском електрофорезом хуманог серума?` или `Која се антитела добијају уношењем мишијих имуноглобулина у козу?` итд.), 2 су била да се заокружи тачно/нетачно (по два примера у сваком питању) и 1 је било да се споје одговарајући реагенси са типом имунолошке технике (оно је вредело 2 поена).

Поред тих питања, била су још 2 питања где треба детаљно да се опише нека имунолошка техника, свако од та два питања вреди 4 поена, и то је ово што су колеге навеле.

Престиже ме колегиница, а и била је краћа  :wink:

kyu_1987

da li treba da se potvrdjuje izlazak na kolokvijum 28.12?

hulio_salinas

A za¹to bismo? Jesmo li potvrðivali ovaj "redovan"?

Ako nigde ne pi¹e, onda ne treba.

M@zz@

A kolokvijum nam je 28. definitivno? Bilo je price da ce biti 29. zato pitam.

hulio_salinas

Nemamo oslobaðajuæi kolokvijum

Danas sam bio do Instituta i profesorke su mi rekle da nam neæe organizovati kolokvijum.

Razlozi:
- Mali je ispit i nema potrebe deliti ga na dva dela. A i te¹ko je podeliti gradivo, jer je sve povezano.
- Po njihovoj proceni, ne bi iza¹lo dovoljno ljudi na taj kolokvijum kada bi ga organizovali. Tako su zakljuèile zbog slabog izlaska na praktièan kolokvijum. Objasnio sam da je malo ljudi iza¹lo zbog Analitièke i Biohemije, ali moja reèenica je ostala negde u vazduhu.

============

OBAVE©TENJA SA SAJTA FAKULTETA

Od januarskog roka ispit iz imunologije (i pismeni i usmeni) polagaæe se u formi testa. Ovo æe va¾iti za SVE studente (za studente koji ove ¹k. god. slu¹aju imunologiju i za one koji su ranijih godina slu¹ali).

Termini polaganja praktiènih kolokvijuma i zavr¹nog ispita za studente koji studiraju po reformisanom programu:

Praktièni kolokvijumi:

kolokvijum - 26.-30.11. 2007. u terminima ve¾bi
popravni kolokvijum – 28.12. 2007. 10-12 h u amf. 1
popravni kolokvijum – u aprilskom roku

Zavr¹ni ispit - 1.2. 2008. 10-12 h u amfiteatrima 1-4


• Termini polaganja pismenog ispita i testa za studente koji studiraju po starom programu

Pismeni ispit: 31.1.2008. 10-14 h u amf. 1 i 2.
Test - 8.2. 2008. 11-13 h u amfiteatrima 1-4

hulio_salinas

#70
VAZNO:

!!! Potvrda izlaska na kolokvijum iz imunologije (28.12.2007): 24-26.12.2007, 10-12 h u lab. 007 !!! (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/imunologija/obavestenje-potvrda_izlaska_na_kolokvijum.txt)

Loptica

Izvini Hulio,nije nista protiv tebe samo moram da prokomentarisem,sta pricaju gluposti,kakvog slabog izlaska na prakticni? Meni se cini da sam videla da je izaslo oko 250 ljudi,sto je otprilike 75 %! Ili ja 
gresim...

hulio_salinas

Loptice, svakom normalnom èoveku je jasno da ovo nisu pravi razlozi. Ali morao sam da podelim sa vama ono ¹to je meni reèeno.

Tako je.

pozitivnonegativna

e bash me zanima koliko ce im ljudi izaci na ispit u januarskom roku....tada ce videti shta je mala izlaznost :wave:

josefina87

zanima me koliko ljudi planira da izadje na ovaj ispita u januaru? :roll:
ja nesto razmisljam da ga ipak ostavim za april... :ball2: