Farmaceutska hemija I

Started by hulio_salinas, 15-10-2007, 20:26:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zabica

Hvala Sole  :cvet
Ja cu verovatno sutra do faxa, na predavanja pa ako sta pise napisacu ovde.

Pedja

Напишите то овде ако бога знате,немам појма кад имамо  :>  :wave:

lycos

Hoce li biti rezultata predispitnih obaveza, za grupe koje su zavrsile vezbe, na netu ?

maruska!




I mene to zanima.. Konkretno ovaj drugi kolokvijum koji je bio u ucionici.. Asistenkinja je rekla da ce probati da okaci rezultate na net.. :ohwell:
Ali nista od toga..

lady marmelade

Mislim da oni to uop¹te neæe stavljati na sajt,nego samo na institut,rezultati su koliko ja znam veæ stavljeni za kolokvijum iz uèionice,bar tako nam reèe asistentkinja :lol2:

lycos

Kod jedinjenja u poslednjem predavanju (od 170 slajdova) da li treba uciti do detalja dobijanje supstanci, osobine, identifikaciju itd? Ja sam na skriptu izvlacio samo dejstvo i upotrebu  :ninja:

whatever

Испит из Фармацеутске хемије 1 биће одржан у уторак, 5. фебруара 2008. од 9:00 до 12:30.

Студенти који су положили први део испита, раде само други део градива и за њих испит траје 2 сата, док студенти који раде цео испит имају 3 сата на располагању.

---> Комплетно обавештење и питања за припрему <--- (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/farmaceutska_hemija_I/FH1%20PITANJA%20za%20pripremu%20ispita.doc)

ancika

A otkud sad ovo da je uslov za polaganje organska hemija I i II,zar nisu bili  fizicka hemija i neorganska? :hmm

Sole

u uslovljenosti ispita lepo pise  :roll:
odakle sad ovo?  :hmm a005

whatever

Да, то је помало чудно, у Студијском програму стоји Неорганска и Физичка (мада, истини за вољу, логичније је Органска 1 и 2)...  :hmm  Ако су људима који су пријавили Фармацеутску 1, а немају положену Органску 2, прихватили пријаву испита, онда је могуће да су доценткиње нешто побркале...  :hm

hulio_salinas

Prvo sam pomislio da su profesorke ne¹to pobrkale, ali javila mi se jedna devojka kojoj su odbili prijavu zbog nepolo¾ene Organske hemije II. Po¹to sam to saznao u toku veèeri, nisam imao kad da se raspitam.

U ponedeljak idem da vidim u èemu je problem. U studijskom programu pi¹e jedno, a na slajdovima drugo. Malo mi je neverovatno to. Ako se promeni neka stvar(èica) iz programa, studenti moraju biti obave¹teni. Ovo je neozbiljno i PRE SVEGA NEFER.

U ponedeljak æu odmah reagovati. Javaljam. :cvet

hominis nocturna

Danas je na zvanicnom sajtu fakulteta u onom delu koji sluzi kao provera da li su prihvacene ispitne prijave napisano da je organska hemija II dodata kao uslov za polaganje farmaceutske hemije I.

Vukibog

Jeste,pishe dodat uslov za farmaceutsku I,a to je polozena organska II. Obe profesorke su stalno pominjale da je Organska II uslov josh pre prijavljivanja ispita,pa su verovatno insistirale da tako i bude...  :roll:

hulio_salinas

Pogledajte moj poslednji post u ovoj temi. :cvet

sonja_nektarijevic

Upravo sam razgovara sa Prodekanom za nastavu na ovu temu, zbog nastalog problema oko ne prihvacenih prijava...

Objasnjenje je da je u Studijskom programu STAMPARSKA GRESKA.

Da je, naime, trebalo da pise da je jedan od uslova i Organska hemija - sto je, morate priznati veoma logicno i potpuno je neodgovorno prevideti takvu klauzulu u Studijskom programu od strane profesora koji su ga pisali, jer je u pitanju sustinska stvar.

Iako je, po Zakonu, Studijskim programom definisana uslovljenost predmeta, a postupak za izmene Studijskog programa je veoma slozen i podrazumeva usvajanje programa na niovou Univerziteta - Prodekan za nastavu je doneo odluku da izmeni tekst Studijskog programa bez potrebne procedure, jer je u pitanju stamparska greska...

Jedina moguca reakcija je tuzba, ali ja zaista mislim da je takav korak preteran u kontekstu vaganja koristi&stete od takvog postupka. Studentima su neophodna znjanja i organske hemije da bi polagali farmaceutsku.

Ipak, ovakav postupak, izmene Studijskog programa U toku PRIJAVE ISPITA pri cemu su studenti cak i uplatu izvrsili na racun fakulteta na konto polaganja farmaceutske hemije, je zaista neprimeren.