Poginuo Tose Proeski

Started by Kremenko, 16-10-2007, 07:56:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pig_am_am

ne mogu da povezem pojam "tose proeski" sa pojmom "poginuo"

hocete da kazem nesto smesno?   ...ili ne?   .....ili da? ma nije smesno,glupo je,ali da vise ne placemo ovde.

sta je tu je... zivot mora dalje...

Adonis_Vernalis

Pustite ga neka spava... mozda sanja nesto?

Sole

Quote from: * on 18-10-2007, 09:49:42
Ja se upisala u knjigu zalosti, i bila sam 34097.
Stvarno zalosno...
ja sam otisla danas i red je bio u duz Gospodar Jevremove i nastavio se u sledecoj ulici, najmanje 300 ljudi je bilo...  a005

Quote from: * on 18-10-2007, 11:41:10

Da li se i u ovom slucaju moze reci "Ko zna zasto je to dobro"  :hmm a005
bas sam razmisljala o ovome dok sam prolazila gradom...

ovde zaista to nema nikakvog smisla...  :ball2:
bar po meni...
skroz sam zaboravila da mu je devojka bila nasa rukometasica Adrijana Budimir i da su planirali da se uzmu...  :wall: :roll:
uzas jedan nevidjeni...  :pst

Al-Jasmina

Quote from: Adonis_Vernalis on 18-10-2007, 14:29:02
Pustite ga neka spava... mozda sanja nesto?

:a mislim da je tamo negde srecan i budan
ali neka sanja u nasem secanju
vecno mlad i svetao primer za svakoga
nesto retko i dragoceno u vremenu gde su heroji mladih najcesce foliranti i nekvalitetne persone

lycos

talenat, kakav glas...vrhunski pevac..pevace na nebu  :Bog :Bog :Bog

*

Vozač u bolnici pokušao da se ubije



Georgije Georgijevski (32), vozač „folksvagen tuarega“ u kojem je u utorak rano ujutru poginuo Toše Proeski, samo nekoliko sati posle nesreće pokušao je da se ubije kada je saznao da je mladi pevač stradao, priča za „Blic“ Z.T., njegov bliski prijatelj koji je sve vreme s njim u bolnici u Novoj Gradiški u Hrvatskoj.

- Georgije nije odmah znao da je njegov prijatelj Toše poginuo. Lekar koji ga je ušivao mu je to saopštio. Kada su ga vodili na snimanje iz prizemlja na drugi sprat bolnice, on je potpuno izbezumljen ustao iz kolica i pokušao da skoči kroz prozor. Medicinske sestre i lekari su potrčali za njim i uspeli da ga spreče. Od tada ne želi ni sa kim da priča i stalno ponavlja jednu rečenicu. „Zašto sam živ, hoću da se ubijem!“ - priča njegov prijatelj Z.T.

On kaže da Georgijevski nije bio samo Tošetov vozač, već i njegov blizak prijatelj.
- I ja sam se dugo družio s Tošetom. Ponekad me je zvao da radim kao njegovo obezbeđenje. Užasno mi je teško sada - kaže on.

Kako nam je rekao, Georgijevski nije u životnoj opasnosti, ali je u teškom stanju.
- On je psihički loše. Ima tri preloma pršljena, a na vrat mu je stavljena gipsana kragna. Ima preko 50 kopči na glavi, povredu oka, polomljen mu je nos, hematome po leđima i potres mozga - kaže njegov prijatelj.

Z.T. priča da je čuo da je na putu u trenutku nesreće bila magla i da je to, pored brze vožnje, mogao da bude uzrok nesreće.
- Oni su dvadeset minuta pre udesa stali na benzinsku pumpu da sipaju benzin i popiju kafu i verovatno su bili budni. Kada su policajci došli na lice mesta, na DVD-ju je još trajao film koji je Toše gledao. Zbog toga mislimo da su oni bili budni - priča Z.T.

On priča da su u automobilu svi bili vezani i da postoje fotografije koje to dokazuju. Županijski tužilac u Slavonskom Brodu Stjepan Haramustek odlučio je juče da krivčni postupak protiv Georgija Georgijevskog prepusti sudstvu Makedonije, pošto je reč o državljaninu te zemlje. Odluka o tome biće sprovedena čim to dozvoli zdravstveno stanje Georgijevskog i po koga bi narednih dana trebalo da dođe sanitetska ekipa da bi ga prebacila u Makedoniju. Za sada se zna da vozač nije bio pod dejstvom alkohola.

Poslednja pesma himna reprezentacije

Poslednja pesma koju je snimo Toše Proeske postala je himna fudbalske reperezentacije Makedonije. Kompozicija „Makedonija navija za vas“ prekjuče je zvanično predstavljena u Skoplju na kvalifikacionoj utakmici za odlazak na Evropsko prvenstvo 2008, na kojoj je Makedonija pobedila Andoru 3:0. Inače, ova pesma je pobedila na konkursu koji je objavilo makedonsko Ministarstvo za omladinu i sport.

(BLIC, 19.10.2007.)


Al-Jasmina

 :ohwell: Jadan covek! Ne bili mu u kozi :ohwell:

pig_am_am

tacno sam znala da ce pokusati da se kokne  :ohwell:

i opet ce...

a verovatno nije bilo mnogo toga sto je mogao da uradi (osim da vozi do 120 koliko je na auto-putu dozvoljeno,ali ni tada niko ne moze da kaze da bi bilo drugacije).

a ovaj narod je ... odmah da pljune po jadnom coveku.

a to svakom moze da se desi.

BK

A velika ironija je sto je Tose rekao da mu je krivo sto mora da pored ovolikog siromastva kupuje tako skupa kola, ali zbog bezbednost, jer je cesto na putu, morao je to da uradi...
Kao sto je vec neko rekao da mu je koncert u Areni produzio zivot za 10 god...
I sto zeli da bude samo ziv i zdrav...
I katastrofa, i devojka koja se odrekla rukometa, zapoceli zajednicki zivot...
i sta sad?...a zivot mora da tece dalje...zalosno

pig_am_am


*

#100
Evo i Andrijanine slike o kojoj se toliko prica ovih dana...



"Kako se šuška, Andrijana planira da, zbog obnovljene veze sa Tošetom, napusti Španiju i da se iz kluba Astrog Seagunto u kom trenutno igra vrati u skopski Kometal.", pisao je BLIC, 22.3.2007.

________________________

Vele Georgijevski, otac čoveka koji je upravljao vozilom u kom je Toše Proeski poginuo, još uvek je u strašnom šoku. Voleo je, kaže, Tošeta kao svog rođenog sina. „Moj Georgi i Toše bili su najbolji prijatelji. Nije on bio njegov vozač kako se sada priča. Bio mu je drug. Ne znam kako sam preživeo vest da je Toše poginuo u kolima koja je moj sin vozio. Ne mogu ni da zamislim kako je sada mom detetu“, kaže Vele kroz suze.

- Toše mi je bio kao sin, a moj Georgije je to isto bio za Tošetove roditelje. Poslednjih pet-šest godina, otkad se njih dvojica druže, Toše je često bio u našoj kući. Svi smo ga mnogo voleli, a isto tako su i Tošetovi roditelji voleli mog sina. Njih dvojica su stalno bili zajedno: išli su na letovanje, zimovanje, koncerte, putovanja... Veliki su prijatelji bili, a preko njih sprijateljile su se i naše dve porodice - priča nesrećni čovek i dodaje da niko iz porodice Proeski ne krivi njegovog Georgija.

- Čim sam čuo za strašnu tragediju, otišao sam u Kruševo da izjavim saučešće. Zagrlio sam Tošetovog oca Nikolu. Zajedno smo plakali. Obojica smo unesrećeni. Otvorili su mi, kao da sam najbliža rodbina, i sanduk da poslednji put vidim svog drugog sina Tošeta. Strašno je izgledao. Neprepoznatljivo - govori Vele i dodaje da se sa sinom još nije čuo. Kaže da je iz novina saznao da je u teškoj depresiji pokušao i samoubistvo.

- Mnogo se sekiram zbog sina. Ne znam šta će se desiti s njim. Ali, kakvu god kaznu da dobije, gde ćeš veće kazne od ove koja ga je zadesila?! - pita se čovek.


Juče je razloga za novi šok imala i Andrijana Budimir.
Skrhana bolom zbog gubitka svog voljenog Tošeta uzdrmana je dodatno ponašanjem Slaveta, zeta pokojnog pevača. Naime, on joj je zabranio da uđe u stan u Skoplju u kome je ona devet meseci živela sa Tošetom, otkriva za „Blic“ njihov komšija.

- Policija je nakon pogibije zapečatila stan Tošeta Proeskog i samo roditelji ili osobe kojima oni daju dozvolu mogu unutra da uđu - kaže za „Blic“ komšija iz skopskog naselja Zlokukani gde je mladi par živeo.

- Tošetovi roditelji ne znaju za sebe od bola. Ocu Nikoli je pozlilo i u teškom je zdravstvenom stanju. Tu situaciju je iskoristio muž Tošetove sestre Dore i nametnuo se kao glava porodice. Ne da Andrijani da uzme svoje stvari iz stana da ne bi nešto ukrala! Možete li da verujete?! - pita se komšija i nastavlja: - Juče je stigla iz hrvatske Tošetova torba sa stvarima, dokumentima... Andrijana je htela da uzme odatle svoj DVD, ali zet nije dozvolio. On se plaši da ona ne ukrade ajpod na kom se nalazi Tošetov nezavršen album na engleskom, proda ga i obogati se. Ljudi moji, možete li da verujete o čemu taj čovek razmišlja?! Jadan Toše se u grobu okreće. On je mnogo voleo Andrijanu, hteo je da se njome oženi, da imaju decu. Jadna devojka jedva da je živa od bola, a vidite šta doživljava?! Ne može da uđe u kuću ni da se presvuče. Gde će mu duša?! - čudi se komšija.

On kaže da je dobro poznavao mladi par.
- Toše je na nagovor svoje menadžerke Ljiljane morao da krije ovu vezu. Ona ga je i odvraćala od ženidbe jer je smatrala da to može loše da mu utiče na karijeru - priča čovek i dodaje je Andrijana na sahrani stalno ponavljala: „O Bože, zašto mu dete nisam rodila da imam to od njega, da bar tako moj Toše nastavi da živi!“ Juče mi žalila: „Sahranila sam mog anđela pre tri dana. Zašto me ne puste da ga odbolujem? Zašto mi to rade?! Ništa mi ne treba, i šta će mi kada sam njega izgubila. Neka me puste da uđem u stan da uzmem svoje stvari i naše zajedničke slike i uspomene“.

Menadžerka mu nije dala odmora

U porodici Proeski nepoželjna je Ljiljana Petrović, menadžerka slavnog pevača.
- Oni misle da ga je ona odvela u smrt. Terala ga je da radi i zarađuje. Nije imao ni mira ni odmora. Stalno je putovao za Zagreb, Ljubljanu, Beograd, London... Noću bi putovao, spavao malo u kolima, danju završavao poslove. Zbog jedne emisije potezao bi put od 500, 600, 800 kilometara. To je neodgovorno. Rođena sestra Tošetove majke Dominike tražila je od policije da Ljiljani zabrani izlaz iz zemlje i blokira sve njene račune. Najviše polemišu u vezi s tim još neobjavljenim albumom na engleskom na kom se neko može obogatiti - priča kućni prijatelj porodice
Proeski.

(blic, 20.10.2007.)
______________________________

Ajoj, ljudi, jadan Tose, sad ce lesinari da navale puc

a005 a005 a005






pig_am_am

a evo i voljena nam ceca, najavljuje koncert u njegovu cast (i ona malo nasla nacina da se vrati na scenu).

izvini brede. :K

*

Ne, meni je stvarno strasno to sto rade sad :F :F :F :namcor

Darker

Meni je ¾ao kad bilo koji macan pogine, a posebno mi je ¾ao Maèka To¹e, mo¾da je imao Bo¾ji glas...
R.I.P. macane...

Smrda

Pesma od Tony-ja Cetinski za Toseta:

Ostavi svjetlo na putu kojim ¾eli¹ poæi,
pomozi mi kad snivam, sretan i nasmijan da mogu ti doæi

Podigni ruke, u bijeli hram uspravno kreni
i reci tiho svima da ostat æe¹ dijete meðu anðelima.

A ja?
Neka mi Bog otvori oèi,
neka mi nebo pojaèa sluh
da èujem te i vidim
u svakom snu

A ti?
Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjeva¹, pjeva¹ svima
da zauvijek èuju tvoj glas

Ova te zemlja voli i èuva uspomene na dane kad si bio tu,
a dragi ljudi nose te ko vjeènu ranu.

A ona?
Na jastuku le¾i. U nebo gleda,
sklapa ruke i suze skriva ¹to nisi s njom dok leti¹ s anðelima