Sam svoj zubar

Started by Roben, 16-10-2007, 08:39:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Roben

Sam svoj zubar

Zbog nedovoljnog broja stomatologa u dr¾avnom sektoru, neki Englezi prinudjeni su da sami sebi vade zube, uklanjaju kamenac ¹rafcigerom i lepe krunice super lepkom, pokazalo je jedno istra¾ivanje.

"Sam sam sebi izvadio 14 zuba kle¹tima", kazao je jedan od ispitanika. "Sebi sam i¹èupao jedan zub. To je lak¹e nego da pronadjem zubara", rekao je drugi.

"Jedan zub sam zapu¹io lepkom", priznao je jedan od uèesnika istra¾ivanja. Drugi je kazao da je krunicu zalepio super lepkom, a treæi da je ¹rafcigerom uklonio zubni kamenac.

Anketa, sprovedena nad 5.212 osoba u Engleskoj, pokazala je da ¹est odsto ispitanika leèe sami sebe, po¹to ne mogu da dodju do zubara u dr¾avnoj slu¾bi.

U dr¾avnoj slu¾bi u Britaniji radi oko 20.000 stomatologa, a sve vi¹e stanovnika te zemlje okreæe se privatnom sektoru, gde se leèe po znatnoj vi¹oj ceni.

(Beta)

pig_am_am

znam decka koji je sam sebi izvadio zub klestima  :roll:
ma tamo su zubari skupi ko djavo... :roll:
moj zubar samo 'opravlja neke strance  :K

jel imate vi bele plombe? bole li vas?  :>

BK

Ne ja imam samo "crne' plombe, to je zato sto svaki put kad mi je stavljena bela plomba ona kroz par dana jednostavno ispadne. Moja zubarka i preporucuje crne, naravno ko mora staviti na prednje zube naravno da ce belu, jer ukoliko dodje do kvara ispod crne plombe to se moze videti tj ona se menja ili tako nesto, a ispod bele se karijes samo razvija i sve dublje ka korenu napreduje....

pig_am_am

jao... pa ja imam dve bele na sesticama  :shock
super su (kuc kuc),al samo bih da znam zasto zubari ne preporucuju?

htela sam da imam sve bele zube  :>

philoserbiana

htela sam i ja nekada da imam sve bele plombe,pa onda se ispostavilo da se pojavio karijes ispod.bele brze propadaju...a crne su zakon...tuzno je sto moramo da imamo plombe,a nemamo sve zdrave zube...

pig_am_am

oh... a kako si znala da ti se pojavio karijes?

BK

ili te bas boli pa ti po tvom izboru gde je najaci bol otvori taj zub...ali bolje je da se ide i da se snimi zub (plus na tom snimku je i taj zub i par pored njega pa se otkloni sumnja sa njih) i vidi se karijes, ili ne pa se ne otvara dzabe, jer se meni desavalo da me zaboli zub, pa kad snimim ono nema nista, pa me i prodje bol...psiha je cudo

pig_am_am

meni se bas svidjaju te plombe. a inace,te bele malo boluckaju... nije cudno za njh...
mene vise ne,ali ajd da snimim,kad su tako opasne... a005

*

Ja imam amalgamske na tim zubicima pozadi...
Moj zubar ne preporucuje MENI bele plombe zato sto one brze propadaju od amalgamskih, a ja imam klasicnu fobiju od onih busilica, tako da jadan zna sa kim ima posla... Sta da vam kazem kad i dalje, sa 23 godine, placem kad mi busi zub i spremam se mesec dana da odem kod zubara...
Tako da, bele su lepe, ali, ne, hvala a005

BK

Quote from: * on 29-10-2007, 21:04:56
placem kad mi busi zub
A sto ne uzmes anesteziju?

*

#10
Zato sto imam fobiju od busilice... Kad je cujem da zuji... FUJ a005
Sad znam kako izgleda prava fobija... Srce krene da ti lupa, pocinjes da se preznojavas, treses se, ma, neopisivo...
Nijednog drugog lekara se ne plasim, mogu da mi vade krv, da idem kod bilo kog cika doce, ali stomatolog, uzas a005

A, realno, u pitanju su, sva sreca, samo popravke karijesa, koje nisu toliko duboke, tako da nijedan normalan pacijent za to nije trazio anesteziju... Ko zna sta bih radila da je ozbiljnija intervencija u pitanju :hmm

shmizla

* ja te potpuno razumem... Jer se i sama uzasno plasim zubara.. ne znam da li mogu da kazem da je fobija u pitanju, cak nisam sigurna ni cega se tacno plasim.. Ponajvise bola... I ja uvek ali uvek trazim anesteziju, sem kada je u pitanju neki stvarno banalni zahvat.. I opet i pored toga, nekad placem od straha, i tresem se i moj zubar, koji me godinama poznaje, umire od smeha! A skoro nikad me nista ne boli!!  Ali psiha je cudo!!! 

Masha

Nemam fobiju od zubara. Nikada je nisam imala zahvaljujuci zubarki iz detinjstva. Divna zena koja je vadila mlecne zube uz neverovatne price uz koje i ne osetis da vise namas zub  :K. Medjutim, ja sam u cetvrtoj gimnazije bila jako bolesna i to se najvise odrazilo na moje zube tako da sam, da bi ih sacuvala, morala biti vise kod zubara nego kod kuce. Svakakve bolove sam istrela jer anesteziju nisam mogla da primam iz vise razloga, ali sve za lep osmeh  :>. I dan danas posecujem zubara vrlo cesto, najvise zbog prevencije i sitnih popravki i nikada nemam strah. Imam sve bele plombe, traju dugo i nemam problema sa njima. Hvala im!

makica

I ja imam sve bele plombe...i zadovoljna sam,mozda ne traju bas kao crne,ali ja sam zadovoljna...
Nemam neku fobiju,ali i ne volim preterano zubare...
Od kad radim plombe sa anestezijom,meni je super,ne plasim se uopste,ne boli me skoro nista...
Cak mi moja zubarka da anesteziju za anesteziju... :> namaze mi malo lokalnog anestetika sa ukusom jagode,da ne bih osetila ubod injekcije...i meni super... :K

*

Mmmmm.... Sa ukusom jagode?
:> :>

Me like it  :)):