Negativne misli u vezi

Started by Bred, 22-07-2006, 20:39:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Kada ste sami i usamljeni i nemate ni najmanju ¾elju da budete sami, a ne uspeva vam ni da sretnete nekog iole zanimljivog, nije ni¹ta neobièno ako ste puni negativnih misli. Meðutim, negativne misli ne spopadaju nas samo kad nam je lo¹e; negativne misli nekad imamo i kad nam je dobro. Recimo, u vezi ste, veza vam sasvim lepo funkcioni¹e, ali "ðavo vam ne da mira" i imate gomilu negativnih misli i briga.

Nema veze ¹to vas partner ili partnerka prosto obo¾avaju i svoju privr¾enost i javno pokazuju. Nije dovoljno ¹to se redovno èujete s njima, ¹to pamte kakve vas sitnice iritiraju pa ih ne upra¾njavaju, nema veze ¹to su beskrajno pa¾ljivi prema vama - imate jak strah od toga da æe ne¹to poæi kako ne treba i da æete ponovo ostati sami i usamljeni i zato tra¾ite i najsitnije znake da ne¹to u tom savr¹enstvu ipak nije u redu.

Prethodna veza vam je neslavno propala - propa¹æe i ova. Nedovoljno ste atraktivni za tako savr¹enu i predivnu osobu. Va¹ dragi ili draga primeæuju i druge primerke suprotnog pola - mora da ma¹taju o divljem seksu s njima i da ¾ele da vas ostave. Ne valjate u krevetu. Niste dovoljno savr¹eni za svog partnera ili partnerku. Ovo su samo neke mraène misli i strahovi koji se javljaju i u najlep¹im vezama i koji vam mogu rasturiti i najbolju vezu.

Ne dopustite to! Takve negativne misli potièu od straha od toga da niste dovoljno dobri da zaslu¾ite sreæu. E, pa jeste dovoljno dobri. Ne, niste anðeo nebeski niti svetac (ovaj, da li bi va¹ dragi ili draga ¾eleli da budu u vezi s anðelom ili svecem?), vi ste ljudsko biæe s manama i vrlinama kao ¹to ih svi ljudi imaju, ¹to znaèi da zaslu¾ujete da budete voljeni i sreæni.

Zato, kad vas obuzmu mraène misli, ili se opustite i pustite ih da proðu, bez zadr¾avanja na njima, ili svesno poènite da razmi¹ljate o neèemu lepom, recimo, o nekom lepom gestu svog partnera ili partnerke ili o nekoj svojoj dobroj osobini koju va¹i poznanici istièu i koja je odlièan dokaz da ste vredni sreæe u kojoj u¾ivate

AquArius

Dobar text   :]

Prepoznajem nesto  :wink:

Negativne misli mogu da dodju sa raznih strana, sa svih strana.
Posvadjas se sa porodicom, nije ti ok na faxu, umoran si, hoces nesto a to ne moze, ne ide kako si ti zamisljao...
A onda veza ume da trpi. Umesto da nadjes utociste svaki put, ta divna osoba, puna razumevanja, koju uzimas precesto (koliko god malo je uzimao) zdravo za gotovo jednostavno bude nakakav ventil. Lose stvari isplivaju, dobrih ni od korova...  :smile:

Sva sreca, sto su ljubav i pamet jaci.

xena

#2
 :a :a :a

Bred

Pa ako je problem u tebi, onda ti treba da sama pronajdes u cemu je KONKRETNO  frka?
Procitaj tekstove u Psihologiji

AquArius

#4
@ xena
misli grozne i negativne teras od sebe uz pomoc ljubljne osobe. Da, uz njenu pomoc... Ali sam moras da se trudis takodje, da ti se tih 5min produzi na 10, pa na 20...   :angel:
ili moras da menjas ljubljenu osobu  :confused:

lycos

mene uvek prati taj trip..npr. u vezi mi je xtra i odjednom pocnem da razmisljam : ''sta ako..?''

Maslacak

Ja bas i nemam tih problema...imam negativne misli, ali uglavnom kad me nesto konkretno iznervira. Npr, nacin razmisljanja ljubljene osobe, ili mi se ucini da mi ne pokazuje dovoljno paznje...onda se prisetim svakog puta kad se to desilo, pa preeeuvelicam problem, i odmah mislim kako nam veza sustinski ne valja, padnem u bedak, mislim kako treba da raskinemo iako se volimo... E, onda moj decko provali da nesto nije u redu, pa me natera da razgovaramo, ja sve kazem i isplacem se, on isto sve kaze (ali ne place), i na kraju se volimo jos vise... :K

A i ovo se retko desava. Uglavnom sam jako optimisticna u vezi svoje veze :~

Razgovor je zakon!

Darker

Razgovor i optimizam u vezi se uèe :wink:
E, to je tolerancija :K :K :K :K

pekmez

resenje za negativne misli: bavljenje sportom i sto bolja socijalizacija.

Darker

Apsolutno!!! :] :] :]
samo dokoni ljudi imaju negativne misli :> :> :> :>

iki

Postoji jos jedan problem. Znate ono kad vam DRUGI(citaj svi oni bitni ljudi) blokiraju pozitivne misli PROCICE izjavama ?
E ja ne zelim da prodje ali je tesko ne nabaciti bar sugestiju tipa : Sta ako su u pravu?
Cuvajte se

nasty girl

Quote from: Maslacak on 29-07-2006, 12:09:03
Ja bas i nemam tih problema...imam negativne misli, ali uglavnom kad me nesto konkretno iznervira. Npr, nacin razmisljanja ljubljene osobe, ili mi se ucini da mi ne pokazuje dovoljno paznje...onda se prisetim svakog puta kad se to desilo, pa preeeuvelicam problem, i odmah mislim kako nam veza sustinski ne valja, padnem u bedak, mislim kako treba da raskinemo iako se volimo... E, onda moj decko provali da nesto nije u redu, pa me natera da razgovaramo, ja sve kazem i isplacem se, on isto sve kaze (ali ne place), i na kraju se volimo jos vise... :K




i ja imam slicne tripove...a najgore je to sto meni treba sto godina da bih rekla u cemu je problem...

Maslacak

E... i meni isto! :> Jedino me natera to sto decko kad vec bude ocigledno da "nije mi nista" nije istina... a do tad se zna otegnuti... Trudim se bas da to ispravim.

Ne znam sto mi zene imamo takav problem da kazemo kad nam nesto smeta...onda nas momci ogovaraju kako se stalno prenemazemo i foliramo :K

Darker

Najjaèe mi je kad je pitam ¹to je nervozna, a ona se izdere:"NISAM!!!!!" hihihihihihihihihihihihihihihi :> :> :> :> :>

willie the scot

ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha....