Fiziologija

Started by hulio_salinas, 18-10-2007, 13:56:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Sole

test je totalno bio korektan.  :wink:
pitanja konkretna, samo sto ja nisam bas dobro naucila kardio-vaskularni.  :wall:
i ja sam tesko mogla da se setim celog pitanja nakon izlaska iz amfiteatra  :hmm :trfr:
redosled prozivanja je bio neverovatan  :roll:
[off]'ladno su me smestili u 1.klupu[/off] :K

Boxy

Zna li neko kako se ovo boduje tj. koliko poena nosi ovaj deo? zbunjuje me to sto je navedeno jos na pocetku da je minimum za prolaz 27 poena a to je kao 36 pitanja na restu,a ne znam kako je to moguce...koje se pitanje kako boduje...

whatever

Ово већ пише у теми, али ајде  :cvet 

Да би положила, треба ти 11 тачних одговора, и то најмање 5 у једној односно 6 у другој области (небитно је из које ћеш имати 5, а које 6). То ће се касније обрачунавати на испитне поене, при чему овај први део испита носи максимално 24 поена, односно минималних 13. О целокупном бодовању имаш овде (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10352.msg181621.html#msg181621).

hulio_salinas

Moji utisci sa danasnjeg testa su skroz pozitivni.

Svidelo mi se sto su pitanja bila takva da si mogao da odgovoris samo ako si ucio. Znas ili ne znas. Sto i jeste dobro, jer nismo imali pitanja zbog mozes samo da lupas glavu i na kraju zaokruzis na srecu (kao iz Imunologije). Mislim da nisu isli u "sitna crevca", mozda zato sto sam se ja pripremio na najgore moguce. Ocekivao sve one zackoljice oko raznoraznih mehanizama i plasio sam se svih onih detalja iz skripte. Zato me je danas iznenadio test koji nije isao do "crevca".

Moguce da su meni utisci pozitivni, jer sam se bas spremao. Verovatno utisci zavise od toga kako smo naucili i sa kakvim znanjem smo dosli na test.

Takodje, mnoge kolege su mi rekle da je bio OK test. I nadam se dobroj prolaznosti.

Pedja

Тест сасвим солидан,очекивао сам много тежа питања. Не кажем да су била лака него ко је учио могао је да одговори за разлику од Имунологије где је било игра на срећу.  :>
:wave:

cvetulence

Ja mislim da se mnogo varate oko toga da je test bio lak, jer ja sam na primer ucila samo srce i zbog srca cu da padnem. A nervni koji uopste nisam ucila, nego sam samo procitala uradila sve. Mislim da su pitanja iz srca bila teza i dvosmislena, za razliku od nervnog gde su se 5 ponovila sa testova. Tako da mislim da test nije bio ravnomerne tezine iz srca i nervnog sistema.   :~

Pedja

Мени су баш била тежа из нервног али добро... Било би добро кад би неко исписао сва питања и одговоре да знамо на чему смо  :>

cvetulence

Evo iz nervnog:
1. Kojim vlaknima pripadaju neuroni koji prenose visceralni bol--------C
2. Za retikularnu formaciju je trebalo pod E
3. Motorne funkcije imaju : E
4. Mijelinizovana su brza od nemijelinizovanih V
5. Za psp i akcioni potencijal je zajednicko da se kontinuirano prostiru ----b
6. Neki postsinapticki hormon je : noradrenalin
7.Bilo je jos jedno vece manje i tu je trebalo vece

Srce:
1. za trombocite je trebalo da se zaokuzi da ucestvuju u svim fazama homeostaze i u koagulaciji
2. za one h.honeide( ne znam kako se pise) je trebalo pod D
3. Za ekscitaciju srca trebalo je pod C (2.4)
4. Za arterijski pritisak da je veci u arteiolama od arterija V
5.Nesto u vezi tahikardije trebalo je V
6. Kolicina krvi u arterijama i venama trebalo je manje
7. Sterlingov zakon pod a valjda
8. Filtracioni pritisak pod a
9. Pritisak je najnizi u pretkomori
10. Za koronarne krvne sudove od kojih uslova zavisi: A (1.2.3)

whatever

Да, код нервног је било и то веће-мање везано за концентрацију протеина у плазми и ликвору, већа је у плазми, и било је да се заокружи нетачна особина ликвора, и то је да има исту концентрацију протеина као и крвна плазма. И било је оно који је пут директно одговоран за фине покрете, ту заиста нисам сигуран, мислим да је кортикоспинални...

cvetulence

Jeste kortiko spinalni put odgovoran za voljne i precizne pokrete

lycos

Joooj, ne secam se sta sam odgovorio, mozda cu imati 11  :abso: :abso: :abso:

Pedja

Зар није за тромбоците требало да Тромбоцитопенија проузрокује крварење  :hmm

Судећи по овоме пролазим  :>

*

Da, trombocitopenija prouzrokuje krvarenje, jer je trombocitopenija smanjenje broja trombocita, dakle nema sta da koagulise krv :cvet

majche

ja sam isto zaokruzila to za trombocitopeniju, jer mislim da trombociti ne ucestvuju u poslednjoj fazi hemostaze -a to je formiranje oziljka vezivnim tkivom  :cvet

whatever

И ја сам заокружио тромбоцитопенију, мада, тромбоцити учествују и у последњој фази хемостазе, јер тромбостенин (пореклом из тромбоцита) катализује ретракцију коагулума, па би заиста можда могло и то.

Поред тога, код ретикуларне формације је стајало да остварује и специфичне и неспецифичне везе са кортексом, иако касније у скрипти стоји да су те везе само неспецифичне природе. Али ипак, пошто је тачно и оно за модулацију бола, и да се састоји од великог броја ситних неурона, мислим да ипак јесу свих 5 тачно.