Fiziologija

Started by hulio_salinas, 18-10-2007, 13:56:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Vukibog

Bilo je pitanje za Vece/Manje da li je brzina veca kod mijeliziranih ili nemijeliziranih... Vece je kod mijeliziranih....  .blah.

bibi

Ma mislim da je bilo negde da se zaokruzi da ta brzina zavisi od dijametra aksona,a secam se za to vece/manje... :happy:

cvetulence

Ove odgovore sto sam ja napisala je profesorka rekla da su tacni, nije da sam to ja nesto nagadjala itd.

bibi

Ali nismo culi sta profesor ima da kaze na to.... :116:

Mares777

pa profesorka ocigledno pojma nema sta joj pise u skriptama, ako kaze da trombocitopenija ne izaziva krvarenje :wall:

Phenomenon

Можда је мислила да тромбоцитопенија не изазива крварење, већ да спречава заустављање крварења.

Е, ако сад знам шта сам написао... :wall: :wall: :wall:

Vukibog

Cvetulence jesi li je pitala shta je tachan odgovor za metabotropne receptore???  :hmm

Mares777

prepisujem sa skripte tvrdnju...
Kod jakih trombocitopenija javljaju se spontana krvarenja, narocito u desnima i digestivnom traktu, kao i tackasta krvarenja u kozi.
Ako ovo nije tacan odgovor, onda smo svi mi ludi :hmm

Mares777

Quote from: Vukibog on 13-02-2008, 15:03:45
Ako se neshto shiri kontinuirano to ne mora da bude samo aktivnim putem, npr kod nervno-mishicne sinapse, tu PSP shiri kontinuirano i pasivno do susednih segmenata gde se stvara akcioni potencijal. A to shto traje u milisekundama jeste kratko,ali mislim da je tu bila caka shto PSP moze da traje i duze od AK. Uostalom, ko zna, bice kako oni kazu iako su oba odgovora tachna. Nije kao da je ovo bilo jedino dvosmisleno pitanje :roll:

ja jos nisam cuo da se negde siri pasivno, a diskontinuirano... ispravi me ako gresim. usostalom iako traje duze to je opet kratko, cak iako su sekundi u pitanju... to je sve relativno.
toliko o dvosmislenosti :hm

Pedja

Тромбоцитопенија не изазива крварење,али ако дође до њега крварење неће моћи да се заустави.
И управо је тако било питање. Е сада ако она нешто изокрене,послаћу јој књигу да мало доучи.

Vukibog

Mares, veruj mi, pishe onako kako je Whatever rekao,dodushe ne pishe na jednom mestu. To su dve razlichite podele, ali sigurno AP i PSP se shire kontinualno, razlika je u tome shto AP moze i saltorno.... Prochitaj shta je Whatever poslednje napisao... :roll: I ja sam se dvoumila da li da zaokruzim da kratko traje ili ovo drugo,ali to da kratko traje je relativno.
Kao shto rekoh nije ni bitno, "bice tachno" samo ono shto oni kazu da je tachno, bez obzira je li zaista tako ili nije, i mozemo samo da se nadamo da je to ujedno i ono shto smo mi zaokruzili  :abso:
A ovo za trombocitopeniju  :wall: Dodje mi da odnesem profesorki i pokazem joj shta je ona lichno napisala u svojoj skripti,ali nema veze, necemo unapred. Chekamo rezultate  :ball2:
I da ne zaboravimo "Od kolevke do groba najlepshe je studentsko doba"  :wall:

whatever

Мислим да сада већ постаје бесмислено да се нервирамо...  :ohwell:  Шта год ми да закључимо, она ће увек имати опцију да каже како нам је рекла да прочитамо све одговоре па да заокружимо најтачнији (а о томе шта је најтачнији, последњи суд даје она)...  :roll: 

Све у свему, јесте било 2-3 питања која се не баве баш апсолутима, па може и овако и онако, али то нам је што нам је...

cvetulence

Vukibog, za metabotropne receptore je tacno pod 2 i 4 t.j C

Snoopy

Kolika je bila izlaznost na fiziologiji :hmm

bibi

Puni amfiteatri 1 i 2 i samo nekoliko ljudi u amfiteatru 3.... :cvet