Duhovna muzika

Started by Adonis_Vernalis, 18-10-2007, 14:16:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

philoserbiana

kirie eleison znaci Gospode,pomiluj  :a

alexica

Divna Ljubojevic :Bog :Bog :Bog
ja se izvinjavam zbog ne postavljanja pesama jos uvek trudim se

SLATKIS

do pre 2 godine sam bila clan crkvenog hora na kosovu koji sam naravno zbog studija morala da napustim.Medjutim kada god odem kuci a to su veliki praznici Bozic i Vaskrs pevam sa clanovima jer uvek ima mesta za sve ljude koji su zelji duhovne muzike

Ne znam sta drugo reci osim toga da je osecaj pevati u hramu predivan

Kakav je program farmaceutskog hora?

Ru¾an Bosanac

Pa farmaceutski hor nije okrenut duhovnoj muzici, koliko znam....sta ces to im je veliki minus....znam da je osecaj pevati u hramu divan, ali u srzi toga je upravo duhovnost koju osetimo u hramu, a ne sama muzika...
Preporucio bih da poslusate Axion Estin.

Ru¾an Bosanac

AXION ESTIN i KIRIE ELEISON

[youtube=425,350]PEHJY0T9RsQ[/youtube]

Darker

Quote from: SLATKIS on 03-02-2008, 00:33:20
Kakav je program farmaceutskog hora?
©arenolik-i svetovni i duhovni i ¹aljivi... Baci okce na temu hora :wink:

Nina

Ја певам у црквеном хору "Сви Свети" у цркви Свете Тројице у Земуну и мислим да нема узвишенијег певања од тога, на литургији или можда на концерту, јер сам била и на другим местима.
Хвала Богу што ме је тако упутио на Себе! Тешко је то описати... :happy:

philoserbiana

poznajem jednu devojku na farmaciji koja peva u istom tom horu,apsolvent je  :cvet

Nina

Quote from: philoserbiana on 28-02-2008, 18:43:29
poznajem jednu devojku na farmaciji koja peva u istom tom horu,apsolvent je  :cvet

стварно :cvet

dirigent

Raspevani farmaceuti vise vole svetovnu muziku cini mi se , ja licno preferiram duhovnu.

      Mada onaj Gospodi uslisi sto smo radili im se mnogo dopada.

     Fali nam muskaraca to je osnovni problem inace bi nam vetar duvao u ledja, a ovako sve moram da manevrisem na sitno.

Nina

Господи услиши је мени дефинитивно најбоља песма из нашег репертоара на факсу  :a

Nina89

 :pljes:Divna Ljubojeviæ, a i ®ana Bièevskaja, inaèe i ja pevam u crkvenom horu  :a

philoserbiana

u kojoj crkvi  :cvet
veceras u 20h u atrijumu narodnog muzeja,svecana sala,nastupa hor Eho i hor Belcanto.Izvodice se Hristicevo opelo  :a
dodjite  :wave:
nas dirigenat ce biti na sceni  :K

mirror-girl

Zadnji put sam duhovnu muziku slusala pre neki dan kada su nastupali horovi iz Rusije:mesoviti hor,zatim devojke i ono sto mi se najvise dopalo jeste muski hor sastavljen od momaka koji su sa neke akademije i pripremaju se da postanu svestenici...Inace to se desavalo u Krusevcu,mom dragom gradu koji je prilicno zaglupljen sto se tice mnogih stvari...Recimo da gomila ljudi nije imala pojma da se nesto ovako sjajno organizuje u nasem gradu,iskreno nisam ni ja znala sto je sramota,i da mi sestra nije bila jedan od organizatora,pojma ne bih imala i ne bih dosla...A bilo je prelepo,lokacija,prelep park ispred crkve Lazarice i izuzetni glasovi koji su ocarali jednog prilicnog laika za ovu muziku,mene......
E mnogo mi je vazno:da li je neko cuo za Maksima Mrvicu-mislim da se tako zove-on preradjuje klasicnu muziku,i to fenomenalno zvuci,volela bih da nekako dodjem do njegovih prerada...predivne su...

jan

Quote from: Wlada on 28-10-2007, 16:52:51
Обожавам духовну музику... Али само православну и католичку.
Покушавам да набавим од Кир Стефана Србина - Ниња сили Небесније али ми никако не полази за руком.
Православном појању нема равног!
Одушевљава ме преклапање гласова "у даљини" специфично за византијски начин појања који су католички клерици преузели у додиру две цркве у јужној Италији, увек ме прође језа неког страхопоштовања.

А онда извођење велике и мале мисе... Kyrie Eleison(Јагње Божје)!!!
И Реквијем, поготову  Dies Irae...

Дотакне душу увек!  :Bog

treba mi za referat duhovna katolicka muzika reci sta sve znas o njoj please sto brze