Tose Proeski svetac

Started by Ru¾an Bosanac, 20-10-2007, 11:54:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Wiseguy

Jos jedan  :pljes: za profesora i za prvi i za ovaj prethodni post na ovoj temi. Tose je bio divan decko, divno pevao,  ponasao se pristojnije od celog ostatka srpske muzicke scene zajedno. U svakom slucaju, pred njim je bila najsvetlija moguca buducnost, ali praviti sada na takav jedan vestacki i potpuno vankanonski nacin nastavak bespovratno i tragicno prekinute price, besmislica je. Ako se zaista to desi, mislim da ce Makedonska Pravoslavna Crkva biti samo jos vise odstranjena od priznate crkve. I tesko mi je da verujem da postoji vecina koja bi ovu ideju podrzala, koliko god Tose imao neosporive kvalitete i kao umetnik i kao covek. No, videcemo...

philoserbiana

makedonska pravoslavna crkva je u raskolu,tako i da zele nekog da kanonizuju za sveca nista ne vredi dok se ne pokaju i vrate na pravi put...samo da dopunim misao Adonisa ako dozvoljavate

Smrda

Quote from: Adonis_Vernalis on 23-10-2007, 08:20:02

Sto ga, bre, ne ostave na miru?

upravo.
a i mi bi mogli isto

Wlada

Професоре не заборавите чудотворно миро и специфичан мирис (сетимо се како су оца Зосиму извргли руглу када му је тело "замирисало" у роману Браћа Карамазов!)

pig_am_am

#19
kad smo vec kod svetaca...
bila sam u st. naumu u ohridu i nad njegovim grobom zamislis zelju,pa naslonis uvo na njega i ako cujes da mu srce kuca,ispunice se.
moja se ispunila nije.
i tako milion primera "cuda" nekih...

da li mislite da je to prevara i da je unutra sat?  :> ne znam ja...samo pitam.
necu da gresim dusu. stvarno necu...

tako da,ako hoce toseta da ucine svecem-cuda nece biti potrebna.ako se to sto ja mislim radi...:roll:

Adonis_Vernalis

Wlado,

cudotvorno miro nije neophodno. Dovoljno je bar jedno od onog sto sam napisao, zar ne?

Ali, to je vec prica za neku sasvim drugu temu... zar ne?

Wlada

 :happy:
Дакле:

Доментијанов опис канонизације светог Симеона је најбољи увиду то како су се канонизовали светитељи у Србији (иначе у осталим православним земљама једино патријарх директно може прогласити човека за светитеља).
Он говори о:
-нераспаднутим моштима
-точењу (цурењу) мира из моштију
-излечењима и чудима која се дешавају на гробу.

Миро, не мора бити чудотворно...док лепо мирише  :hmm

Adonis_Vernalis

Hajde da se, odvojimo, lepo, od ove teme negde drugde...

Ivana_89

Quote from: pig_am_am on 23-10-2007, 18:05:24
kad smo vec kod svetaca...
bila sam u st. naumu u ohridu i nad njegovim grobom zamislis zelju,pa naslonis uvo na njega i ako cujes da mu srce kuca,ispunice se.
moja se ispunila nije.
i tako milion primera "cuda" nekih...

da li mislite da je to prevara i da je unutra sat?  :> ne znam ja...samo pitam.
necu da gresim dusu. stvarno necu...


to su podzemne vode, nama su tako rekli , a to za ¾elje nisu...  :hmm

Smrda

Quote from: Adonis_Vernalis on 23-10-2007, 18:57:14
Hajde da se, odvojimo, lepo, od ove teme negde drugde...
slazem se...
Poslusajmo profesora,plizzz...