Jeste li aktivni?

Started by Ru¾an Bosanac, 21-10-2007, 13:11:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ru¾an Bosanac


    Ljudi koji se ponasaju pasivno, podlozni su atmosferi mrznje, nezadovoljstva, praznine, besciljnosti i tesko je se oslobadjaju.
U Srbiji npr mozda je problem cele danasnje generacije sto se manipulise
sa informacijama, a nema dovoljno prakticne preduzimljivosti.Ljudi dopustaju sebi svakojaka mastanja i zabavljaju se raznim idejama koje u principu zamagljuju pogled, kradu volju i oduzimaju snagu coveku. Nije aktivan onaj koji se zabaci u kancelariju i za racunarom zavrsava poslove, tj misli da ih zavrsava. Tamo gde nema zive komunikacije pokazalo se da je prisutan manjak poverenja. Treba biti delatan, ima onih koji su iako suoceni sa nedostatkom vremena, prisutni svuda...
Da li ste aktivni?

Bred

Ne razumem bas sasvim na sta ciljas?  :hm

Smrda

ja ga kapiram...
i slazem se sa njim...pa zato i ne odgovaram,nemam sta da dodam..
poenta je ne dozvoliti da te uhvati letargija,koja,moglo bi se reci,globalno vlada...kao epidemija..

pig_am_am

pa nadam se da cu biti aktivnija kad se zaposlim.


sve je na mestu i moze da se spoji sa onim
"ne radeci nista,covek se uci da radi zlo"...ako odemo blize krajnosti...

Al-Jasmina

 :)):
pigi, nema tu cekanja na aktivnost...
Mogu iz licnog iskustva da ti kazem da nema cekanja da se nesto desi
buduci da su verovatnoce veeeeeeeeeliki brojevi  :cvet

Zelim da budem aktivnija!
Sta god to bilo-
makar aktivan hod ulicom
(osecanje misica i celog sklopa u kome se nalazim, koji me nosi...)
ili nesto malo sto me digne s vremena na vreme kad me ono sto bas moram i ne mogu da izbegnem smori (ispitna izolovanost, nedostupnost nekih stvari...)

AquArius

Iskreno - nisam aktivna.
Ili bar - nisam onoliko koliko bih zelela.
Ali to ne mora znaciti da sam inertna,
kao sto mi neke dobre duse objasnise,  :cvet
vec da imam .. visoke ciljeve.

Svejedno,
zivot prolazi,
minuti odlaze.

Da sedim i gledam vise ne bih.
Hvala lepo.

A sta znaci biti aktivan - za svakog je drugacije.

START ------->

:a

Masha

Malo je tesko odgovoriti na ovo jer postoje ljudi koji su dosta samokriticni i iz njihove vizure oni nikada nisu dovoljno aktivni. Ti isti ljudi su u ocima drugih veoma aktivni i mnogo toga rade bolje ili rade mnogo vise od ljudi njihovih godina. Ja se trenutno ne osecam aktivnom ili, mozda je bolje reci, ne osecam se aktivnom koliko bih mogla da budem i to me cini pomalo nezadovoljnom. Ali, mozda je sve stvar ovoga sto rece AquA - visoki ciljevi. Sta znam, nesto sam rekla, a imam utisak da nista nisam rekla. Imam svoju gornju granicu u okviru koje zelim da postignem ono sto sam sebi odredila, a poznajuci samu sebe, pa ako se ona probije defintivno se moze reci da nisam bila dovoljno aktivna. A ja, iskreno, ne bih volela da docekam taj dan, mislim dan kada bih shvatila da se granica probila.

olgica

kad kad i hiperaktivna

pig_am_am

a pa ne cekam ja da se pokrenem,nego cekam da zavrsim fakultet pa da se vratim na treninge. ja sam giga mega aktivna. ipak,ljudi, imam hipertireozu  :wink:

Darker

Jesam, ali uvek mo¾e bolje i vi¹e :wink:

katarina

Ja idem iz krajnosti u krajnost. Imam period kada sam hiperaktivna i tako se dobro osecam, a dodje mi i period kada sam skroz pasivna i to me cini nezadovoljnom ponekad, a ponekad mi prija da punim baterije svojom inertnoscu! Cesto umem da kazem: Kad ne bih spavala, sve bih stigla!, ali to nije zato sto nisam dobro organizovana, vec  zato sto me toliko stvari interesuje i nametnem sebi bas dosta obaveza! Al takva sam oduvek bila. Bez sporta ne bih mogla da zivim! I ono sto me jedne godine ubilo(1.god na faxu) je zacarani krug: fax-kuca-vidjanje sa prijateljima! Ne kazem da ima nesto lose izlaziti sa prijateljima, cak na protiv, ali je ta shema suvise jednostavna za mene!

Smrda

kako zacarani krug,je te nisam razumela?

mima385


ja bih volela da sam vise aktivnija, jer mislim da su aktivnije osobe veci optimisti, pa samim tim i lepse zive....bolje se osecaju. Mene mnogo ubija kad moram bas da "nagazim" kjigu i kada dosta manje vidjam ljude. Tad nastaje moj zacarani krug : sto se manje druzim , manje mi se druzi... Ali, naravno, uvek ja izadjem kao pobednik  :lol: ali, sve to oduzima energiju...

Kako uopste covek da natera sebe da bude aktivniji, ako to zeli, ali mu u prirodi bas i ne lezi? :hmm

Smrda

na misisce...
mislim,ako dovoljno jako zeli...
znaci...
nisi bas aktivan tip,a zelis da budes,
onda lepo nacinic prvi korak i recimo...nateras se da izlzis cesce...npr...
na misice,simple as that

AL-Samlud