Analiticka hemija II

Started by lycos, 23-10-2007, 13:35:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

whatever

#45
Да ли неко зна да ли код израчунавања pH амфолита мора да се зна извођење формуле, пошто је Каћа иницијално рекла да треба да се знају само три равнотеже из којих се формула изводи... И шта тачно подразумева тај уводни део, проф. Ражић је на првом предавању одмах кренула са гравиметријом, а Каћа са таложним титрацијама, не сећам се никаквог увода  :hmm У ствари, да ли ће бити консултације и ове недеље и када?  :K

Pedja

Вадевер је нешто питао  :shock

a005

whatever

Апокалипса данас :116:

Шалу на страну, ја сам био на свим предавањима, али ми се чини да професорке и нису баш координиране када је у питању давање изјава поводом колоквијума, па то уме да створи забуну, поготову што због релативне (не)посећености предавања понекад сматрају да оно што су некоме рекли на консултацијама знају сви присутни...  :ohwell: Али добро, ништа страшно  :>

pepeljuga

#48
jel vezbao nekao analiticku?   :smekerica:

Sole

ja bih da pocnem, al' se plasim!  a005 .blah.
i ne znam odakle je prvo najpametnije da se krene...  :hmm

josefina87

vi ucite slajdove a005
ja sam mislila da cu se izvuci samo sa praktikumom.. a005 a005

liki

I ja sam mislila da moze samo iz praktikuma:( Pa, je li nije dovoljno da se uci samo iz praktikuma?

whatever

Мислим да вам се већини чини да слајдова има јаааако пуно, међутим, слагаћу, али вероватно бар 60% слајдова чине на ситна цревца урађени задаци из практикума, док је нешто што конкретно треба да се научи у мањем обиму од тога. С друге стране, неке ствари које постоје у практикуму нису на слајдовима, као нпр. питања везана за гравиметријско одређивање гвожђа у вези чега има питања на крају практикума. Мислим да је свакако кључно знати задатке, а за теорију како ко стигне, ако погледа слајдове, погледао, ако не, опет није крај света  :cvet

josefina87

#53
od slajdova jedino ne ide nevodena sredina? :roll:
i zanima me jel treba one greske  kod metoda da se uce?!

josefina87

hajde please neka neko ko ide na pred odgovori,u nedoumici sam!
jel se rade i oni zadaci sa smesama kod taloznih titracija?

whatever

Сви слајдови осим последњег предавања (Неводене средине нешто-нешто) долазе у обзир за колоквијум. Колико је мени познато сви задаци се раде, па и ти, један пример је ионако урађен :wink:

Што се тиче тих грешака, опет, све што је предавано може да се појави, проф. Ражић је на предавању рекла да евентуално може да дође задатак типа добијеш табеларну вредност за рецимо t, ти треба да израчунаш своје t и закључиш као код статистике. Ја пак заиста сумњам да ћемо тако нешто добити, и мислим да је то нешто чиме можеш да се бавиш ако ти остане вишак времена  :hm  :cvet Опет, на свакоме је да одлучи јер никада није екслицитно речено да то неће доћи за колоквијум...

Wolhard

Da li treba negde da se upisemo da izlazimo na kolokvijum  da li postoji neki spisak,ja nisam bas cesto posecivao predavanja ustvari bio sam samo jednom?

Pedja

Предавања  :shock   :>

Sole

kad je uopste kolokvijum u ponedeljak?  :stid: :)):

biwi