1 evro = 76,8 dinara

Started by Bred, 26-10-2007, 12:21:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: Tanjug
Beograd -- Dinar danas dostigao rekordnu vrednost prema evru, srednji kurs 76,8653 dinara za jedan evro, prema kursnoj listi NBS-a.

U Narodnoj banci Srbije navode da centralna banka nije intervenisala na meðubankarskom deviznom tr¾i¹tu, pa je nastavljena tendencija velike ponude deviza na tr¾i¹tu. Najveæa vrednost dinara prema evru zabele¾ena je 9. novembra 2004, kada je srednji kurs bio 76,9623 dinara za jedan evro.

Guverner NBS Radovan Jela¹iæ je podsetio da je sredinom maja dinar oslabio sa 81 na 83 dinara za evro i da je od tada u stalnom rastu.

B92

dirigent

Dokle vise?!? Stvarno je skandalozno da cene idu gore a evro depresira. Cene u Parizu gde sam bio prosle godine su skoro iste kao u BGD. Ali zato su BAR u BGd plate deset puta manje.

stef

 Jest, iste cene :siza:
Drugar i ja smo sada dva piva platili 15 eura...

katarina

Kako je krenulo do Nove Godine ocekujem da padne bar do 75. Samo, nekako se uvek ovako nesto desava kada ljudi obavljaju najvece kupovine pred praznike...hmm

dirigent

stefe , ko ti kriv kad pijes pivo u latinskoj cetvrti. Imas piva u Parizu za tri evra.
     Ali nisu bitni kafici , vec cene hrane i svakodnevnih potorosackih proizvoda. Tu su cene maltene u istom rangu.

tarantulica

Prekljuèe je evro bio i 76 dinara u nekim menjaènicama...
Razlog: previ¹e deviza na tr¾i¹tu...  :roll:

Enea


BK

Da li da evrice da menjamo u dinare ili obrnuto?

dirigent

Ljudi , ako demokrate pobede na izborima i ostane osovina /Jelasic/Dinkic/Djelic ili neko blizak toj koncepciji, mozemo sa sigurnoscu ocekivati da ce drzava rigidnom monetarnom politikom kontrolisati inflaciju , tako da ce evro ostati nizak ili nece prelaziti 80 dinara. U skladu sa takvom politikom na staze od 2-3 godine najisplativije je investirati u obveznice narodne banke Srbije.
       Kamata je 20 proceata na godisnjem nivou. Obveznice glase na donosioca i OSLOBODJENE SU POREZA.
       Dogod je monetarna politika rigidna to je najbolja investicija.
       Stednja u banci je velika varka. Evro devalvira na godisnjem nivou 2,5 procenata, a kamata u najboljem slucaju je 3,5 do 4 posto + porez na dobit koji smanjuje kamatu za nekih 0,3-0,5 procenata. Oduzmite to i vrednost svetske devalvacije evra i shvaticete da se u banci novac drzi samo da ne bi izgubio vrednost.
        Stednja kroz osiguravajuca drustva i penzijske fondove je bolja opcija, ali to je kredit za starost i samo za one koji gledaju daleko unapred , sto na zalost Srbi uglavnom nisu.
       Ja sam samo jedan muzicar , ali ovo je moja procena u sta je najbolje ulagati pare uz najmanji moguci rizik.

Wlada

Ма какве акције... Да би се ту узеле неке паре , мора и да се пуно улаже...
Шта ми вреди да купим акције за 15000 и да чекам годину дана да нарасте цена на 30000 када до тад могу сам да зарадим више.
Евро мора да падне јер Амери вештачки држе ниску цену долара чиме побољшавају своје извозне потенцијале...

dirigent

Isitina Wlado . Moja racunica ima smisla ako imas bar 15000-20000 evra na steku koje bi ulozio.

Bred

Bk odgovor na tvoje pitanje je da sada treba kupovati evre jer je kurs nizak a ocekivanja su da ces i jos padati  :wink: nikako ih sada ne treba menjati za dinare  :wink: